AZ verliest in voorronde Conference League bij Dundee United
DUNDEE (ANP) - AZ heeft het eerste duel met Dundee United in de derde voorronde van de Conference League verloren. De ploeg van trainer Pascal Jansen ging in het uitverkochte Tannadice Park met 1-0 onderuit. Glenn Middleton maakte na een uur spelen het doelpunt.
AZ, dat in de vorige ronde had afgerekend met de Bosnische club FK Tuzla City, ontvangt de Schotten volgende week donderdag in Alkmaar. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor de play-offs, waarin een ticket voor het hoofdtoernooi van de Conference League valt te verdienen.
Dundee United eindigde afgelopen seizoen als vierde in de Schotse competitie en plaatste zich zo voor het eerst in tien jaar weer voor Europees voetbal. AZ won in de Eredivisie de play-offs om Europees voetbal en begon twee weken geleden het Europese seizoen tegen Tuzla City. Na een magere zege in Alkmaar (1-0) zegevierde AZ in de return in Sarajevo met 4-0.
Voetballend beter
AZ kon tegen Dundee United niet beschikken over onder anderen de aanvallers Jesper Karlsson en Jens Odgaard en de recent aangetrokken Riechedly Bazoer. Vroeg in de wedstrijd kreeg Vangelis Pavlidis een flinke kans na balverlies van de thuisclub, maar de Griekse spits van AZ miste de bal.
De Alkmaarders waren weliswaar voetballend beter dan Dundee United, maar het lukte AZ zelden om de fanatiek voetballende Schotten uit elkaar te spelen. Na een uur spelen trapte Middleton de bal vanaf de rand van het strafschopgebied met links langs keeper Hobie Verhulst, de nieuwe nummer 1 onder de lat bij AZ. Via aanvoerder Bruno Martins Indi en Pavlidis kreeg de ploeg van Jansen in de slotfase wat kansen op de gelijkmaker, maar hun schoten werden respectievelijk geblokt en gepareerd door de Australische doelman Mark Birighitti (ex-NAC).
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
53 minuten geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
56 minuten geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
4 uur geleden