Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verslaat ook FC Utrecht

AZ verslaat ook FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - AZ begint met een goed gevoel aan de voorbereiding op de thuiswedstrijd donderdag tegen Partizan Belgrado in de Europa League. De Alkmaarse ploeg won de zware uitwedstrijd tegen FC Utrecht met 3-0. Voor de bezoekers kwamen Teun Koopmeiners en Oussama Idrissi in de eerste helft tot scoren. Na de pauze tekende Myron Boadu voor de derde treffer.

Voor de twee hoofdtrainers John van den Brom (FC Utrecht) en Arne Slot (AZ) was het duel pikant. Slot was de afgelopen twee seizoenen assistent van Van den Brom bij AZ.

Dankzij de zesde overwinning op rij, in alle competities met een doelsaldo van 24-0, blijft AZ in de eredivisie stevig op de tweede plaats staan. Met negen punten minder neemt FC Utrecht voorlopig de vijfde plek in.

Dreiging

Van FC Utrecht ging aanvankelijk de meeste dreiging uit. Sander van de Streek, Sean Klaiber en Simon Gustafson konden echter niet tot scoren komen.

AZ, dat een beetje laks aan het duel was begonnen, kwam fortuinlijk op voorsprong. Uit een vrije trap schoot Koopmeiners via Gyrano Kerk in de muur raak (0-1). Idrissi verdubbelde de voorsprong uit een fraaie aanval (0-2).

Kort na de rust beslisten de twee kersverse internationals van AZ het duel. Calvin Stengs gaf onzelfzuchtig af op Boadu, die de bal in het lege doel kon lopen: 0-3.

Meer uit Voetbal

NEC begint met Tadić in de basis tegen FK Bodø/Glimt

NIJMEGEN (ANP) - NEC begint met Dušan Tadić in de basis aan de play-offs in de Champions League tegen het Noorse FK Bodø/Glimt. Trainer Dick Schreuder hoopt dat het publiek in het uitverkochte stadion zijn team naar het hoogste niveau tilt.

38 minuten geleden
Fortuna Sittard haalt verdediger Guth terug uit Argentinië

SITTARD (ANP) - Verdediger Rodrigo Guth keert terug bij Fortuna Sittard. De 25-jarige Braziliaan tekende een contract voor één seizoen bij de club uit Limburg, die hij vorig jaar verruilde voor het Argentijnse Atlético Talleres.

1 uur geleden
Verdedigster Mol keert van AZ terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voetbalster Camie Mol overgenomen van AZ. De 24-jarige verdedigster heeft een contract getekend voor twee seizoenen en keert daarmee terug naar de club waar ze in de jeugdopleiding speelde.

1 uur geleden
Reijnders verruilt Manchester City voor Saudische club Al Qadsiah

MANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders verruilt Manchester City definitief voor Al Qadsiah dat uitkomt in de Saudi Pro League. De 28-jarige international heeft bij de club uit Khobar in Saudi-Arabië, waar Brendan Rodgers de trainer is, een meerjarig contract getekend. Reijnders heeft een contract getekend tot medio 2031.

2 uur geleden
Ajax-trainer Míchel hamert op scherpte voor uitduel met FC Sion

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax hamert op scherpte bij zijn spelers in aanloop naar het eerste duel met FC Sion in de play-offs om een ticket voor de Conference League. "We weten dat we geen moment kunnen verslappen", zei de Spaanse coach een dag voor het duel van donderdag in Zwitserland.

2 uur geleden
FC Twente wil thuis tegen Qarabağ goede uitgangspositie creëren

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom wil in eigen huis tegen Qarabağ FK in de Conference League een goede uitgangspositie bereiken voor het duel volgende week in Azerbeidzjan. "Ik denk dat wij zeker kans hebben. We moeten zorgen dat we ons spel spelen. We willen dominant zijn, de bal hebben en met de steun van ons publiek de tegenstander terugdringen", zei hij over de speelwijze donderdag.

3 uur geleden
Middenveldster Groenen twee jaar langer bij Paris Saint-Germain

PARIJS (ANP) - Voetbalster Jackie Groenen heeft haar contract bij Paris Saint-Germain met twee jaar verlengd. De 31-jarige middenveldster ligt nu tot de zomer van 2029 vast bij de nummer 3 van Frankrijk van afgelopen seizoen.

4 uur geleden