Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verspeelt in verlenging kans op kwartfinale Conference League

AZ verspeelt in verlenging kans op kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich niet voor de kwartfinales van de Conference League kunnen plaatsen. De club uit Alkmaar speelde in eigen stadion na verlenging gelijk tegen Bodø/Glimt (2-2).

AZ leidde na het verstrijken van de reguliere speeltijd met 2-1. De ploeg van trainer Pascal Jansen verloor vorige week met dezelfde cijfers van de kampioen van Noorwegen, na een onterecht toegekende strafschop in de slotfase.

Het Europese avontuur van AZ maakte nog niet zo veel los als in 2005, toen de club in de laatste minuut van de verlenging van de return met Sporting Lissabon een plek in de finale van de UEFA Cup verspeelde. Het stadion van de club uit Alkmaar was niet helemaal uitverkocht voor het beslissende duel met de kampioen van Noorwegen. De 15.000 aanwezige fans zagen dat AZ een groot deel van de wedstrijd sterker was, maar te slordig met de mogelijkheden omsprong.

Beukema

Sam Beukema stond voor de thuisploeg aan de aftrap. De centrale verdediger kreeg de voorkeur boven Pantelis Hatzidiakos, die de laatste weken niet in beste vorm was. De vorig jaar van Go Ahead Eagles overgekomen verdediger stond samen met Bruno Martins Indi centraal in de defensie.

Martins Indi leidde in 19e minuut de openingstreffer in. Hij stuurde Pavlidis weg over de linkerflank. De Griek omspeelde Nikita Khaikin, de Russische doelman van de Bodø/Glimt. Vervolgens schoot hij beheerst raak. AZ was sterker dan de club die vorige maand nog tweemaal van Celtic won en in de groepsfase AS Roma vernederde (6-1). Toch kwamen de bezoekers in de 26e minuut op gelijke hoogte. Amahl William Pellegrino strafte een fout van Martins Indi genadeloos af.

Bal op de lat

AZ stond 5 minuten later alweer op voorsprong. Aslak Fonn Witry, de Noorse rechtsback van AZ, haalde de achterlijn en bood Pavlidis een bijna niet te missen kans (2-1).In een spannende tweede helft was de beste kans voor AZ. Jesper Karlsson schoot de bal hard op de lat. Bodø/Glimt ontsnapte ook in de verlenging. De ingevallen Kamal Sowah kreeg de bal van dichtbij niet in het doel.

Bodø/Glimt had minder kansen nodig. Alfons Sampsted scoorde aan het einde van de eerste helt van de verlenging. De IJslander voorkwam dat AZ voor het eerst in acht jaar de laatste acht van een Europees toernooi haalde, ook omdat Martins Indi in blessuretijd van de verlenging naast kopte.

Meer uit Voetbal

Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

6 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

7 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

8 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

8 uur geleden
Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

8 uur geleden
City verspeelt punten tegen Spurs en ziet Arsenal uitlopen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.

8 uur geleden
Ajax bevestigt komst van linksback Zintsjenko

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.

10 uur geleden