Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verspeelt in Eredivisie weer punten in strijd om tweede plaats

AZ verspeelt in Eredivisie weer punten in strijd om tweede plaats

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft opnieuw punten laten liggen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Pascal Jansen, die met Ajax en PSV voorlopig strijdt om de tweede plaats achter koploper Feyenoord, kwam voor eigen publiek in een attractieve wedstrijd tegen sc Heerenveen niet verder dan 1-1. Het duel lag in de openingsfase enkele minuten stil, nadat aanhangers van Heerenveen vuurwerk op het veld hadden gegooid.

AZ verloor vlak voor de interlandperiode met 2-1 bij FC Twente en liet tegen Heerenveen de kans liggen om de tweede plek in de Eredivisie in ieder geval voor een dag over te nemen van Ajax. De Alkmaarders, die in de Conference League de kwartfinales hebben bereikt, keken lang tegen een achterstand aan.

Sydney van Hooijdonk zette Heerenveen al in de 5e minuut op voorsprong met zijn elfde treffer van het seizoen, door de bal binnen te tikken na een strakke voorzet van Osame Sahraoui. AZ kreeg aan het begin van de tweede helft een uitgelezen mogelijkheid om op gelijke hoogte te komen, maar Jesper Karlsson zag zijn strafschop gekeerd worden door doelman Xavier Mous.

Geluk

Een kwartier voor tijd viel alsnog de gelijkmaker, al had AZ daarbij het nodige geluk. Een schot van de 19-jarige invaller Mexx Meerdink caramboleerde via de hak van Mous in het doel. Heerenveen-verdediger Milan van Ewijk trapte de bal nog uit de doelmond, maar de VAR constateerde dat de bal toen wel al over de lijn was gegaan.

De wedstrijd in Alkmaar golfde op en neer en zat vol met kansen voor beide doelen. Zo raakte AZ-verdediger Sam Beukema, terug in de basis, kort voor rust de paal. Heerenveen kreeg ook heel wat mogelijkheden om de voorsprong te verdubbelen, maar het enerverende duel eindigde zonder winnaar.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

31 minuten geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

1 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

1 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

1 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

2 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

2 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

2 uur geleden