Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verspeelt diep in blessuretijd zege bij Fortuna Sittard

AZ verspeelt diep in blessuretijd zege bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - AZ heeft opnieuw punten laten liggen in de eredivisie. De ploeg van trainer Arne Slot moest in de zesde minuut van de blessuretijd de gelijkmaker van Fortuna Sittard incasseren: 3-3. Zian Flemming schoot enkele seconden voor tijd de bal in de korte hoek langs keeper Marco Bizot.

AZ was de competitie vorige week begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle (1-1). Enkele dagen daarvoor had de nummer 2 van afgelopen seizoen in de eredivisie in de voorrondes van de Champions League moeten buigen voor Dinamo Kiev. AZ leek in Sittard op weg naar een moeizame zege, maar moest vlak voor tijd toch wederom een tegenvaller incasseren in het nog prille seizoen.

Bij afwezigheid van de vleugelspitsen Calvin Stengs (geschorst) en Oussama Idrissi (geblesseerd) kreeg Zakaria Aboukhlal voor het eerst een kans in de basis. De 20-jarige Rotterdammer was zeker voor rust de gevaarlijkste man bij AZ.

Vrij uithalen

Uit een voorzet van Aboukhlal, die in het strafschopgebied werd gekraakt, tikte Dani de Wit in de 23e minuut de gelijkmaker binnen. AZ was vroeg in de wedstrijd op achterstand gekomen via een doelpunt van Flemming, die vanaf 20 meter vrij mocht uithalen en de bal buiten bereik van Bizot in de hoek schoot.

Fortuna Sittard maakte het de nummer 2 van het afgelopen seizoen behoorlijk lastig, maar gaf na de rust ook zelf de doelpunten weg. Keeper Alexei Koselev liet kort na rust een voorzet van Fredrik Midtsjø uit zijn handen glippen. Teun Koopmeiners profiteerde dankbaar (1-2). Even later struikelde centrale verdediger Branislav Ninaj van Fortuna in de middencirkel over de bal. De Wit kon zo doorlopen richting Koselev en gunde het doelpunt aan de meegelopen spits Myron Boadu (1-3). Vlak daarvoor had Bizot met een uitgestoken been de gelijkmaker van Flemming voorkomen.

AZ gaf de overwinning in de slotfase toch nog uit handen. Eerst schoot invaller Emil Hansson de aansluitingstreffer binnen en in de 96e minuut kreeg Flemming in het Alkmaarse strafschopgebied de ruimte om Bizot in de korte hoek te passeren: 3-3.

Meer uit Voetbal

Bayern München in Champions League drie duels zonder Díaz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.

10 uur geleden
Herstelde spits De Jong terug in selectie van FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.

12 uur geleden
Belgische profvoetballer Vanheusden (26) beëindigt loopbaan

ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.

14 uur geleden
Berrettini zet Italië op voorsprong in halve finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.

14 uur geleden
Vijf regionale ondernemers willen Vitesse overnemen

ARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.

14 uur geleden
Arsenal weken zonder geblesseerde verdediger Gabriel

LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.

17 uur geleden
Feyenoord mist geblesseerde Read en Larin meerdere weken

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

17 uur geleden