Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verspeelt in verlenging kans op kwartfinale Conference League

AZ verspeelt in verlenging kans op kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich niet voor de kwartfinales van de Conference League kunnen plaatsen. De club uit Alkmaar speelde in eigen stadion na verlenging gelijk tegen Bodø/Glimt (2-2).

AZ leidde na het verstrijken van de reguliere speeltijd met 2-1. De ploeg van trainer Pascal Jansen verloor vorige week met dezelfde cijfers van de kampioen van Noorwegen, na een onterecht toegekende strafschop in de slotfase.

Het Europese avontuur van AZ maakte nog niet zo veel los als in 2005, toen de club in de laatste minuut van de verlenging van de return met Sporting Lissabon een plek in de finale van de UEFA Cup verspeelde. Het stadion van de club uit Alkmaar was niet helemaal uitverkocht voor het beslissende duel met de kampioen van Noorwegen. De 15.000 aanwezige fans zagen dat AZ een groot deel van de wedstrijd sterker was, maar te slordig met de mogelijkheden omsprong.

Beukema

Sam Beukema stond voor de thuisploeg aan de aftrap. De centrale verdediger kreeg de voorkeur boven Pantelis Hatzidiakos, die de laatste weken niet in beste vorm was. De vorig jaar van Go Ahead Eagles overgekomen verdediger stond samen met Bruno Martins Indi centraal in de defensie.

Martins Indi leidde in 19e minuut de openingstreffer in. Hij stuurde Pavlidis weg over de linkerflank. De Griek omspeelde Nikita Khaikin, de Russische doelman van de Bodø/Glimt. Vervolgens schoot hij beheerst raak. AZ was sterker dan de club die vorige maand nog tweemaal van Celtic won en in de groepsfase AS Roma vernederde (6-1). Toch kwamen de bezoekers in de 26e minuut op gelijke hoogte. Amahl William Pellegrino strafte een fout van Martins Indi genadeloos af.

Bal op de lat

AZ stond 5 minuten later alweer op voorsprong. Aslak Fonn Witry, de Noorse rechtsback van AZ, haalde de achterlijn en bood Pavlidis een bijna niet te missen kans (2-1).In een spannende tweede helft was de beste kans voor AZ. Jesper Karlsson schoot de bal hard op de lat. Bodø/Glimt ontsnapte ook in de verlenging. De ingevallen Kamal Sowah kreeg de bal van dichtbij niet in het doel.

Bodø/Glimt had minder kansen nodig. Alfons Sampsted scoorde aan het einde van de eerste helt van de verlenging. De IJslander voorkwam dat AZ voor het eerst in acht jaar de laatste acht van een Europees toernooi haalde, ook omdat Martins Indi in blessuretijd van de verlenging naast kopte.

Meer uit Voetbal

FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

41 minuten geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

2 uur geleden
Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

14 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

15 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

15 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

15 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

17 uur geleden