Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verspeelt in Eredivisie weer punten in strijd om tweede plaats

AZ verspeelt in Eredivisie weer punten in strijd om tweede plaats

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft opnieuw punten laten liggen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Pascal Jansen, die met Ajax en PSV voorlopig strijdt om de tweede plaats achter koploper Feyenoord, kwam voor eigen publiek in een attractieve wedstrijd tegen sc Heerenveen niet verder dan 1-1. Het duel lag in de openingsfase enkele minuten stil, nadat aanhangers van Heerenveen vuurwerk op het veld hadden gegooid.

AZ verloor vlak voor de interlandperiode met 2-1 bij FC Twente en liet tegen Heerenveen de kans liggen om de tweede plek in de Eredivisie in ieder geval voor een dag over te nemen van Ajax. De Alkmaarders, die in de Conference League de kwartfinales hebben bereikt, keken lang tegen een achterstand aan.

Sydney van Hooijdonk zette Heerenveen al in de 5e minuut op voorsprong met zijn elfde treffer van het seizoen, door de bal binnen te tikken na een strakke voorzet van Osame Sahraoui. AZ kreeg aan het begin van de tweede helft een uitgelezen mogelijkheid om op gelijke hoogte te komen, maar Jesper Karlsson zag zijn strafschop gekeerd worden door doelman Xavier Mous.

Geluk

Een kwartier voor tijd viel alsnog de gelijkmaker, al had AZ daarbij het nodige geluk. Een schot van de 19-jarige invaller Mexx Meerdink caramboleerde via de hak van Mous in het doel. Heerenveen-verdediger Milan van Ewijk trapte de bal nog uit de doelmond, maar de VAR constateerde dat de bal toen wel al over de lijn was gegaan.

De wedstrijd in Alkmaar golfde op en neer en zat vol met kansen voor beide doelen. Zo raakte AZ-verdediger Sam Beukema, terug in de basis, kort voor rust de paal. Heerenveen kreeg ook heel wat mogelijkheden om de voorsprong te verdubbelen, maar het enerverende duel eindigde zonder winnaar.

Meer uit Voetbal

Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

24 minuten geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

3 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

3 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

3 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

4 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

4 uur geleden
Koeman ziet Weghorst na slecht seizoen nog altijd als meerwaarde

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.

4 uur geleden