Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ vervolgt rampweek met Europese uitschakeling bij Rijeka

AZ vervolgt rampweek met Europese uitschakeling bij Rijeka

RIJEKA (ANP) - AZ had onder voormalig trainer Arne Slot een goede uitgangspositie opgebouwd om zich tijdens de laatste speelronde in de groepsfase van de Europa League te plaatsen voor de zestiende finales. Maar na een roerige week in Alkmaar verdween ook Europese overwintering uit zicht. In het Kroatische Rijeka ging AZ onnodig met 2-1 onderuit.

De voorbereiding op het cruciale duel verliep voor AZ zeer onrustig. Bij de Alkmaarders werd Slot zaterdag per direct ontslagen, omdat hij buiten medeweten van de clubleiding in gesprek was gegaan met Feyenoord om volgend seizoen Dick Advocaat op te volgen. Pascal Jansen, assistent van Slot, werd aangewezen als opvolger. Tijdens diens officiële debuut verloor AZ zondag van FC Groningen (1-2), een wedstrijd die de thuisploeg bovendien met negen man bëeindigde.

In Kroatië kon AZ zichzelf daarom een goede dienst bewijzen. Een zege op het al uitgeschakelde Rijeka was voldoende geweest om op eigen kracht door te stoten naar de knock-outfase. In Alkmaar zegevierde AZ eind oktober nog met 4-1 over Rijeka.

Wisselende verhoudingen

In de eerste helft had AZ weinig te duchten van de Kroaten, die de bal aan de Alkmaarders lieten en ver terugzakten. De bezoekers waren een aantal keer dicht bij een doelpunt via Myron Boadu, Yukinari Sugawara en vooral via Jesper Karlsson. Maar de kansen waren in de eerste helft niet aan AZ besteed.

Na rust was het tegen de verhoudingen toch raak voor de Kroaten. Luka Menalo rondde af nadat Pantelis Hatzidiakos zijn duel verloor en de bal inleverde. Via de eerste Europese treffer van Owen Wijndal richtte AZ zich snel weer op, maar bevrijdend werkte die treffer allerminst voor AZ. De ploeg van Jansen verloor de grip op de wedstrijd daarna compleet.

Lang leek er echter hulp vanuit Italië te komen, waar Napoli geruime tijd Real Sociedad leek te verslaan met 1-0. Met die uitslag was een gelijkspel voldoende geweest voor AZ om zich alsnog te plaatsen. Maar in de benauwde slotfase ging het helemaal mis bij de ploeg uit Alkmaar. Eerst werd een overtreding van Jesper Karlsson zwaar bestraft met een rode kaart. Daarna bereikte het nieuws dat Real Sociedad op 1-1 was gekomen, waardoor AZ móest winnen. Ivan Tomecak maakte met de winnende treffer voor Rijeka in blessuretijd aan alle illusies een einde.

Meer uit Voetbal

Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

3 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

14 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

14 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

15 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

15 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

15 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

15 uur geleden