AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
In de eerste helft waren de Alkmaarders sterker. Maar na vijf minuten spelen kwamen ze met de schrik vrij toen doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro misgreep bij het uitkomen. Uiteindelijk kopte Wouter Goes de bal kort voor de doellijn weg. Troy Parrott zette AZ in de 29e minuut op voorsprong. Na goed voorbereidend werk van Ro-Zangelo Daal schoot de Ier in een kleine ruimte in de linkerbovenhoek.
Vijf minuten na de start van de tweede helft ging het opnieuw mis achterin bij AZ. Matyas Vojta stond op de juiste plek en tikte een schot dat anders naast zou zijn gegaan tussen de palen: 1-1. Ook in de tweede helft bleef AZ veel kansen creëren. Pas in de 87e minuut wist Parrott een van die kansen te verzilveren. Nadat zijn schot knap werd gered door de doelman van Sparta Praag, kreeg de spits de bal opnieuw voorgezet en werkte hij met zijn bovenbeen binnen.
"Het is gewoon zonde dat je niet verder bent uitgelopen vandaag", zei AZ-aanvoerder Sven Mijnans na de wedstrijd tegen Ziggo Sport. Ook hij miste een grote kans. Volgens Mijnans had hij weinig beter kunnen doen, maar was de doelman uitstekend. De aanvoerder was tevreden over het spel, behalve over de scherpte aan het begin van beide helften. "Dat moet volgende week beter."
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP/AFP) - De Franse ploeg wil bondscoach Didier Deschamps een hart onder de riem steken tijdens de laatste WK-groepswedstrijd tegen Noorwegen op vrijdagavond. Dat zei middenvelder Aurélien Tchouaméni tijdens de persconferentie voor het duel. Deschamps ontbreekt bij de wedstrijd in Boston Stadium vanwege de uitvaart van zijn moeder.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt over de transfer van vleugelverdediger Fouad Zahouani van het Marokkaanse Union Touarga Sportif. De 20-jarige Marokkaan tekent na het afronden van de laatste formaliteiten een contract tot medio 2029. Dat meldt Ajax op de eigen website.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse amateurvoetbalclub USV Hercules bevestigt dat oud-speler Mats Grotenbreg (28) donderdag is overleden. Hij werd door een boot aangevaren toen hij aan het zwemmen was bij de Mookerplas in het noorden van Limburg. Hercules noemt Grotenbreg een held en wenst zijn nabestaanden "alle kracht dit verlies te dragen".
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"
7 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.
8 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."
8 uur geleden