AZ verspeelt met tien man voorsprong tegen VVV-Venlo: 2-2
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft opnieuw een eredivisiewedstrijd niet weten te winnen. Tegen VVV-Venlo werd het in Alkmaar 2-2. De Alkmaarders verspeelden in de slotfase van de tweede helft met tien man een 2-0-voorsprong tegen VVV-Venlo en wachten nog steeds op de eerste seizoenszege.
De doelpunten van AZ vielen in de eerste helft. Jesper Karlsson opende de score en Calvin Stengs zorgde voor de 2-0. AZ moest nog voor de rust met tien man verder toen Jonas Svensson met rood van het veld moest na een tackle van achteren op Joshua John.
Evert Linthorst maakte diep in de tweede helft 2-1. Kort daarop kregen de Limburgers een strafschop na vasthouden door nieuwkomer Bruno Martins Indi. Giannis Giakoumakis schoot de strafschop binnen.
Martins Indi
Coach Arne Slot startte met Martins Indi in de basis. De van Stoke City overgenomen voormalig international moet de defensie van de Alkmaarders versterken, nadat AZ in twee competitieduels tegen Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam een ruime voorsprong werd verspeeld.
AZ nam opnieuw snel de leiding. Jesper Karlsson verraste al na anderhalve minuut met een ver en hoog schot VVV-doelman Delano van Crooy. Uit een mooie combinatie maakte Calvin Stengs in de 24e minuut de 2-0. Het is de eerste competitietreffer dit seizoen voor de 21-jarige international.
Svensson
Svensson bezorgde coach Slot vervolgens vlak voor rust hoofdbrekens. Zijn tackle op John was volgens scheidsrechter Christiaan Bax goed voor rood. Ook de videoscheidsrechter beoordeelde de overtreding nogmaals en zag geen reden het besluit van de arbiter te wijzigen. Het was alweer de derde rode kaart voor AZ in vier duels.
VVV begon de tweede helft met aanvaller Torino Hunte en ging tegen tien man op zoek naar doelpunten. John kopte richting het doel van Hobie Verhulst en Lukas Schmitz schoot over. Veel kansen leverde de druk van VVV verder niet op.
Vijf minuten voor tijd kopte Linthorst op aangeven van Vito van Crooy alsnog de 2-1 binnen en werd het nog spannend. Een minuut later wees de scheidsrechter al naar de stip, na de overtreding van Martins Indi. Giakoumakis bezorgde VVV alsnog een gelijkspel.
Meer uit Voetbal
DOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub FSV Mainz is in het geschil met zijn oud-speler Anwar el Ghazi naar de Duitse federale arbeidsrechtbank gestapt. De club uit de Bundesliga tekent beroep aan tegen een eerdere afwijzing van het verzoek om hoger beroep door de regionale arbeidsrechtbank van Mainz.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
19 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
22 uur geleden