AZ verspeelt voorsprong in Utrecht en moet play-offs in
UTRECHT (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht puntenverlies geleden en is daardoor veroordeeld tot de play-offs. In de Galgenwaard gaven de Alkmaarders een 2-0-voorsprong uit handen. De 2-2 van FC Utrecht, van Anastasios Douvikas, viel pas diep in de blessuretijd.
Al na een kwartier leidde AZ met 2-0. Bij de 0-1 tikte Vangelis Pavlidis bij de eerste paal raak met links, niet veel later verdubbelde de Griek de voorsprong met een kopbal. Beide keren was Jesper Karlsson de aangever. Pavlidis bracht zijn doelpuntentotaal op zestien.
In de 37e minuut deed de thuisploeg wat terug via Sander van der Streek, die met de buitenkant van zijn voet raak schoot. Het duel werd in de slotfase door scheidsrechter Jochem Kamphuis nog even gestaakt omdat er voorwerpen op het veld werden gegooid. Na de hervatting ging het nog mis voor AZ.
FC Utrecht was al verzekerd van deelname aan de play-offs. De club speelde in speciale shirts voor captain Willem Janssen, die na dit seizoen zijn loopbaan beëindigt. Janssen kreeg in de slotfase een publiekswissel en zag zijn ploeg kort na zijn wissel gelijkmaken.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
5 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
7 uur geleden