AZ vervolgt rampweek met Europese uitschakeling bij Rijeka
RIJEKA (ANP) - AZ had onder voormalig trainer Arne Slot een goede uitgangspositie opgebouwd om zich tijdens de laatste speelronde in de groepsfase van de Europa League te plaatsen voor de zestiende finales. Maar na een roerige week in Alkmaar verdween ook Europese overwintering uit zicht. In het Kroatische Rijeka ging AZ onnodig met 2-1 onderuit.
De voorbereiding op het cruciale duel verliep voor AZ zeer onrustig. Bij de Alkmaarders werd Slot zaterdag per direct ontslagen, omdat hij buiten medeweten van de clubleiding in gesprek was gegaan met Feyenoord om volgend seizoen Dick Advocaat op te volgen. Pascal Jansen, assistent van Slot, werd aangewezen als opvolger. Tijdens diens officiële debuut verloor AZ zondag van FC Groningen (1-2), een wedstrijd die de thuisploeg bovendien met negen man bëeindigde.
In Kroatië kon AZ zichzelf daarom een goede dienst bewijzen. Een zege op het al uitgeschakelde Rijeka was voldoende geweest om op eigen kracht door te stoten naar de knock-outfase. In Alkmaar zegevierde AZ eind oktober nog met 4-1 over Rijeka.
Wisselende verhoudingen
In de eerste helft had AZ weinig te duchten van de Kroaten, die de bal aan de Alkmaarders lieten en ver terugzakten. De bezoekers waren een aantal keer dicht bij een doelpunt via Myron Boadu, Yukinari Sugawara en vooral via Jesper Karlsson. Maar de kansen waren in de eerste helft niet aan AZ besteed.
Na rust was het tegen de verhoudingen toch raak voor de Kroaten. Luka Menalo rondde af nadat Pantelis Hatzidiakos zijn duel verloor en de bal inleverde. Via de eerste Europese treffer van Owen Wijndal richtte AZ zich snel weer op, maar bevrijdend werkte die treffer allerminst voor AZ. De ploeg van Jansen verloor de grip op de wedstrijd daarna compleet.
Lang leek er echter hulp vanuit Italië te komen, waar Napoli geruime tijd Real Sociedad leek te verslaan met 1-0. Met die uitslag was een gelijkspel voldoende geweest voor AZ om zich alsnog te plaatsen. Maar in de benauwde slotfase ging het helemaal mis bij de ploeg uit Alkmaar. Eerst werd een overtreding van Jesper Karlsson zwaar bestraft met een rode kaart. Daarna bereikte het nieuws dat Real Sociedad op 1-1 was gekomen, waardoor AZ móest winnen. Ivan Tomecak maakte met de winnende treffer voor Rijeka in blessuretijd aan alle illusies een einde.
Meer uit Voetbal
DOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.
12 minuten geledenNICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
20 uur geleden