Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verzuimt tweede plaats Eredivisie over te nemen van Ajax

AZ verzuimt tweede plaats Eredivisie over te nemen van Ajax

ENSCHEDE (ANP) - AZ heeft de kans laten liggen om de tweede plaats in de Eredivisie over te nemen van Ajax. De ploeg van trainer Pascal Jansen ging met 2-1 onderuit bij FC Twente en verzuimde te profiteren van de nederlaag van Ajax tegen Feyenoord (2-3). Feyenoord werd zo de grote winnaar van de 26e speelronde in de Eredivisie.

De Rotterdammers hebben nu aan kop van de ranglijst 6 punten voorsprong op Ajax. AZ en PSV, dat niet verder kwam dan 1-1 bij Vitesse, staan 8 punten achter op Feyenoord. Met nog acht speelrondes te gaan, lijkt de ploeg van trainer Arne Slot af te stevenen op de zestiende landstitel. Feyenoord werd in 2017 voor het laatst kampioen.

AZ bereikte donderdag de kwartfinales van de Conference League door voor eigen publiek ook het tweede duel met Lazio te winnen. Drie dagen later gaf AZ echter niet thuis in Enschede. De Alkmaarders keken al na 11 minuten tegen een 2-0-achterstand aan, door twee rake kopballen van Manfred Ugalde. De 1,73 meter lange aanvaller uit Costa Rica kon eerst ongehinderd een voorzet van rechtsback Joshua Brenet inkoppen. Even later knikte hij weer raak op aangeven van Vaclav Cerny. Ugalde scoorde vorige week tegen Fortuna Sittard (0-3) ook al twee keer.

Moeite

AZ werd in de openingsfase overlopen door FC Twente en het kostte de ploeg van Jansen veel moeite om zich te herstellen van de vroege tegengoals. Ugalde liet na een half uur een grote kans op een hattrick liggen.

Jansen wisselde in de rust de jonge verdediger Wouter Goes voor Sam Beukema, maar FC Twente bleef kansen krijgen. Doelman Mathew Ryan hield AZ op de been door schoten van Anass Salah-Eddine en Ricky van Wolfswinkel te pareren. Het werd weer spannend toen Jesper Karlsson in de 66e minuut voor de aansluitingstreffer zorgde, ingeleid door een fraaie pass van Jordy Clasie. Invaller Mexx Meerdink, die debuteerde in de Eredivisie, kreeg in de slotfase een grote kans op de gelijkmaker. De jonge spits schoot de bal echter tegen de op de grond liggende verdediger Julio Pleguezuelo aan.

Meer uit Voetbal

Timber wint bij debuut voor Olympique Marseille van RC Lens

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.

9 uur geleden
Real Madrid na zege op Villarreal aan kop in La Liga

VILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.

9 uur geleden
FC Twente en Excelsior komen niet tot scoren in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.

9 uur geleden
Voetbalsters Barcelona winnen Supercup na openingstreffer Brugts

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.

10 uur geleden
PSV verspeelt tegen NAC eerste punten sinds september

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).

10 uur geleden
NEC boekt tegen PEC Zwolle tiende zege in Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.

11 uur geleden
Liverpool verliest bij Bournemouth door doelpunt in slotseconden

BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.

11 uur geleden