AZ verspeelt met tien man voorsprong tegen VVV-Venlo: 2-2
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft opnieuw een eredivisiewedstrijd niet weten te winnen. Tegen VVV-Venlo werd het in Alkmaar 2-2. De Alkmaarders verspeelden in de slotfase van de tweede helft met tien man een 2-0-voorsprong tegen VVV-Venlo en wachten nog steeds op de eerste seizoenszege.
De doelpunten van AZ vielen in de eerste helft. Jesper Karlsson opende de score en Calvin Stengs zorgde voor de 2-0. AZ moest nog voor de rust met tien man verder toen Jonas Svensson met rood van het veld moest na een tackle van achteren op Joshua John.
Evert Linthorst maakte diep in de tweede helft 2-1. Kort daarop kregen de Limburgers een strafschop na vasthouden door nieuwkomer Bruno Martins Indi. Giannis Giakoumakis schoot de strafschop binnen.
Martins Indi
Coach Arne Slot startte met Martins Indi in de basis. De van Stoke City overgenomen voormalig international moet de defensie van de Alkmaarders versterken, nadat AZ in twee competitieduels tegen Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam een ruime voorsprong werd verspeeld.
AZ nam opnieuw snel de leiding. Jesper Karlsson verraste al na anderhalve minuut met een ver en hoog schot VVV-doelman Delano van Crooy. Uit een mooie combinatie maakte Calvin Stengs in de 24e minuut de 2-0. Het is de eerste competitietreffer dit seizoen voor de 21-jarige international.
Svensson
Svensson bezorgde coach Slot vervolgens vlak voor rust hoofdbrekens. Zijn tackle op John was volgens scheidsrechter Christiaan Bax goed voor rood. Ook de videoscheidsrechter beoordeelde de overtreding nogmaals en zag geen reden het besluit van de arbiter te wijzigen. Het was alweer de derde rode kaart voor AZ in vier duels.
VVV begon de tweede helft met aanvaller Torino Hunte en ging tegen tien man op zoek naar doelpunten. John kopte richting het doel van Hobie Verhulst en Lukas Schmitz schoot over. Veel kansen leverde de druk van VVV verder niet op.
Vijf minuten voor tijd kopte Linthorst op aangeven van Vito van Crooy alsnog de 2-1 binnen en werd het nog spannend. Een minuut later wees de scheidsrechter al naar de stip, na de overtreding van Martins Indi. Giakoumakis bezorgde VVV alsnog een gelijkspel.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
8 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
14 uur geleden