AZ verslaat ook FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - AZ begint met een goed gevoel aan de voorbereiding op de thuiswedstrijd donderdag tegen Partizan Belgrado in de Europa League. De Alkmaarse ploeg won de zware uitwedstrijd tegen FC Utrecht met 3-0. Voor de bezoekers kwamen Teun Koopmeiners en Oussama Idrissi in de eerste helft tot scoren. Na de pauze tekende Myron Boadu voor de derde treffer.
Voor de twee hoofdtrainers John van den Brom (FC Utrecht) en Arne Slot (AZ) was het duel pikant. Slot was de afgelopen twee seizoenen assistent van Van den Brom bij AZ.
Dankzij de zesde overwinning op rij, in alle competities met een doelsaldo van 24-0, blijft AZ in de eredivisie stevig op de tweede plaats staan. Met negen punten minder neemt FC Utrecht voorlopig de vijfde plek in.
Dreiging
Van FC Utrecht ging aanvankelijk de meeste dreiging uit. Sander van de Streek, Sean Klaiber en Simon Gustafson konden echter niet tot scoren komen.
AZ, dat een beetje laks aan het duel was begonnen, kwam fortuinlijk op voorsprong. Uit een vrije trap schoot Koopmeiners via Gyrano Kerk in de muur raak (0-1). Idrissi verdubbelde de voorsprong uit een fraaie aanval (0-2).
Kort na de rust beslisten de twee kersverse internationals van AZ het duel. Calvin Stengs gaf onzelfzuchtig af op Boadu, die de bal in het lege doel kon lopen: 0-3.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
13 uur geleden