AZ verspeelt voorsprong en laat Ludogorets ontsnappen
RAZGRAD (ANP) - AZ heeft een overwinning uit handen gegeven in de Europa League. De ploeg van trainer Maarten Martens verspeelde in de uitwedstrijd tegen het Bulgaarse Ludogorets binnen vier minuten een voorsprong van twee doelpunten (2-2).
AZ heeft ondanks het puntenverlies nog alle kans om zich voor de play-offs voor een plek in de achtste finales van de Europa League te plaatsen. Daarvoor moet de club het hoofdtoernooi op de posities negen tot en met 24 afsluiten. AZ staat voorlopig zestiende met 8 punten, maar er beginnen nog wedstrijden om 21.00 uur.
AZ leidde binnen 20 minuten met 2-0. Ruben van Bommel maakte de openingstreffer na een snelle counter en Seiya Maikuma verdubbelde de score. Ernest Poku stond aan de basis van beide treffers van de bezoekers uit Alkmaar. Poku kreeg in de slotfase van de eerste helft een grote kans op de derde treffer voor AZ. Maar de aanvaller stuitte op Sergio Padt, de Nederlandse keeper van Ludogorets dat afgelopen seizoen voor de dertiende keer kampioen van Bulgarije werd. Ook Van Bommel liet Ludogorets ontsnappen. De maker van de openingstreffer kopte na rust rakelings naast.
Gelijke hoogte
Ludogorets werd nauwelijks gevaarlijk, maar kwam binnen vier minuten op gelijke hoogte. Ivailo Chochev kopte de bal in de 60e minuut achter Rome-Jayden Owusu-Oduro, de keeper die weer fit is en de voorkeur kreeg boven Jeroen Zoet die de afgelopen weken het doel van de club uit Alkmaar verdedigde. Kwadwo Duah maakte in de 63e minuut gelijk
Trainer Martens reageerde snel na de gelijkmaker en bracht Zico Buurmeester en Mexx Meerdink in het veld voor Troy Parrott en Peer Koopmeiners. Meerdink werd meteen gevaarlijk, maar schoot in het zijnet.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
1 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
3 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
8 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
13 uur geleden