AZ verspeelt diep in blessuretijd zege bij Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - AZ heeft opnieuw punten laten liggen in de eredivisie. De ploeg van trainer Arne Slot moest in de zesde minuut van de blessuretijd de gelijkmaker van Fortuna Sittard incasseren: 3-3. Zian Flemming schoot enkele seconden voor tijd de bal in de korte hoek langs keeper Marco Bizot.
AZ was de competitie vorige week begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle (1-1). Enkele dagen daarvoor had de nummer 2 van afgelopen seizoen in de eredivisie in de voorrondes van de Champions League moeten buigen voor Dinamo Kiev. AZ leek in Sittard op weg naar een moeizame zege, maar moest vlak voor tijd toch wederom een tegenvaller incasseren in het nog prille seizoen.
Bij afwezigheid van de vleugelspitsen Calvin Stengs (geschorst) en Oussama Idrissi (geblesseerd) kreeg Zakaria Aboukhlal voor het eerst een kans in de basis. De 20-jarige Rotterdammer was zeker voor rust de gevaarlijkste man bij AZ.
Vrij uithalen
Uit een voorzet van Aboukhlal, die in het strafschopgebied werd gekraakt, tikte Dani de Wit in de 23e minuut de gelijkmaker binnen. AZ was vroeg in de wedstrijd op achterstand gekomen via een doelpunt van Flemming, die vanaf 20 meter vrij mocht uithalen en de bal buiten bereik van Bizot in de hoek schoot.
Fortuna Sittard maakte het de nummer 2 van het afgelopen seizoen behoorlijk lastig, maar gaf na de rust ook zelf de doelpunten weg. Keeper Alexei Koselev liet kort na rust een voorzet van Fredrik Midtsjø uit zijn handen glippen. Teun Koopmeiners profiteerde dankbaar (1-2). Even later struikelde centrale verdediger Branislav Ninaj van Fortuna in de middencirkel over de bal. De Wit kon zo doorlopen richting Koselev en gunde het doelpunt aan de meegelopen spits Myron Boadu (1-3). Vlak daarvoor had Bizot met een uitgestoken been de gelijkmaker van Flemming voorkomen.
AZ gaf de overwinning in de slotfase toch nog uit handen. Eerst schoot invaller Emil Hansson de aansluitingstreffer binnen en in de 96e minuut kreeg Flemming in het Alkmaarse strafschopgebied de ruimte om Bizot in de korte hoek te passeren: 3-3.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
2 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
2 uur geledenNICE (ANP) - De transfer van Mats Deijl van Go Ahead Eagles naar Feyenoord is zo goed als rond. "Het gaat nog om de kleine lettertjes", zegt technisch manager Marc van Hintum van Go Ahead tegen ESPN.
2 uur geleden