
AZ verspeelt diep in blessuretijd zege bij Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - AZ heeft opnieuw punten laten liggen in de eredivisie. De ploeg van trainer Arne Slot moest in de zesde minuut van de blessuretijd de gelijkmaker van Fortuna Sittard incasseren: 3-3. Zian Flemming schoot enkele seconden voor tijd de bal in de korte hoek langs keeper Marco Bizot.
AZ was de competitie vorige week begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle (1-1). Enkele dagen daarvoor had de nummer 2 van afgelopen seizoen in de eredivisie in de voorrondes van de Champions League moeten buigen voor Dinamo Kiev. AZ leek in Sittard op weg naar een moeizame zege, maar moest vlak voor tijd toch wederom een tegenvaller incasseren in het nog prille seizoen.
Bij afwezigheid van de vleugelspitsen Calvin Stengs (geschorst) en Oussama Idrissi (geblesseerd) kreeg Zakaria Aboukhlal voor het eerst een kans in de basis. De 20-jarige Rotterdammer was zeker voor rust de gevaarlijkste man bij AZ.
Vrij uithalen
Uit een voorzet van Aboukhlal, die in het strafschopgebied werd gekraakt, tikte Dani de Wit in de 23e minuut de gelijkmaker binnen. AZ was vroeg in de wedstrijd op achterstand gekomen via een doelpunt van Flemming, die vanaf 20 meter vrij mocht uithalen en de bal buiten bereik van Bizot in de hoek schoot.
Fortuna Sittard maakte het de nummer 2 van het afgelopen seizoen behoorlijk lastig, maar gaf na de rust ook zelf de doelpunten weg. Keeper Alexei Koselev liet kort na rust een voorzet van Fredrik Midtsjø uit zijn handen glippen. Teun Koopmeiners profiteerde dankbaar (1-2). Even later struikelde centrale verdediger Branislav Ninaj van Fortuna in de middencirkel over de bal. De Wit kon zo doorlopen richting Koselev en gunde het doelpunt aan de meegelopen spits Myron Boadu (1-3). Vlak daarvoor had Bizot met een uitgestoken been de gelijkmaker van Flemming voorkomen.
AZ gaf de overwinning in de slotfase toch nog uit handen. Eerst schoot invaller Emil Hansson de aansluitingstreffer binnen en in de 96e minuut kreeg Flemming in het Alkmaarse strafschopgebied de ruimte om Bizot in de korte hoek te passeren: 3-3.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft een nieuw record in handen. De 38-jarige spelmaker is de eerste voetballer in de Amerikaanse Major League Soccer (MLS) die in vijf opeenvolgende wedstrijden twee keer wist te scoren. Dat deed Messi in de thuiswedstrijd van zijn club Inter Miami tegen Nashville SC. Messi's eigen record staat nog scherper. Hij zette bij FC Barcelona in 2012 een serie van zes duels met twee treffers neer.
24 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zondag zijn opwachting bij de finale van het WK voetbal voor clubs tussen het Franse Paris Saint-Germain en het Engelse Chelsea. De Amerikaanse president ziet de eindstrijd als een test voor de WK-finale voor landenteams die in de zomer van 2026 in hetzelfde MetLife Stadium wordt gespeeld.
43 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.
10 uur geledenBASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.
13 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van SV Elversberg, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. De Eindhovenaren waren op sportcomplex De Herdgang met 3-1 te sterk.
19 uur geledenTHUN (ANP) - Alle speelsters van het Nederlands elftal hebben meegedaan aan de mogelijk laatste training in Zwitserland. In een warm en zonnig Thun oogde de selectie ontspannen in aanloop naar het afsluitende groepsduel met Frankrijk van zondag.
21 uur geleden