AZ verzuimt tweede plaats Eredivisie over te nemen van Ajax
ENSCHEDE (ANP) - AZ heeft de kans laten liggen om de tweede plaats in de Eredivisie over te nemen van Ajax. De ploeg van trainer Pascal Jansen ging met 2-1 onderuit bij FC Twente en verzuimde te profiteren van de nederlaag van Ajax tegen Feyenoord (2-3). Feyenoord werd zo de grote winnaar van de 26e speelronde in de Eredivisie.
De Rotterdammers hebben nu aan kop van de ranglijst 6 punten voorsprong op Ajax. AZ en PSV, dat niet verder kwam dan 1-1 bij Vitesse, staan 8 punten achter op Feyenoord. Met nog acht speelrondes te gaan, lijkt de ploeg van trainer Arne Slot af te stevenen op de zestiende landstitel. Feyenoord werd in 2017 voor het laatst kampioen.
AZ bereikte donderdag de kwartfinales van de Conference League door voor eigen publiek ook het tweede duel met Lazio te winnen. Drie dagen later gaf AZ echter niet thuis in Enschede. De Alkmaarders keken al na 11 minuten tegen een 2-0-achterstand aan, door twee rake kopballen van Manfred Ugalde. De 1,73 meter lange aanvaller uit Costa Rica kon eerst ongehinderd een voorzet van rechtsback Joshua Brenet inkoppen. Even later knikte hij weer raak op aangeven van Vaclav Cerny. Ugalde scoorde vorige week tegen Fortuna Sittard (0-3) ook al twee keer.
Moeite
AZ werd in de openingsfase overlopen door FC Twente en het kostte de ploeg van Jansen veel moeite om zich te herstellen van de vroege tegengoals. Ugalde liet na een half uur een grote kans op een hattrick liggen.
Jansen wisselde in de rust de jonge verdediger Wouter Goes voor Sam Beukema, maar FC Twente bleef kansen krijgen. Doelman Mathew Ryan hield AZ op de been door schoten van Anass Salah-Eddine en Ricky van Wolfswinkel te pareren. Het werd weer spannend toen Jesper Karlsson in de 66e minuut voor de aansluitingstreffer zorgde, ingeleid door een fraaie pass van Jordy Clasie. Invaller Mexx Meerdink, die debuteerde in de Eredivisie, kreeg in de slotfase een grote kans op de gelijkmaker. De jonge spits schoot de bal echter tegen de op de grond liggende verdediger Julio Pleguezuelo aan.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
14 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
19 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
20 uur geleden