Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verliest in voorronde Conference League bij Dundee United

AZ verliest in voorronde Conference League bij Dundee United

DUNDEE (ANP) - AZ heeft het eerste duel met Dundee United in de derde voorronde van de Conference League verloren. De ploeg van trainer Pascal Jansen ging in het uitverkochte Tannadice Park met 1-0 onderuit. Glenn Middleton maakte na een uur spelen het doelpunt.

AZ, dat in de vorige ronde had afgerekend met de Bosnische club FK Tuzla City, ontvangt de Schotten volgende week donderdag in Alkmaar. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor de play-offs, waarin een ticket voor het hoofdtoernooi van de Conference League valt te verdienen.

Dundee United eindigde afgelopen seizoen als vierde in de Schotse competitie en plaatste zich zo voor het eerst in tien jaar weer voor Europees voetbal. AZ won in de Eredivisie de play-offs om Europees voetbal en begon twee weken geleden het Europese seizoen tegen Tuzla City. Na een magere zege in Alkmaar (1-0) zegevierde AZ in de return in Sarajevo met 4-0.

Voetballend beter

AZ kon tegen Dundee United niet beschikken over onder anderen de aanvallers Jesper Karlsson en Jens Odgaard en de recent aangetrokken Riechedly Bazoer. Vroeg in de wedstrijd kreeg Vangelis Pavlidis een flinke kans na balverlies van de thuisclub, maar de Griekse spits van AZ miste de bal.

De Alkmaarders waren weliswaar voetballend beter dan Dundee United, maar het lukte AZ zelden om de fanatiek voetballende Schotten uit elkaar te spelen. Na een uur spelen trapte Middleton de bal vanaf de rand van het strafschopgebied met links langs keeper Hobie Verhulst, de nieuwe nummer 1 onder de lat bij AZ. Via aanvoerder Bruno Martins Indi en Pavlidis kreeg de ploeg van Jansen in de slotfase wat kansen op de gelijkmaker, maar hun schoten werden respectievelijk geblokt en gepareerd door de Australische doelman Mark Birighitti (ex-NAC).

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

8 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

8 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

9 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

10 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

11 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

13 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

13 uur geleden