AZ vervolgt rampweek met Europese uitschakeling bij Rijeka
RIJEKA (ANP) - AZ had onder voormalig trainer Arne Slot een goede uitgangspositie opgebouwd om zich tijdens de laatste speelronde in de groepsfase van de Europa League te plaatsen voor de zestiende finales. Maar na een roerige week in Alkmaar verdween ook Europese overwintering uit zicht. In het Kroatische Rijeka ging AZ onnodig met 2-1 onderuit.
De voorbereiding op het cruciale duel verliep voor AZ zeer onrustig. Bij de Alkmaarders werd Slot zaterdag per direct ontslagen, omdat hij buiten medeweten van de clubleiding in gesprek was gegaan met Feyenoord om volgend seizoen Dick Advocaat op te volgen. Pascal Jansen, assistent van Slot, werd aangewezen als opvolger. Tijdens diens officiële debuut verloor AZ zondag van FC Groningen (1-2), een wedstrijd die de thuisploeg bovendien met negen man bëeindigde.
In Kroatië kon AZ zichzelf daarom een goede dienst bewijzen. Een zege op het al uitgeschakelde Rijeka was voldoende geweest om op eigen kracht door te stoten naar de knock-outfase. In Alkmaar zegevierde AZ eind oktober nog met 4-1 over Rijeka.
Wisselende verhoudingen
In de eerste helft had AZ weinig te duchten van de Kroaten, die de bal aan de Alkmaarders lieten en ver terugzakten. De bezoekers waren een aantal keer dicht bij een doelpunt via Myron Boadu, Yukinari Sugawara en vooral via Jesper Karlsson. Maar de kansen waren in de eerste helft niet aan AZ besteed.
Na rust was het tegen de verhoudingen toch raak voor de Kroaten. Luka Menalo rondde af nadat Pantelis Hatzidiakos zijn duel verloor en de bal inleverde. Via de eerste Europese treffer van Owen Wijndal richtte AZ zich snel weer op, maar bevrijdend werkte die treffer allerminst voor AZ. De ploeg van Jansen verloor de grip op de wedstrijd daarna compleet.
Lang leek er echter hulp vanuit Italië te komen, waar Napoli geruime tijd Real Sociedad leek te verslaan met 1-0. Met die uitslag was een gelijkspel voldoende geweest voor AZ om zich alsnog te plaatsen. Maar in de benauwde slotfase ging het helemaal mis bij de ploeg uit Alkmaar. Eerst werd een overtreding van Jesper Karlsson zwaar bestraft met een rode kaart. Daarna bereikte het nieuws dat Real Sociedad op 1-1 was gekomen, waardoor AZ móest winnen. Ivan Tomecak maakte met de winnende treffer voor Rijeka in blessuretijd aan alle illusies een einde.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.
4 uur geledenAUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
8 uur geleden