Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verspeelt diep in blessuretijd zege bij Fortuna Sittard

AZ verspeelt diep in blessuretijd zege bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - AZ heeft opnieuw punten laten liggen in de eredivisie. De ploeg van trainer Arne Slot moest in de zesde minuut van de blessuretijd de gelijkmaker van Fortuna Sittard incasseren: 3-3. Zian Flemming schoot enkele seconden voor tijd de bal in de korte hoek langs keeper Marco Bizot.

AZ was de competitie vorige week begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle (1-1). Enkele dagen daarvoor had de nummer 2 van afgelopen seizoen in de eredivisie in de voorrondes van de Champions League moeten buigen voor Dinamo Kiev. AZ leek in Sittard op weg naar een moeizame zege, maar moest vlak voor tijd toch wederom een tegenvaller incasseren in het nog prille seizoen.

Bij afwezigheid van de vleugelspitsen Calvin Stengs (geschorst) en Oussama Idrissi (geblesseerd) kreeg Zakaria Aboukhlal voor het eerst een kans in de basis. De 20-jarige Rotterdammer was zeker voor rust de gevaarlijkste man bij AZ.

Vrij uithalen

Uit een voorzet van Aboukhlal, die in het strafschopgebied werd gekraakt, tikte Dani de Wit in de 23e minuut de gelijkmaker binnen. AZ was vroeg in de wedstrijd op achterstand gekomen via een doelpunt van Flemming, die vanaf 20 meter vrij mocht uithalen en de bal buiten bereik van Bizot in de hoek schoot.

Fortuna Sittard maakte het de nummer 2 van het afgelopen seizoen behoorlijk lastig, maar gaf na de rust ook zelf de doelpunten weg. Keeper Alexei Koselev liet kort na rust een voorzet van Fredrik Midtsjø uit zijn handen glippen. Teun Koopmeiners profiteerde dankbaar (1-2). Even later struikelde centrale verdediger Branislav Ninaj van Fortuna in de middencirkel over de bal. De Wit kon zo doorlopen richting Koselev en gunde het doelpunt aan de meegelopen spits Myron Boadu (1-3). Vlak daarvoor had Bizot met een uitgestoken been de gelijkmaker van Flemming voorkomen.

AZ gaf de overwinning in de slotfase toch nog uit handen. Eerst schoot invaller Emil Hansson de aansluitingstreffer binnen en in de 96e minuut kreeg Flemming in het Alkmaarse strafschopgebied de ruimte om Bizot in de korte hoek te passeren: 3-3.

Meer uit Voetbal

Amerikaanse investeerder koopt gevallen club Bordeaux voor 1 euro

BORDEAUX (ANP/DPA) - De Franse voetbalclub Girondins de Bordeaux, die kampt met financiële problemen, wordt verkocht aan een Amerikaanse investeerdersgroep. Park Bench koopt de zesvoudig kampioen van Frankrijk voor een symbolisch bedrag van 1 euro.

47 minuten geleden
Oranje zonder geblesseerde Van Hecke naar Griekenland

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is woensdag zonder Jan Paul van Hecke vertrokken naar Thessaloniki voor de uitwedstrijd donderdag tegen Griekenland in de Nations League. De verdediger heeft op de laatste training in Zeist een voetblessure opgelopen en keert terug naar zijn club Tottenham Hotspur, meldt de KNVB.

1 uur geleden
Guardiola aan Manchester City-fans: ik ben er voor jullie

MANCHESTER (ANP) - Pep Guardiola heeft woensdag zijn steun uitgesproken aan de supporters van Manchester City. Dinsdag werd bekend dat de club waar hij tien jaar lang hoofdtrainer was, schuldig is bevonden aan alle aanklachten van ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League. De overtredingen vonden plaats tussen 2009 en 2018. Guardiola was van 2016 tot afgelopen zomer trainer van City.

1 uur geleden
Bondscoach bevestigt: Ierland speelt zondag tegen Israël

DUBLIN (ANP) - De bondscoach van het Ierse nationale voetbalelftal heeft woensdag bevestigd dat zijn team zondag zal aantreden in de Nations League-wedstrijd tegen Israël. Dat meldt onder meer de Ierse nationale omroep RTÉ. "De FAI heeft gezegd dat we beide wedstrijden gaan spelen, en daar gaan we aan voldoen", zei de IJslandse bondscoach Heimir Hallgrímsson op een persconferentie over de Ierse voetbalbond.

2 uur geleden
Oud-speler Richards 'verslagen' door nieuws over Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Oud-speler en voetbalanalist Micah Richards is "compleet verslagen" door het nieuws dat Manchester City schuldig is bevonden aan alle aanklachten van ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League. Dat schrijft de Britse omroep BBC woensdag. Richards, tegenwoordig bekend als analist bij Match of the Day, speelde bijna zijn hele carrière voor City, en won de landstitel met de club in 2012 en 2014. De financiële overtredingen hebben plaatsgevonden in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.

3 uur geleden
Verdediger Van Hecke verlaat training Oranje voortijdig

ZEIST (ANP) - Jan Paul van Hecke moet de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Griekenland donderdag mogelijk aan zich voorbij laten gaan. De verdediger ging woensdag tijdens de afsluitende training in Zeist al snel naar de kant. Van Hecke maakte daar een praatje met bondscoach Xavi Hernández en ging vervolgens in de dug-out zitten.

3 uur geleden
Geen uitsupporters van Israëlische Hapoel welkom bij duel met AZ

ALKMAAR (ANP) - Het Israëlische Hapoel Beer Sheva mag op 15 oktober geen supporters meenemen naar de Europa League-wedstrijd tegen AZ in Alkmaar. Dat heeft de driehoek (gemeente, politie en Openbaar Ministerie) besloten. Burgemeester Anja Schouten legt in een brief aan de gemeenteraad uit dat de wedstrijd "vanwege de geopolitieke context" als zeer risicovol is aangemerkt.

6 uur geleden