AZ verliest in slotminuten van FK Bodø/Glimt
N i e u w bericht, meer informatie na tweede alinea
BODO (ANP) - AZ heeft in de eerste wedstrijd van de achtste finales van de Conference League verloren van FK Bodø/Glimt. In Noorwegen won de thuisclub met 2-1. De winnende treffer kwam op naam van Ola Solbakken, die in de slotminuten een strafschop benutte.
Halverwege leidde Bodø/Glimt, dankzij een doelpunt van Amahl William Pellegrino. Ongeveer een kwartier voor tijd zorgde Zakaria Aboukhlal voor de 1-1.
Pellegrino zette de thuisclub vlak voor rust op voorsprong. Na een vlot lopende aanval kopte hij in uit een voorzet van Alfons Sampsted. Daarvoor had AZ een fraaie mogelijkheid op de openingstreffer gehad. Na een fraaie aanname met de borst schoot Vangelis Pavlidis op de paal, na een pass van verdediger Pantelis Hatzidiakos.
Na een uur had Bodø/Glimt verder moeten uitlopen. Runar Espejord speelde zich vrij en schoot in, maar zag doelman Peter Vindahl Jensen bekwaam redden. In een zo mogelijk nog betere positie schoot Pellegrino in de rebound over. De volgende mogelijkheid was voor Hugo Vetlesen, maar hij schoot in vrije positie veel te zacht in.
Aboukhlal, invaller, maakte in de 73e minuut gelijk. Hij tikte in na een voorzet van Yukinari Sugawara. Daar was weer een handig hakballetje van Hakon Evjen aan vooraf gegaan.
Daar bleef het niet bij. Bodø/Glimt kreeg een strafschop, na een vermeende overtreding van Hatzidiakos op Ulrik Saltnes. Als er een VAR was geweest had die mogelijk geconstateerd dat de Griek de bal speelde.
Bij AZ haakte Jordy Clasie tijdens de warming-up af. Volgens trainer Pascal Jansen was hij 's ochtends niet helemaal fit opgestaan. Evjen, oud-speler van de Noorse tegenstander, kwam daardoor in de basis. Fredrik Midtsjø ontbrak door een blessure.
De tweede wedstrijd is volgende week donderdag in Alkmaar.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
3 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
19 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geleden