AZ verspeelt in verlenging kans op kwartfinale Conference League
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich niet voor de kwartfinales van de Conference League kunnen plaatsen. De club uit Alkmaar speelde in eigen stadion na verlenging gelijk tegen Bodø/Glimt (2-2).
AZ leidde na het verstrijken van de reguliere speeltijd met 2-1. De ploeg van trainer Pascal Jansen verloor vorige week met dezelfde cijfers van de kampioen van Noorwegen, na een onterecht toegekende strafschop in de slotfase.
Het Europese avontuur van AZ maakte nog niet zo veel los als in 2005, toen de club in de laatste minuut van de verlenging van de return met Sporting Lissabon een plek in de finale van de UEFA Cup verspeelde. Het stadion van de club uit Alkmaar was niet helemaal uitverkocht voor het beslissende duel met de kampioen van Noorwegen. De 15.000 aanwezige fans zagen dat AZ een groot deel van de wedstrijd sterker was, maar te slordig met de mogelijkheden omsprong.
Beukema
Sam Beukema stond voor de thuisploeg aan de aftrap. De centrale verdediger kreeg de voorkeur boven Pantelis Hatzidiakos, die de laatste weken niet in beste vorm was. De vorig jaar van Go Ahead Eagles overgekomen verdediger stond samen met Bruno Martins Indi centraal in de defensie.
Martins Indi leidde in 19e minuut de openingstreffer in. Hij stuurde Pavlidis weg over de linkerflank. De Griek omspeelde Nikita Khaikin, de Russische doelman van de Bodø/Glimt. Vervolgens schoot hij beheerst raak. AZ was sterker dan de club die vorige maand nog tweemaal van Celtic won en in de groepsfase AS Roma vernederde (6-1). Toch kwamen de bezoekers in de 26e minuut op gelijke hoogte. Amahl William Pellegrino strafte een fout van Martins Indi genadeloos af.
Bal op de lat
AZ stond 5 minuten later alweer op voorsprong. Aslak Fonn Witry, de Noorse rechtsback van AZ, haalde de achterlijn en bood Pavlidis een bijna niet te missen kans (2-1).In een spannende tweede helft was de beste kans voor AZ. Jesper Karlsson schoot de bal hard op de lat. Bodø/Glimt ontsnapte ook in de verlenging. De ingevallen Kamal Sowah kreeg de bal van dichtbij niet in het doel.
Bodø/Glimt had minder kansen nodig. Alfons Sampsted scoorde aan het einde van de eerste helt van de verlenging. De IJslander voorkwam dat AZ voor het eerst in acht jaar de laatste acht van een Europees toernooi haalde, ook omdat Martins Indi in blessuretijd van de verlenging naast kopte.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
2 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
4 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
14 uur geleden