Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verliest met ruime cijfers bij Heracles Almelo: 5-0

AZ verliest met ruime cijfers bij Heracles Almelo: 5-0

ALMELO (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo een ruime nederlaag geleden. Het werd 5-0 voor de Almeloërs. Bij rust stond het al 3-0.

Jizz Hornkamp was vlak voor rust twee keer trefzeker uit een strafschop. Tussen de twee penalty's zaten slechts twee minuten. De eerste werd toegekend na een overtreding van Riechedly Bazoer op Hornkamp, bij de tweede haalde Kristijan Belic Bryan Limbombe naar de grond.

Hornkamp, die vlak voor tijd een publiekswissel kreeg, scoorde voor de zesde keer op een rij in een thuiswedstrijd van Heracles. Daarin is nog nooit een andere speler van de club geslaagd.

Nederlaag

De Belg Brian De Keersmaecker zette Heracles na zo'n twintig minuten op voorsprong door van buiten het zestienmetergebied raak te schieten met links. Mohamed Sankoh, de vervanger van Hornkamp, maakte er in de negentigste minuut 4-0 van en maakte de feestvreugde nog groter door in de laatste tellen ook nog voor de 5-0 te zorgen.

Voor AZ was het de grootste nederlaag in de Eredivisie sinds de 5-0-nederlaag op bezoek bij Ajax op 7 oktober 2018. Destijds was John van den Brom de trainer.

Belangrijke zege

AZ, dat eerder op woensdag Merijn Zeeman aanstelde als nieuwe algemeen directeur, slaagde er niet in het gat met FC Twente te verkleinen tot een punt. Nummer 3 Twente speelt woensdagavond de uitwedstrijd tegen Heerenveen.

Voor Heracles, dat voor de achtste keer wist te winnen, was het een belangrijke zege in de strijd tegen degradatie. De ploeg heeft nu 7 punten meer dan nummer 16 Excelsior. De club die als zestiende eindigt moet na het seizoen de play-offs in.

Meer uit Voetbal

De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

4 minuten geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

4 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

10 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

21 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

23 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

23 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

1 dag geleden