AZ verspeelt in verlenging kans op kwartfinale Conference League
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich niet voor de kwartfinales van de Conference League kunnen plaatsen. De club uit Alkmaar speelde in eigen stadion na verlenging gelijk tegen Bodø/Glimt (2-2).
AZ leidde na het verstrijken van de reguliere speeltijd met 2-1. De ploeg van trainer Pascal Jansen verloor vorige week met dezelfde cijfers van de kampioen van Noorwegen, na een onterecht toegekende strafschop in de slotfase.
Het Europese avontuur van AZ maakte nog niet zo veel los als in 2005, toen de club in de laatste minuut van de verlenging van de return met Sporting Lissabon een plek in de finale van de UEFA Cup verspeelde. Het stadion van de club uit Alkmaar was niet helemaal uitverkocht voor het beslissende duel met de kampioen van Noorwegen. De 15.000 aanwezige fans zagen dat AZ een groot deel van de wedstrijd sterker was, maar te slordig met de mogelijkheden omsprong.
Beukema
Sam Beukema stond voor de thuisploeg aan de aftrap. De centrale verdediger kreeg de voorkeur boven Pantelis Hatzidiakos, die de laatste weken niet in beste vorm was. De vorig jaar van Go Ahead Eagles overgekomen verdediger stond samen met Bruno Martins Indi centraal in de defensie.
Martins Indi leidde in 19e minuut de openingstreffer in. Hij stuurde Pavlidis weg over de linkerflank. De Griek omspeelde Nikita Khaikin, de Russische doelman van de Bodø/Glimt. Vervolgens schoot hij beheerst raak. AZ was sterker dan de club die vorige maand nog tweemaal van Celtic won en in de groepsfase AS Roma vernederde (6-1). Toch kwamen de bezoekers in de 26e minuut op gelijke hoogte. Amahl William Pellegrino strafte een fout van Martins Indi genadeloos af.
Bal op de lat
AZ stond 5 minuten later alweer op voorsprong. Aslak Fonn Witry, de Noorse rechtsback van AZ, haalde de achterlijn en bood Pavlidis een bijna niet te missen kans (2-1).In een spannende tweede helft was de beste kans voor AZ. Jesper Karlsson schoot de bal hard op de lat. Bodø/Glimt ontsnapte ook in de verlenging. De ingevallen Kamal Sowah kreeg de bal van dichtbij niet in het doel.
Bodø/Glimt had minder kansen nodig. Alfons Sampsted scoorde aan het einde van de eerste helt van de verlenging. De IJslander voorkwam dat AZ voor het eerst in acht jaar de laatste acht van een Europees toernooi haalde, ook omdat Martins Indi in blessuretijd van de verlenging naast kopte.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
6 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
11 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
11 uur geleden