Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verslaat FC Twente en houdt strijd om derde plaats levend

AZ verslaat FC Twente en houdt strijd om derde plaats levend

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie een belangrijke zege geboekt op concurrent FC Twente. In Alkmaar won de ploeg van coach Maarten Martens met 2-1, waardoor de achterstand op nummer 3 FC Twente is teruggebracht tot 2 punten.

Met nog twee wedstrijden te gaan staat AZ op 61 punten en Twente op 63. Het doelsaldo van beide clubs is door deze uitslag nipt in het voordeel van de Alkmaarders. Beide clubs zijn al zeker van Europees voetbal volgend seizoen, maar de derde plaats in de Eredivisie geeft recht op de voorronde van de Champions League.

Sem Steijn opende de score voor de bezoekers in de eerste helft. AZ draaide de wedstrijd in de tweede helft om dankzij treffers van Ruben van Bommel en Vangelis Pavlidis.

Veertiende doelpunt

FC Twente kon bij een zege de derde plaats in de Eredivisie zeker stellen. De Alkmaarders hadden zich met twee zeges herpakt na een beroerde week in april waarin de club met ruime cijfers verloor van Heracles en PSV. AZ wist dat het moest winnen.

Bij de ploeg van Joseph Oosting ontbrak Michel Vlap door een liesblessure. Naci Ünüvar verving hem. Die kreeg in de 5e minuut een grote kans. Doelman Mathew Ryan stopte de inzet, maar was kansloos bij de rebound van Steijn, die zijn veertiende competitiedoelpunt maakte.

Topscorerslijst

AZ zette druk voor de gelijkmaker. Van Bommel zag een schot gepakt worden door keeper Lars Unnerstall. De grootste mogelijkheid was voor Yukinari Sugawara. Hij schoot na terugleggen van Ibrahim Sadiq echter links naast.

Vlak na de rust werd het 1-1. Nadat het schot van Sadiq was gestopt scoorde Van Bommel uit de rebound. In de 66e minuut kon Pavlidis profiteren van het uitglijden van invaller Alec Van Hoorenbeeck. De Griek schoot de bal rechts langs Unnerstall voor zijn 28e competitietreffer. Daarmee voert hij de topscorerslijst alleen aan.

AZ speelt nog uit tegen Go Ahead Eagles en thuis tegen FC Utrecht. FC Twente ontvangt het gedegradeerde FC Volendam en sluit de competitie af bij PEC Zwolle.

Meer uit Voetbal

De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

5 uur geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

10 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

16 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

1 dag geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

1 dag geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

1 dag geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

1 dag geleden