
AZ verspeelt voorsprong en laat Ludogorets ontsnappen
RAZGRAD (ANP) - AZ heeft een overwinning uit handen gegeven in de Europa League. De ploeg van trainer Maarten Martens verspeelde in de uitwedstrijd tegen het Bulgaarse Ludogorets binnen vier minuten een voorsprong van twee doelpunten (2-2).
AZ heeft ondanks het puntenverlies nog alle kans om zich voor de play-offs voor een plek in de achtste finales van de Europa League te plaatsen. Daarvoor moet de club het hoofdtoernooi op de posities negen tot en met 24 afsluiten. AZ staat voorlopig zestiende met 8 punten, maar er beginnen nog wedstrijden om 21.00 uur.
AZ leidde binnen 20 minuten met 2-0. Ruben van Bommel maakte de openingstreffer na een snelle counter en Seiya Maikuma verdubbelde de score. Ernest Poku stond aan de basis van beide treffers van de bezoekers uit Alkmaar. Poku kreeg in de slotfase van de eerste helft een grote kans op de derde treffer voor AZ. Maar de aanvaller stuitte op Sergio Padt, de Nederlandse keeper van Ludogorets dat afgelopen seizoen voor de dertiende keer kampioen van Bulgarije werd. Ook Van Bommel liet Ludogorets ontsnappen. De maker van de openingstreffer kopte na rust rakelings naast.
Gelijke hoogte
Ludogorets werd nauwelijks gevaarlijk, maar kwam binnen vier minuten op gelijke hoogte. Ivailo Chochev kopte de bal in de 60e minuut achter Rome-Jayden Owusu-Oduro, de keeper die weer fit is en de voorkeur kreeg boven Jeroen Zoet die de afgelopen weken het doel van de club uit Alkmaar verdedigde. Kwadwo Duah maakte in de 63e minuut gelijk
Trainer Martens reageerde snel na de gelijkmaker en bracht Zico Buurmeester en Mexx Meerdink in het veld voor Troy Parrott en Peer Koopmeiners. Meerdink werd meteen gevaarlijk, maar schoot in het zijnet.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - De voetballers van het Nederlands elftal onder 19 hebben voor het eerst de finale van het EK bereikt. De ploeg van bondscoach Peter van der Veen versloeg in de halve finale in Boekarest gastland Roemenië met 3-1. In de finale donderdag in Boekarest wacht Spanje, dat na verlenging met 6-5 won van Duitsland.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft verdedigster Daniëlle Noordermeer overgenomen van ADO Den Haag. De 26-jarige Zuid-Hollandse heeft een contract voor twee jaar getekend.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft doelman Walter Benítez, die vertrekt bij PSV, vastgelegd. De winnaar van de FA Cup meldt dat de Argentijnse keeper per 1 juli voor de club gaat spelen.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Duitser Rüdiger Rehm is de nieuwe trainer van Vitesse. Dat meldt de club uit Arnhem op de website. De 46-jarige coach tekent een contract tot 2026, met een optie voor nog een jaar. Vitesse eindigde afgelopen seizoen als laatste in de eerste divisie, mede door puntenaftrek vanwege overtredingen van de licentieregels.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Merel van Dongen wil niet als speelster op de reservelijst meedoen aan de voorbereiding van Oranje. Dat heeft de 32-jarige verdedigster laten weten aan Andries Jonker. De bondscoach had haar eerder laten weten dat Van Dongen niet bij de 23 geselecteerde speelsters voor het EK in Zwitserland zat.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft John Stegeman aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 48-jarige coach tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de club die afgelopen seizoen naar de eerste divisie degradeerde.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.
18 uur geleden