Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verspeelt in Eredivisie weer punten in strijd om tweede plaats

AZ verspeelt in Eredivisie weer punten in strijd om tweede plaats

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft opnieuw punten laten liggen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Pascal Jansen, die met Ajax en PSV voorlopig strijdt om de tweede plaats achter koploper Feyenoord, kwam voor eigen publiek in een attractieve wedstrijd tegen sc Heerenveen niet verder dan 1-1. Het duel lag in de openingsfase enkele minuten stil, nadat aanhangers van Heerenveen vuurwerk op het veld hadden gegooid.

AZ verloor vlak voor de interlandperiode met 2-1 bij FC Twente en liet tegen Heerenveen de kans liggen om de tweede plek in de Eredivisie in ieder geval voor een dag over te nemen van Ajax. De Alkmaarders, die in de Conference League de kwartfinales hebben bereikt, keken lang tegen een achterstand aan.

Sydney van Hooijdonk zette Heerenveen al in de 5e minuut op voorsprong met zijn elfde treffer van het seizoen, door de bal binnen te tikken na een strakke voorzet van Osame Sahraoui. AZ kreeg aan het begin van de tweede helft een uitgelezen mogelijkheid om op gelijke hoogte te komen, maar Jesper Karlsson zag zijn strafschop gekeerd worden door doelman Xavier Mous.

Geluk

Een kwartier voor tijd viel alsnog de gelijkmaker, al had AZ daarbij het nodige geluk. Een schot van de 19-jarige invaller Mexx Meerdink caramboleerde via de hak van Mous in het doel. Heerenveen-verdediger Milan van Ewijk trapte de bal nog uit de doelmond, maar de VAR constateerde dat de bal toen wel al over de lijn was gegaan.

De wedstrijd in Alkmaar golfde op en neer en zat vol met kansen voor beide doelen. Zo raakte AZ-verdediger Sam Beukema, terug in de basis, kort voor rust de paal. Heerenveen kreeg ook heel wat mogelijkheden om de voorsprong te verdubbelen, maar het enerverende duel eindigde zonder winnaar.

Meer uit Voetbal

Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

4 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

4 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

7 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

7 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

8 uur geleden
FC Twente met teruggekeerde Zerrouki naar FC Utrecht

ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.

9 uur geleden
Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.

9 uur geleden