AZ verspeelt bij Almere City opnieuw punten
ALMERE (ANP) - AZ heeft opnieuw niet weten te winnen in de Eredivisie. De Alkmaarders bleven in de uitwedstrijd bij Almere City steken op 0-0.
Met het gelijkspel komt nummer 4 AZ op 36 punten, 1 punt meer dan Ajax. De Amsterdammers spelen zondag nog tegen sc Heerenveen in Friesland.
AZ begon aan het duel in de wetenschap dat de laatste overwinning in de competitie uitgerekend tegen Almere was. Sinds de 4-1-zege in Alkmaar verzamelde de ploeg 2 punten uit vijf duels. In de laatste zes dagen werd twee keer verloren van Feyenoord, in de competitie en de KNVB-beker.
Ook in Almere was AZ in de eerste helft zoekende. Afgezien van een schot van Ruben van Bommel creëerde het elftal van trainer Maarten Martens weinig grote kansen. Aan de andere kant van het veld waren Jochem Ritmeester van de Kamp en Yoann Cathline gevaarlijk, waarna een aangeraakt schot van Álvaro Peña naast vloog.
AZ-spits Vangelis Pavlidis was meteen na rust dicht bij de openingstreffer, maar de Eredivisie-topscorer schoof de bal naast het doel. De bezoekers hadden daarna een overwicht, maar Almere-keeper Nordin Bakker werd amper echt getest. In de slotfase redde hij nog op een van richting veranderde voorzet.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
18 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
21 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
23 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
1 dag geleden