Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verspeelt voorsprong bij NEC en blijft op zesde plaats staan

AZ verspeelt voorsprong bij NEC en blijft op zesde plaats staan

NIJMEGEN (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen NEC niet kunnen winnen. De Alkmaarders verspeelden een voorsprong van twee doelpunten: 3-3.

AZ blijft door het puntenverlies op de zesde plaats staan en dreigt de aansluiting met de clubs die om de derde plaats strijden te verliezen. De nummer 3 mag komend seizoen meedoen aan de voorronden van de Champions League.

AZ scoorde al snel en deed dat net als de vorige competitiewedstrijd tegen Ajax uit een hoekschop. Spits Troy Parrott kopte de bal voor het doel, waarna Ibrahim Sadiq met een hakballetje scoorde: 0-1. NEC maakte in de tiende minuut gelijk. Vito van Crooij kon in het zestienmetergebied ongehinderd in het doel koppen. Sontje Hansen zette NEC kort daarna bijna op voorsprong, maar hij raakte de lat.

Ernest Poku had na ruim een half uur wel succes voor AZ. De buitenspeler liep vanaf de middenlijn richting het NEC-doel, kapte naar binnen en schoot de bal hoog in het doel.

Poku stond direct na de pauze ook aan de basis van de derde treffer van de Alkmaarders. Na een goede individuele actie stelde hij Parrott in staat te scoren: 1-3. Denso Kasius liet daarna een goede mogelijkheid voor AZ liggen. NEC knokte zich terug. Invaller Kento Shiogai kopte raak op aangeven van Thomas Ouwejan en in de 70e minuut krulde Van Crooij de bal in de verre hoek (3-3). Mexx Meerdink leek AZ diep in blessuretijd nog de zege te bezorgen, maar hij raakte de paal.

Meer uit Voetbal

Egypte in achtste finale WK na zege op Australië na strafschoppen

ARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.

2 uur geleden
Media: duel Mexico-Engeland vanwege stormrisico vervroegd

MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - ⁠De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Summerville na reacties WK-uitschakeling: geen plek voor racisme

DEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.

5 uur geleden
OM: onderzoek naar racistische reacties na WK-verlies al gestart

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.

7 uur geleden
KNVB doet aangifte om racistische uitingen tegen Oranje-spelers

ZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.

8 uur geleden
Duitse voetbalbond bevestigt vertrek bondscoach Nagelsmann

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.

12 uur geleden
Spits Haller neemt afscheid van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.

13 uur geleden