Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verspeelt voorsprong en laat Ludogorets ontsnappen

AZ verspeelt voorsprong en laat Ludogorets ontsnappen

RAZGRAD (ANP) - AZ heeft een overwinning uit handen gegeven in de Europa League. De ploeg van trainer Maarten Martens verspeelde in de uitwedstrijd tegen het Bulgaarse Ludogorets binnen vier minuten een voorsprong van twee doelpunten (2-2).

AZ heeft ondanks het puntenverlies nog alle kans om zich voor de play-offs voor een plek in de achtste finales van de Europa League te plaatsen. Daarvoor moet de club het hoofdtoernooi op de posities negen tot en met 24 afsluiten. AZ staat voorlopig zestiende met 8 punten, maar er beginnen nog wedstrijden om 21.00 uur.

AZ leidde binnen 20 minuten met 2-0. Ruben van Bommel maakte de openingstreffer na een snelle counter en Seiya Maikuma verdubbelde de score. Ernest Poku stond aan de basis van beide treffers van de bezoekers uit Alkmaar. Poku kreeg in de slotfase van de eerste helft een grote kans op de derde treffer voor AZ. Maar de aanvaller stuitte op Sergio Padt, de Nederlandse keeper van Ludogorets dat afgelopen seizoen voor de dertiende keer kampioen van Bulgarije werd. Ook Van Bommel liet Ludogorets ontsnappen. De maker van de openingstreffer kopte na rust rakelings naast.

Gelijke hoogte

Ludogorets werd nauwelijks gevaarlijk, maar kwam binnen vier minuten op gelijke hoogte. Ivailo Chochev kopte de bal in de 60e minuut achter Rome-Jayden Owusu-Oduro, de keeper die weer fit is en de voorkeur kreeg boven Jeroen Zoet die de afgelopen weken het doel van de club uit Alkmaar verdedigde. Kwadwo Duah maakte in de 63e minuut gelijk

Trainer Martens reageerde snel na de gelijkmaker en bracht Zico Buurmeester en Mexx Meerdink in het veld voor Troy Parrott en Peer Koopmeiners. Meerdink werd meteen gevaarlijk, maar schoot in het zijnet.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

22 minuten geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

28 minuten geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

1 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

2 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

4 uur geleden
Dekker ook komend seizoen trainer voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.

5 uur geleden