Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verliest in voorronde Conference League bij Dundee United

AZ verliest in voorronde Conference League bij Dundee United

DUNDEE (ANP) - AZ heeft het eerste duel met Dundee United in de derde voorronde van de Conference League verloren. De ploeg van trainer Pascal Jansen ging in het uitverkochte Tannadice Park met 1-0 onderuit. Glenn Middleton maakte na een uur spelen het doelpunt.

AZ, dat in de vorige ronde had afgerekend met de Bosnische club FK Tuzla City, ontvangt de Schotten volgende week donderdag in Alkmaar. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor de play-offs, waarin een ticket voor het hoofdtoernooi van de Conference League valt te verdienen.

Dundee United eindigde afgelopen seizoen als vierde in de Schotse competitie en plaatste zich zo voor het eerst in tien jaar weer voor Europees voetbal. AZ won in de Eredivisie de play-offs om Europees voetbal en begon twee weken geleden het Europese seizoen tegen Tuzla City. Na een magere zege in Alkmaar (1-0) zegevierde AZ in de return in Sarajevo met 4-0.

Voetballend beter

AZ kon tegen Dundee United niet beschikken over onder anderen de aanvallers Jesper Karlsson en Jens Odgaard en de recent aangetrokken Riechedly Bazoer. Vroeg in de wedstrijd kreeg Vangelis Pavlidis een flinke kans na balverlies van de thuisclub, maar de Griekse spits van AZ miste de bal.

De Alkmaarders waren weliswaar voetballend beter dan Dundee United, maar het lukte AZ zelden om de fanatiek voetballende Schotten uit elkaar te spelen. Na een uur spelen trapte Middleton de bal vanaf de rand van het strafschopgebied met links langs keeper Hobie Verhulst, de nieuwe nummer 1 onder de lat bij AZ. Via aanvoerder Bruno Martins Indi en Pavlidis kreeg de ploeg van Jansen in de slotfase wat kansen op de gelijkmaker, maar hun schoten werden respectievelijk geblokt en gepareerd door de Australische doelman Mark Birighitti (ex-NAC).

Meer uit Voetbal

Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

14 minuten geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

9 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

10 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

10 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

10 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

11 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

19 uur geleden