Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verliest bij Fortuna voor de derde keer in acht dagen tijd

AZ verliest bij Fortuna voor de derde keer in acht dagen tijd

SITTARD (ANP) - AZ heeft zijn derde nederlaag in acht dagen tijd geleden. De formatie van trainer Maarten Martens ging bij Fortuna Sittard met 1-0 onderuit. Rodrigo Guth tekende in de slotfase voor de enige treffer van het matige duel.

Ondanks de nederlaag blijft AZ op de derde plaats staan, met 16 punten uit acht wedstrijden. Nummer 10 Fortuna heeft na acht duels 10 punten.

AZ was tot vorig weekend nog ongeslagen dit seizoen, maar verloor vervolgens van FC Utrecht (1-2) en in de Europa League van Athletic Club (2-0). Tegen Fortuna bleek al snel dat de Alkmaarders opnieuw geen gemakkelijke wedstrijd zouden hebben. AZ speelde lange tijd te traag en te slordig om de thuisploeg in de problemen te brengen, terwijl Fortuna via Jasper Dahlhaus en Samuel Bastien dicht bij een treffer was.

Kans

Troy Parrott kreeg vlak voor rust de beste kans voor AZ, maar hij schoot tegen de keeper aan. Ruben van Bommel raakte daarna de rebound verkeerd. Fortuna had het verschil kunnen maken in de blessuretijd van de eerste helft. Na een overtreding op Makan Aïko mocht Alen Halilovic een penalty nemen, maar hij schoot tegen de paal.

Ryan Fosso raakte na rust ook het aluminium namens Fortuna, waarna AZ-middenvelder Zico Buurmeester met een fraai schot van afstand eveneens de paal raakte. Guth kopte uiteindelijk in de 78e minuut de 1-0 binnen uit een corner van Bastien.

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen neemt na jaar alweer afscheid van Irakees Al-Saed

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen gaat niet verder met Danilo Al-Saed. De Friese Eredivisieclub verkoopt de 26-jarige Irakese aanvaller aan de Zweedse club BK Häcken.

55 minuten geleden
PSV neemt vleugelverdediger Sildillia over van SC Freiburg

EINDHOVEN (ANP) - Kiliann Sildillia is de volgende nieuweling in de selectie van PSV. De Eindhovenaren nemen de 23-jarige vleugelverdediger over van SC Freiburg. Sildillia ondertekent een contract voor vijf jaar bij de landskampioen.

2 uur geleden
Bondscoach Koeman acht kans klein dat hij nog clubtrainer wordt

TOULOUSE (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman acht de kans erg klein dat hij ooit nog als clubtrainer gaat werken. Dat zei de 62-jarige bondscoach in het programma De Avondetappe van de NOS.

14 uur geleden
Ajax verhuurt Van Axel Dongen aan sc Heerenveen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Amourricho van Axel Dongen komend seizoen aan sc Heerenveen. De 20-jarige buitenspeler beschikt in Amsterdam nog over een contract tot en met 30 juni 2027.

14 uur geleden
Leicester City vindt in Cifuentes opvolger Van Nistelrooij

LEICESTER (ANP) - Leicester City heeft een opvolger gevonden voor Ruud van Nistelrooij, die als coach moest vertrekken na de degradatie van de club uit de Premier League. De 43-jarige Spanjaard Martí Cifuentes is aangesteld als hoofdtrainer, meldt de club. Cifuentes was voorheen trainer van Queens Park Rangers.

16 uur geleden
AZ neemt Deense aanvaller Jensen over van Viborg

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Deense voetballer Isak Jensen overgenomen van Viborg FF. De 21-jarige vleugelaanvaller heeft een contract in Alkmaar getekend tot medio 2030.

16 uur geleden
Sparta bevestigt huurovereenkomst doelman Drommel van PSV

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam meldt de komst van doelman Joël Drommel van PSV. De 28-jarige doelman wordt voor een seizoen gehuurd en kan de plaats gaan innemen van Nick Olij, die Sparta verruilde voor de landskampioen uit Eindhoven.

16 uur geleden