AZ verslaat Feyenoord en houdt zicht op tweede plaats
ALKMAAR (ANP) - Myron Boadu heeft AZ naar een thuiszege op Feyenoord geleid. De 20-jarige spits scoorde maar liefst driemaal tegen de club uit Rotterdam (4-2).
Met dank aan Boadu heeft AZ weer een helder uitzicht op de tweede plaats van de Eredivisie, die aan het einde van het seizoen een ticket voor de voorronde van de Champions League oplevert. AZ verkleinde de achterstand op het als tweede geklasseerde PSV tot 2 punten. Feyenoord zakte naar de vijfde positie en heeft 8 punten minder dan PSV.
Marcos Senesi en Luis Sinisterra brachten Feyenoord voor rust op voorsprong. Mryon Boadu maakte tweemaal gelijk en profiteerde na rust van een blunder van doelman Justin Bijlow (3-2). Teun Koopmeiners bepaalde de eindstand met een benutte strafschop (4-2) op zijn 23e verjaardag.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van Portugal verlaten. De 40-jarige aanvaller kreeg donderdag een rode kaart in het verloren uitduel met Ierland (2-0) en is automatisch geschorst voor de volgende wedstrijd zondag tegen Armenië.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo was zijn emoties nauwelijks de baas na de ruime zege op El Salvador in het kwalificatietoernooi voor het WK (4-0). "Er gaat zoveel in mij om", zei hij op een persconferentie. "Mijn vrouw belde me net huilend op. Dat zegt genoeg. We zijn nog één stap verwijderd van die ene heel grote droom."
2 uur geledenBERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
14 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.
15 uur geleden