AZ vervolgt rampweek met Europese uitschakeling bij Rijeka
RIJEKA (ANP) - AZ had onder voormalig trainer Arne Slot een goede uitgangspositie opgebouwd om zich tijdens de laatste speelronde in de groepsfase van de Europa League te plaatsen voor de zestiende finales. Maar na een roerige week in Alkmaar verdween ook Europese overwintering uit zicht. In het Kroatische Rijeka ging AZ onnodig met 2-1 onderuit.
De voorbereiding op het cruciale duel verliep voor AZ zeer onrustig. Bij de Alkmaarders werd Slot zaterdag per direct ontslagen, omdat hij buiten medeweten van de clubleiding in gesprek was gegaan met Feyenoord om volgend seizoen Dick Advocaat op te volgen. Pascal Jansen, assistent van Slot, werd aangewezen als opvolger. Tijdens diens officiële debuut verloor AZ zondag van FC Groningen (1-2), een wedstrijd die de thuisploeg bovendien met negen man bëeindigde.
In Kroatië kon AZ zichzelf daarom een goede dienst bewijzen. Een zege op het al uitgeschakelde Rijeka was voldoende geweest om op eigen kracht door te stoten naar de knock-outfase. In Alkmaar zegevierde AZ eind oktober nog met 4-1 over Rijeka.
Wisselende verhoudingen
In de eerste helft had AZ weinig te duchten van de Kroaten, die de bal aan de Alkmaarders lieten en ver terugzakten. De bezoekers waren een aantal keer dicht bij een doelpunt via Myron Boadu, Yukinari Sugawara en vooral via Jesper Karlsson. Maar de kansen waren in de eerste helft niet aan AZ besteed.
Na rust was het tegen de verhoudingen toch raak voor de Kroaten. Luka Menalo rondde af nadat Pantelis Hatzidiakos zijn duel verloor en de bal inleverde. Via de eerste Europese treffer van Owen Wijndal richtte AZ zich snel weer op, maar bevrijdend werkte die treffer allerminst voor AZ. De ploeg van Jansen verloor de grip op de wedstrijd daarna compleet.
Lang leek er echter hulp vanuit Italië te komen, waar Napoli geruime tijd Real Sociedad leek te verslaan met 1-0. Met die uitslag was een gelijkspel voldoende geweest voor AZ om zich alsnog te plaatsen. Maar in de benauwde slotfase ging het helemaal mis bij de ploeg uit Alkmaar. Eerst werd een overtreding van Jesper Karlsson zwaar bestraft met een rode kaart. Daarna bereikte het nieuws dat Real Sociedad op 1-1 was gekomen, waardoor AZ móest winnen. Ivan Tomecak maakte met de winnende treffer voor Rijeka in blessuretijd aan alle illusies een einde.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
28 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
18 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
18 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
22 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
1 dag geleden