
AZ verslaat Real Sociedad in vernieuwd stadion
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de eerste wedstrijd met publiek in het vernieuwde stadion gewonnen. De Alkmaarse ploeg versloeg de Spaanse subtopper Real Sociedad met 1-0. AZ kwam na ruim een half uur op voorsprong dankzij Zakaria Aboukhlal, die met een fraaie boogbal de keeper passeerde. Het duel werd door ongeveer 8000 toeschouwers bijgewoond.
Bij AZ was international Teun Koopmeiners weer van de partij. De aanvoerder ging met Jordy Clasie na ruim een uur naar de kant.
Myron Boadu, Owen Wijndal en Marco Bizot ontbraken bij AZ. Met Koopmeiners hopen deze drie spelers nog op een transfer. Boadu heeft van technisch directeur Max Huiberts tijd en ruimte gekregen om de onderhandelingen met AS Monaco over een transfer af te ronden. "Er is concrete interesse, maar er is nog geen akkoord tussen de clubs", gaf Huiberts bij ESPN te kennen.
De Alkmaarse club oefent zondag 8 augustus in het eigen stadion nog tegen Torino. AZ start de competitie zaterdag 14 augustus met een uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk. Donderdag 19 augustus en donderdag 26 augustus staan de play-offs van de Europa League voor de Noord-Hollanders op het programma.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Feyenoord hoeft aanvaller Anis Hadj Moussa maar één duel te missen naar aanleiding van zijn rode kaart van zaterdag in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0). Feyenoord en Hadj Moussa gingen niet akkoord met een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal, die pleitte voor een schorsing van drie duels waarvan één voorwaardelijk.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.
15 uur geledenNYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA en de internationale spelersvakbond FIFPRO waarschuwen dat de overvolle speelkalender een kantelpunt heeft bereikt. Voorzitters Aleksander Ceferin (UEFA) en David Terrier (FIFPRO) doen dat maandag in een gezamenlijke verklaring, die volgt op kritiek van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain op de voetbalbonden van Spanje en Frankrijk.
17 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Gerardo Seoane is niet langer de trainer van Borussia Mönchengladbach. De 46-jarige Zwitser werd maandag ontslagen. Borussia Mönchengladbach verloor zondag voor eigen publiek met 4-0 van Werder Bremen en heeft na drie speelronden pas 1 punt.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
1 dag geleden