AZ verliest in voorronde Conference League bij Dundee United
DUNDEE (ANP) - AZ heeft het eerste duel met Dundee United in de derde voorronde van de Conference League verloren. De ploeg van trainer Pascal Jansen ging in het uitverkochte Tannadice Park met 1-0 onderuit. Glenn Middleton maakte na een uur spelen het doelpunt.
AZ, dat in de vorige ronde had afgerekend met de Bosnische club FK Tuzla City, ontvangt de Schotten volgende week donderdag in Alkmaar. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor de play-offs, waarin een ticket voor het hoofdtoernooi van de Conference League valt te verdienen.
Dundee United eindigde afgelopen seizoen als vierde in de Schotse competitie en plaatste zich zo voor het eerst in tien jaar weer voor Europees voetbal. AZ won in de Eredivisie de play-offs om Europees voetbal en begon twee weken geleden het Europese seizoen tegen Tuzla City. Na een magere zege in Alkmaar (1-0) zegevierde AZ in de return in Sarajevo met 4-0.
Voetballend beter
AZ kon tegen Dundee United niet beschikken over onder anderen de aanvallers Jesper Karlsson en Jens Odgaard en de recent aangetrokken Riechedly Bazoer. Vroeg in de wedstrijd kreeg Vangelis Pavlidis een flinke kans na balverlies van de thuisclub, maar de Griekse spits van AZ miste de bal.
De Alkmaarders waren weliswaar voetballend beter dan Dundee United, maar het lukte AZ zelden om de fanatiek voetballende Schotten uit elkaar te spelen. Na een uur spelen trapte Middleton de bal vanaf de rand van het strafschopgebied met links langs keeper Hobie Verhulst, de nieuwe nummer 1 onder de lat bij AZ. Via aanvoerder Bruno Martins Indi en Pavlidis kreeg de ploeg van Jansen in de slotfase wat kansen op de gelijkmaker, maar hun schoten werden respectievelijk geblokt en gepareerd door de Australische doelman Mark Birighitti (ex-NAC).
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
7 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
17 uur geleden