AZ verliest in slotminuten van FK Bodø/Glimt
N i e u w bericht, meer informatie na tweede alinea
BODO (ANP) - AZ heeft in de eerste wedstrijd van de achtste finales van de Conference League verloren van FK Bodø/Glimt. In Noorwegen won de thuisclub met 2-1. De winnende treffer kwam op naam van Ola Solbakken, die in de slotminuten een strafschop benutte.
Halverwege leidde Bodø/Glimt, dankzij een doelpunt van Amahl William Pellegrino. Ongeveer een kwartier voor tijd zorgde Zakaria Aboukhlal voor de 1-1.
Pellegrino zette de thuisclub vlak voor rust op voorsprong. Na een vlot lopende aanval kopte hij in uit een voorzet van Alfons Sampsted. Daarvoor had AZ een fraaie mogelijkheid op de openingstreffer gehad. Na een fraaie aanname met de borst schoot Vangelis Pavlidis op de paal, na een pass van verdediger Pantelis Hatzidiakos.
Na een uur had Bodø/Glimt verder moeten uitlopen. Runar Espejord speelde zich vrij en schoot in, maar zag doelman Peter Vindahl Jensen bekwaam redden. In een zo mogelijk nog betere positie schoot Pellegrino in de rebound over. De volgende mogelijkheid was voor Hugo Vetlesen, maar hij schoot in vrije positie veel te zacht in.
Aboukhlal, invaller, maakte in de 73e minuut gelijk. Hij tikte in na een voorzet van Yukinari Sugawara. Daar was weer een handig hakballetje van Hakon Evjen aan vooraf gegaan.
Daar bleef het niet bij. Bodø/Glimt kreeg een strafschop, na een vermeende overtreding van Hatzidiakos op Ulrik Saltnes. Als er een VAR was geweest had die mogelijk geconstateerd dat de Griek de bal speelde.
Bij AZ haakte Jordy Clasie tijdens de warming-up af. Volgens trainer Pascal Jansen was hij 's ochtends niet helemaal fit opgestaan. Evjen, oud-speler van de Noorse tegenstander, kwam daardoor in de basis. Fredrik Midtsjø ontbrak door een blessure.
De tweede wedstrijd is volgende week donderdag in Alkmaar.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
43 minuten geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.
2 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
18 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
1 dag geleden