
AZ verspeelt voorsprong en laat Ludogorets ontsnappen
RAZGRAD (ANP) - AZ heeft een overwinning uit handen gegeven in de Europa League. De ploeg van trainer Maarten Martens verspeelde in de uitwedstrijd tegen het Bulgaarse Ludogorets binnen vier minuten een voorsprong van twee doelpunten (2-2).
AZ heeft ondanks het puntenverlies nog alle kans om zich voor de play-offs voor een plek in de achtste finales van de Europa League te plaatsen. Daarvoor moet de club het hoofdtoernooi op de posities negen tot en met 24 afsluiten. AZ staat voorlopig zestiende met 8 punten, maar er beginnen nog wedstrijden om 21.00 uur.
AZ leidde binnen 20 minuten met 2-0. Ruben van Bommel maakte de openingstreffer na een snelle counter en Seiya Maikuma verdubbelde de score. Ernest Poku stond aan de basis van beide treffers van de bezoekers uit Alkmaar. Poku kreeg in de slotfase van de eerste helft een grote kans op de derde treffer voor AZ. Maar de aanvaller stuitte op Sergio Padt, de Nederlandse keeper van Ludogorets dat afgelopen seizoen voor de dertiende keer kampioen van Bulgarije werd. Ook Van Bommel liet Ludogorets ontsnappen. De maker van de openingstreffer kopte na rust rakelings naast.
Gelijke hoogte
Ludogorets werd nauwelijks gevaarlijk, maar kwam binnen vier minuten op gelijke hoogte. Ivailo Chochev kopte de bal in de 60e minuut achter Rome-Jayden Owusu-Oduro, de keeper die weer fit is en de voorkeur kreeg boven Jeroen Zoet die de afgelopen weken het doel van de club uit Alkmaar verdedigde. Kwadwo Duah maakte in de 63e minuut gelijk
Trainer Martens reageerde snel na de gelijkmaker en bracht Zico Buurmeester en Mexx Meerdink in het veld voor Troy Parrott en Peer Koopmeiners. Meerdink werd meteen gevaarlijk, maar schoot in het zijnet.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is terug in de selectie van FC Barcelona. Dat meldt zijn club op X. De 28-jarige middenvelder is na een lichte blessure weer fit genoeg om donderdag in de Champions League uit bij Newcastle United te kunnen spelen. De Jong deed afgelopen zondag nog niet mee tijdens het competitieduel met Valencia.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft dinsdag na de thuisnederlaag (2-3) in de Champions League tegen Qarabag FK uit Azerbeidzjan hoofdtrainer Bruno Lage ontslagen. Lage had sinds september vorig jaar de leiding over het team van de Portugese topclub. Hij won de nationale beker en de Portugese supercup. Benfica eindigde als tweede, maar wist zich ten koste van Fenerbahçe wel te plaatsen voor de Champions League.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft opnieuw een hoofdrol gespeeld. De 38-jarige Argentijn stond met een doelpunt en een assist aan de basis van een 3-1-overwinning van Inter Miami op Seattle Sounders. Het duel in de Major League Soccer (MLS) was beladen nadat de finale van de Leagues Cup tussen beide clubs onlangs nog op vechtpartijen was uitgelopen.
12 uur geleden