Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verslaat ook FC Utrecht

AZ verslaat ook FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - AZ begint met een goed gevoel aan de voorbereiding op de thuiswedstrijd donderdag tegen Partizan Belgrado in de Europa League. De Alkmaarse ploeg won de zware uitwedstrijd tegen FC Utrecht met 3-0. Voor de bezoekers kwamen Teun Koopmeiners en Oussama Idrissi in de eerste helft tot scoren. Na de pauze tekende Myron Boadu voor de derde treffer.

Voor de twee hoofdtrainers John van den Brom (FC Utrecht) en Arne Slot (AZ) was het duel pikant. Slot was de afgelopen twee seizoenen assistent van Van den Brom bij AZ.

Dankzij de zesde overwinning op rij, in alle competities met een doelsaldo van 24-0, blijft AZ in de eredivisie stevig op de tweede plaats staan. Met negen punten minder neemt FC Utrecht voorlopig de vijfde plek in.

Dreiging

Van FC Utrecht ging aanvankelijk de meeste dreiging uit. Sander van de Streek, Sean Klaiber en Simon Gustafson konden echter niet tot scoren komen.

AZ, dat een beetje laks aan het duel was begonnen, kwam fortuinlijk op voorsprong. Uit een vrije trap schoot Koopmeiners via Gyrano Kerk in de muur raak (0-1). Idrissi verdubbelde de voorsprong uit een fraaie aanval (0-2).

Kort na de rust beslisten de twee kersverse internationals van AZ het duel. Calvin Stengs gaf onzelfzuchtig af op Boadu, die de bal in het lege doel kon lopen: 0-3.

Meer uit Voetbal

Atalanta werkt recordwinnaar Juventus uit Coppa Italia

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.

30 minuten geleden
Atlético Madrid met ruime zege naar laatste vier Spaanse beker

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.

31 minuten geleden
Telstar stunt en schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.

2 uur geleden
Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

10 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

12 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

1 dag geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

1 dag geleden