Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verliest in slotminuten van FK Bodø/Glimt

AZ verliest in slotminuten van FK Bodø/Glimt

N i e u w bericht, meer informatie na tweede alinea

BODO (ANP) - AZ heeft in de eerste wedstrijd van de achtste finales van de Conference League verloren van FK Bodø/Glimt. In Noorwegen won de thuisclub met 2-1. De winnende treffer kwam op naam van Ola Solbakken, die in de slotminuten een strafschop benutte.

Halverwege leidde Bodø/Glimt, dankzij een doelpunt van Amahl William Pellegrino. Ongeveer een kwartier voor tijd zorgde Zakaria Aboukhlal voor de 1-1.

Pellegrino zette de thuisclub vlak voor rust op voorsprong. Na een vlot lopende aanval kopte hij in uit een voorzet van Alfons Sampsted. Daarvoor had AZ een fraaie mogelijkheid op de openingstreffer gehad. Na een fraaie aanname met de borst schoot Vangelis Pavlidis op de paal, na een pass van verdediger Pantelis Hatzidiakos.

Na een uur had Bodø/Glimt verder moeten uitlopen. Runar Espejord speelde zich vrij en schoot in, maar zag doelman Peter Vindahl Jensen bekwaam redden. In een zo mogelijk nog betere positie schoot Pellegrino in de rebound over. De volgende mogelijkheid was voor Hugo Vetlesen, maar hij schoot in vrije positie veel te zacht in.

Aboukhlal, invaller, maakte in de 73e minuut gelijk. Hij tikte in na een voorzet van Yukinari Sugawara. Daar was weer een handig hakballetje van Hakon Evjen aan vooraf gegaan.

Daar bleef het niet bij. Bodø/Glimt kreeg een strafschop, na een vermeende overtreding van Hatzidiakos op Ulrik Saltnes. Als er een VAR was geweest had die mogelijk geconstateerd dat de Griek de bal speelde.

Bij AZ haakte Jordy Clasie tijdens de warming-up af. Volgens trainer Pascal Jansen was hij 's ochtends niet helemaal fit opgestaan. Evjen, oud-speler van de Noorse tegenstander, kwam daardoor in de basis. Fredrik Midtsjø ontbrak door een blessure.

De tweede wedstrijd is volgende week donderdag in Alkmaar.

Meer uit Sport

Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

57 minuten geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

7 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

11 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

17 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

20 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 dag geleden