AZ verspeelt in Eredivisie weer punten in strijd om tweede plaats
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft opnieuw punten laten liggen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Pascal Jansen, die met Ajax en PSV voorlopig strijdt om de tweede plaats achter koploper Feyenoord, kwam voor eigen publiek in een attractieve wedstrijd tegen sc Heerenveen niet verder dan 1-1. Het duel lag in de openingsfase enkele minuten stil, nadat aanhangers van Heerenveen vuurwerk op het veld hadden gegooid.
AZ verloor vlak voor de interlandperiode met 2-1 bij FC Twente en liet tegen Heerenveen de kans liggen om de tweede plek in de Eredivisie in ieder geval voor een dag over te nemen van Ajax. De Alkmaarders, die in de Conference League de kwartfinales hebben bereikt, keken lang tegen een achterstand aan.
Sydney van Hooijdonk zette Heerenveen al in de 5e minuut op voorsprong met zijn elfde treffer van het seizoen, door de bal binnen te tikken na een strakke voorzet van Osame Sahraoui. AZ kreeg aan het begin van de tweede helft een uitgelezen mogelijkheid om op gelijke hoogte te komen, maar Jesper Karlsson zag zijn strafschop gekeerd worden door doelman Xavier Mous.
Geluk
Een kwartier voor tijd viel alsnog de gelijkmaker, al had AZ daarbij het nodige geluk. Een schot van de 19-jarige invaller Mexx Meerdink caramboleerde via de hak van Mous in het doel. Heerenveen-verdediger Milan van Ewijk trapte de bal nog uit de doelmond, maar de VAR constateerde dat de bal toen wel al over de lijn was gegaan.
De wedstrijd in Alkmaar golfde op en neer en zat vol met kansen voor beide doelen. Zo raakte AZ-verdediger Sam Beukema, terug in de basis, kort voor rust de paal. Heerenveen kreeg ook heel wat mogelijkheden om de voorsprong te verdubbelen, maar het enerverende duel eindigde zonder winnaar.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
3 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabiƫ versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
4 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
5 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
9 uur geleden