Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verliest met ruime cijfers bij Heracles Almelo: 5-0

AZ verliest met ruime cijfers bij Heracles Almelo: 5-0

ALMELO (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo een ruime nederlaag geleden. Het werd 5-0 voor de Almeloërs. Bij rust stond het al 3-0.

Jizz Hornkamp was vlak voor rust twee keer trefzeker uit een strafschop. Tussen de twee penalty's zaten slechts twee minuten. De eerste werd toegekend na een overtreding van Riechedly Bazoer op Hornkamp, bij de tweede haalde Kristijan Belic Bryan Limbombe naar de grond.

Hornkamp, die vlak voor tijd een publiekswissel kreeg, scoorde voor de zesde keer op een rij in een thuiswedstrijd van Heracles. Daarin is nog nooit een andere speler van de club geslaagd.

Nederlaag

De Belg Brian De Keersmaecker zette Heracles na zo'n twintig minuten op voorsprong door van buiten het zestienmetergebied raak te schieten met links. Mohamed Sankoh, de vervanger van Hornkamp, maakte er in de negentigste minuut 4-0 van en maakte de feestvreugde nog groter door in de laatste tellen ook nog voor de 5-0 te zorgen.

Voor AZ was het de grootste nederlaag in de Eredivisie sinds de 5-0-nederlaag op bezoek bij Ajax op 7 oktober 2018. Destijds was John van den Brom de trainer.

Belangrijke zege

AZ, dat eerder op woensdag Merijn Zeeman aanstelde als nieuwe algemeen directeur, slaagde er niet in het gat met FC Twente te verkleinen tot een punt. Nummer 3 Twente speelt woensdagavond de uitwedstrijd tegen Heerenveen.

Voor Heracles, dat voor de achtste keer wist te winnen, was het een belangrijke zege in de strijd tegen degradatie. De ploeg heeft nu 7 punten meer dan nummer 16 Excelsior. De club die als zestiende eindigt moet na het seizoen de play-offs in.

Meer uit Voetbal

Sevilla-coach Almeyda zeven duels geschorst na wangedrag

SEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.

26 minuten geleden
Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

3 uur geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

15 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

15 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

16 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

17 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

19 uur geleden