AZ verslaat ook FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - AZ begint met een goed gevoel aan de voorbereiding op de thuiswedstrijd donderdag tegen Partizan Belgrado in de Europa League. De Alkmaarse ploeg won de zware uitwedstrijd tegen FC Utrecht met 3-0. Voor de bezoekers kwamen Teun Koopmeiners en Oussama Idrissi in de eerste helft tot scoren. Na de pauze tekende Myron Boadu voor de derde treffer.
Voor de twee hoofdtrainers John van den Brom (FC Utrecht) en Arne Slot (AZ) was het duel pikant. Slot was de afgelopen twee seizoenen assistent van Van den Brom bij AZ.
Dankzij de zesde overwinning op rij, in alle competities met een doelsaldo van 24-0, blijft AZ in de eredivisie stevig op de tweede plaats staan. Met negen punten minder neemt FC Utrecht voorlopig de vijfde plek in.
Dreiging
Van FC Utrecht ging aanvankelijk de meeste dreiging uit. Sander van de Streek, Sean Klaiber en Simon Gustafson konden echter niet tot scoren komen.
AZ, dat een beetje laks aan het duel was begonnen, kwam fortuinlijk op voorsprong. Uit een vrije trap schoot Koopmeiners via Gyrano Kerk in de muur raak (0-1). Idrissi verdubbelde de voorsprong uit een fraaie aanval (0-2).
Kort na de rust beslisten de twee kersverse internationals van AZ het duel. Calvin Stengs gaf onzelfzuchtig af op Boadu, die de bal in het lege doel kon lopen: 0-3.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
3 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
4 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
4 uur geleden