AZ verzuimt tweede plaats Eredivisie over te nemen van Ajax
ENSCHEDE (ANP) - AZ heeft de kans laten liggen om de tweede plaats in de Eredivisie over te nemen van Ajax. De ploeg van trainer Pascal Jansen ging met 2-1 onderuit bij FC Twente en verzuimde te profiteren van de nederlaag van Ajax tegen Feyenoord (2-3). Feyenoord werd zo de grote winnaar van de 26e speelronde in de Eredivisie.
De Rotterdammers hebben nu aan kop van de ranglijst 6 punten voorsprong op Ajax. AZ en PSV, dat niet verder kwam dan 1-1 bij Vitesse, staan 8 punten achter op Feyenoord. Met nog acht speelrondes te gaan, lijkt de ploeg van trainer Arne Slot af te stevenen op de zestiende landstitel. Feyenoord werd in 2017 voor het laatst kampioen.
AZ bereikte donderdag de kwartfinales van de Conference League door voor eigen publiek ook het tweede duel met Lazio te winnen. Drie dagen later gaf AZ echter niet thuis in Enschede. De Alkmaarders keken al na 11 minuten tegen een 2-0-achterstand aan, door twee rake kopballen van Manfred Ugalde. De 1,73 meter lange aanvaller uit Costa Rica kon eerst ongehinderd een voorzet van rechtsback Joshua Brenet inkoppen. Even later knikte hij weer raak op aangeven van Vaclav Cerny. Ugalde scoorde vorige week tegen Fortuna Sittard (0-3) ook al twee keer.
Moeite
AZ werd in de openingsfase overlopen door FC Twente en het kostte de ploeg van Jansen veel moeite om zich te herstellen van de vroege tegengoals. Ugalde liet na een half uur een grote kans op een hattrick liggen.
Jansen wisselde in de rust de jonge verdediger Wouter Goes voor Sam Beukema, maar FC Twente bleef kansen krijgen. Doelman Mathew Ryan hield AZ op de been door schoten van Anass Salah-Eddine en Ricky van Wolfswinkel te pareren. Het werd weer spannend toen Jesper Karlsson in de 66e minuut voor de aansluitingstreffer zorgde, ingeleid door een fraaie pass van Jordy Clasie. Invaller Mexx Meerdink, die debuteerde in de Eredivisie, kreeg in de slotfase een grote kans op de gelijkmaker. De jonge spits schoot de bal echter tegen de op de grond liggende verdediger Julio Pleguezuelo aan.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
4 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
10 uur geleden