AZ vervolgt rampweek met Europese uitschakeling bij Rijeka
RIJEKA (ANP) - AZ had onder voormalig trainer Arne Slot een goede uitgangspositie opgebouwd om zich tijdens de laatste speelronde in de groepsfase van de Europa League te plaatsen voor de zestiende finales. Maar na een roerige week in Alkmaar verdween ook Europese overwintering uit zicht. In het Kroatische Rijeka ging AZ onnodig met 2-1 onderuit.
De voorbereiding op het cruciale duel verliep voor AZ zeer onrustig. Bij de Alkmaarders werd Slot zaterdag per direct ontslagen, omdat hij buiten medeweten van de clubleiding in gesprek was gegaan met Feyenoord om volgend seizoen Dick Advocaat op te volgen. Pascal Jansen, assistent van Slot, werd aangewezen als opvolger. Tijdens diens officiële debuut verloor AZ zondag van FC Groningen (1-2), een wedstrijd die de thuisploeg bovendien met negen man bëeindigde.
In Kroatië kon AZ zichzelf daarom een goede dienst bewijzen. Een zege op het al uitgeschakelde Rijeka was voldoende geweest om op eigen kracht door te stoten naar de knock-outfase. In Alkmaar zegevierde AZ eind oktober nog met 4-1 over Rijeka.
Wisselende verhoudingen
In de eerste helft had AZ weinig te duchten van de Kroaten, die de bal aan de Alkmaarders lieten en ver terugzakten. De bezoekers waren een aantal keer dicht bij een doelpunt via Myron Boadu, Yukinari Sugawara en vooral via Jesper Karlsson. Maar de kansen waren in de eerste helft niet aan AZ besteed.
Na rust was het tegen de verhoudingen toch raak voor de Kroaten. Luka Menalo rondde af nadat Pantelis Hatzidiakos zijn duel verloor en de bal inleverde. Via de eerste Europese treffer van Owen Wijndal richtte AZ zich snel weer op, maar bevrijdend werkte die treffer allerminst voor AZ. De ploeg van Jansen verloor de grip op de wedstrijd daarna compleet.
Lang leek er echter hulp vanuit Italië te komen, waar Napoli geruime tijd Real Sociedad leek te verslaan met 1-0. Met die uitslag was een gelijkspel voldoende geweest voor AZ om zich alsnog te plaatsen. Maar in de benauwde slotfase ging het helemaal mis bij de ploeg uit Alkmaar. Eerst werd een overtreding van Jesper Karlsson zwaar bestraft met een rode kaart. Daarna bereikte het nieuws dat Real Sociedad op 1-1 was gekomen, waardoor AZ móest winnen. Ivan Tomecak maakte met de winnende treffer voor Rijeka in blessuretijd aan alle illusies een einde.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Liverpool is het behoorlijk kwijt in de Premier League. De ploeg van coach Arne Slot leed bij Brentford de vierde competitienederlaag op rij. De club uit Londen won met 3-2 van de titelverdediger.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen NEC. Het aantrekkelijke duel eindigde in 2-2. PEC schoot weinig op met het punt, want de ploeg van coach Henry van der Vegt blijft in de onderste regionen hangen. NEC mag zich op de zevende plaats subtopper noemen.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Heracles-trainer Bas Sibum is woedend op zijn aanvaller Mario Engels, die in de belangrijke uitwedstrijd tegen FC Volendam met twee gele kaarten (rood) voortijdig naar de kant moest. Volendam leidde op dat moment met 2-0, binnen de kortste keren stond het 3-0 en was het duel beslist.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Heracles Almelo is nog dieper in de problemen geraakt. De ploeg van trainer Bas Sibum verloor het duel met FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie met 3-0. Volendam, dat de tweede zege van het seizoen boekte, klom naar de dertiende plaats en heeft nu 7 punten meer dan hekkensluiter Heracles.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege van dit seizoen in de Eredivisie geboekt en is naar voorlopig de zesde plek gestegen. De ploeg van trainer Maurice Steijn won op Het Kasteel met 1-0 van Telstar. Tobias Lauritsen maakte de enige goal, zijn zesde in de competitie.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Het Eredivisieduel tussen FC Volendam en Heracles Almelo is iets later begonnen dan gepland. Scheidsrechter Danny Makkelie besloot kort voor de aftrap een pauze in te lassen, nadat supporters van beide ploegen de confrontatie hadden opgezocht.
4 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben op de WK baanwielrennen in Chili de kwartfinales bereikt van het sprinttoernooi. Lavreysen, die op de wielerpiste van Santiago voor de zevende keer op rij de wereldtitel sprint kan veroveren, was te sterk voor de Brit Hamish Turnbull.
4 uur geleden