Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verspeelt voorsprong en laat Ludogorets ontsnappen

AZ verspeelt voorsprong en laat Ludogorets ontsnappen

RAZGRAD (ANP) - AZ heeft een overwinning uit handen gegeven in de Europa League. De ploeg van trainer Maarten Martens verspeelde in de uitwedstrijd tegen het Bulgaarse Ludogorets binnen vier minuten een voorsprong van twee doelpunten (2-2).

AZ heeft ondanks het puntenverlies nog alle kans om zich voor de play-offs voor een plek in de achtste finales van de Europa League te plaatsen. Daarvoor moet de club het hoofdtoernooi op de posities negen tot en met 24 afsluiten. AZ staat voorlopig zestiende met 8 punten, maar er beginnen nog wedstrijden om 21.00 uur.

AZ leidde binnen 20 minuten met 2-0. Ruben van Bommel maakte de openingstreffer na een snelle counter en Seiya Maikuma verdubbelde de score. Ernest Poku stond aan de basis van beide treffers van de bezoekers uit Alkmaar. Poku kreeg in de slotfase van de eerste helft een grote kans op de derde treffer voor AZ. Maar de aanvaller stuitte op Sergio Padt, de Nederlandse keeper van Ludogorets dat afgelopen seizoen voor de dertiende keer kampioen van Bulgarije werd. Ook Van Bommel liet Ludogorets ontsnappen. De maker van de openingstreffer kopte na rust rakelings naast.

Gelijke hoogte

Ludogorets werd nauwelijks gevaarlijk, maar kwam binnen vier minuten op gelijke hoogte. Ivailo Chochev kopte de bal in de 60e minuut achter Rome-Jayden Owusu-Oduro, de keeper die weer fit is en de voorkeur kreeg boven Jeroen Zoet die de afgelopen weken het doel van de club uit Alkmaar verdedigde. Kwadwo Duah maakte in de 63e minuut gelijk

Trainer Martens reageerde snel na de gelijkmaker en bracht Zico Buurmeester en Mexx Meerdink in het veld voor Troy Parrott en Peer Koopmeiners. Meerdink werd meteen gevaarlijk, maar schoot in het zijnet.

Meer uit Voetbal

PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

3 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

3 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

4 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

4 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

4 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

6 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

6 uur geleden