AZ verslaat ook FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - AZ begint met een goed gevoel aan de voorbereiding op de thuiswedstrijd donderdag tegen Partizan Belgrado in de Europa League. De Alkmaarse ploeg won de zware uitwedstrijd tegen FC Utrecht met 3-0. Voor de bezoekers kwamen Teun Koopmeiners en Oussama Idrissi in de eerste helft tot scoren. Na de pauze tekende Myron Boadu voor de derde treffer.
Voor de twee hoofdtrainers John van den Brom (FC Utrecht) en Arne Slot (AZ) was het duel pikant. Slot was de afgelopen twee seizoenen assistent van Van den Brom bij AZ.
Dankzij de zesde overwinning op rij, in alle competities met een doelsaldo van 24-0, blijft AZ in de eredivisie stevig op de tweede plaats staan. Met negen punten minder neemt FC Utrecht voorlopig de vijfde plek in.
Dreiging
Van FC Utrecht ging aanvankelijk de meeste dreiging uit. Sander van de Streek, Sean Klaiber en Simon Gustafson konden echter niet tot scoren komen.
AZ, dat een beetje laks aan het duel was begonnen, kwam fortuinlijk op voorsprong. Uit een vrije trap schoot Koopmeiners via Gyrano Kerk in de muur raak (0-1). Idrissi verdubbelde de voorsprong uit een fraaie aanval (0-2).
Kort na de rust beslisten de twee kersverse internationals van AZ het duel. Calvin Stengs gaf onzelfzuchtig af op Boadu, die de bal in het lege doel kon lopen: 0-3.
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - Kroatië heeft zich na de pijnlijke 7-0-nederlaag tegen Engeland in de Nations League gerevancheerd met een goed optreden tegen wereldkampioen Spanje. Het stond in Split lang 1-1, maar Mikel Merino bezorgde Spanje in de slotfase toch de zege: 1-2.
58 minuten geledenLISSABON (ANP) - De Portugese voetbalvedette Cristiano Ronaldo keert het nationale elftal nog niet de rug toe. Hij blijft beschikbaar, laat hij weten in een uitgebreide verklaring die door Portugese media werd verspreid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane is dinsdagavond gedeeld recordinternational van het Engelse nationale voetbalelftal geworden. Door zijn basisplaats tegen Tsjechië in de Nations League evenaart de spits het record van 125 interlands van doelman Peter Shilton, die tussen 1970 en 1990 voor de 'Three Lions' speelde.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Jong Oranje heeft zichzelf alsnog de kans verschaft om zich te plaatsen voor het EK voetbal van 2027 in Albanië en Servië. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Doetinchem de laatste kwalificatiewedstrijd met 4-0 van Jong Bosnië en Herzegovina en eindigde in de poule als tweede, de plek die rechtgeeft op het spelen van een play-off.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - "Het moment is gekomen. Ik vertrek in vrede. Ik heb alles gegeven." Zo begint Lionel Messi aan een afscheidsboodschap voorafgaand aan zijn laatste wedstrijd in het shirt van Argentinië. De 39-jarige Messi, die door velen wordt beschouwd als de beste voetballer aller tijden, speelt in de nacht van dinsdag op woensdag in het Estadio Monumental in Buenos Aires zijn afscheidswedstrijd tegen Benin.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA zou een speler van Congo hebben laten meespelen op het WK en in kwalificatiewedstrijden, terwijl hij niet speelgerechtigd was. Dat meldt Le Monde dinsdag op basis van documenten die zijn ingezien door de Franse krant. Het zou gaan om doelman Lionel Mpasi (32), die in Franse jeugdelftallen heeft gespeeld. Mpasi zou het proces van overstappen van Frankrijk naar Congo nooit volledig hebben afgerond, waardoor hij niet speelgerechtigd zou zijn geweest voor Congo.
5 uur geleden