AZ verliest met ruime cijfers bij Heracles Almelo: 5-0
ALMELO (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo een ruime nederlaag geleden. Het werd 5-0 voor de Almeloërs. Bij rust stond het al 3-0.
Jizz Hornkamp was vlak voor rust twee keer trefzeker uit een strafschop. Tussen de twee penalty's zaten slechts twee minuten. De eerste werd toegekend na een overtreding van Riechedly Bazoer op Hornkamp, bij de tweede haalde Kristijan Belic Bryan Limbombe naar de grond.
Hornkamp, die vlak voor tijd een publiekswissel kreeg, scoorde voor de zesde keer op een rij in een thuiswedstrijd van Heracles. Daarin is nog nooit een andere speler van de club geslaagd.
Nederlaag
De Belg Brian De Keersmaecker zette Heracles na zo'n twintig minuten op voorsprong door van buiten het zestienmetergebied raak te schieten met links. Mohamed Sankoh, de vervanger van Hornkamp, maakte er in de negentigste minuut 4-0 van en maakte de feestvreugde nog groter door in de laatste tellen ook nog voor de 5-0 te zorgen.
Voor AZ was het de grootste nederlaag in de Eredivisie sinds de 5-0-nederlaag op bezoek bij Ajax op 7 oktober 2018. Destijds was John van den Brom de trainer.
Belangrijke zege
AZ, dat eerder op woensdag Merijn Zeeman aanstelde als nieuwe algemeen directeur, slaagde er niet in het gat met FC Twente te verkleinen tot een punt. Nummer 3 Twente speelt woensdagavond de uitwedstrijd tegen Heerenveen.
Voor Heracles, dat voor de achtste keer wist te winnen, was het een belangrijke zege in de strijd tegen degradatie. De ploeg heeft nu 7 punten meer dan nummer 16 Excelsior. De club die als zestiende eindigt moet na het seizoen de play-offs in.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
1 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
1 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden