Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verliest bij Fortuna voor de derde keer in acht dagen tijd

AZ verliest bij Fortuna voor de derde keer in acht dagen tijd

SITTARD (ANP) - AZ heeft zijn derde nederlaag in acht dagen tijd geleden. De formatie van trainer Maarten Martens ging bij Fortuna Sittard met 1-0 onderuit. Rodrigo Guth tekende in de slotfase voor de enige treffer van het matige duel.

Ondanks de nederlaag blijft AZ op de derde plaats staan, met 16 punten uit acht wedstrijden. Nummer 10 Fortuna heeft na acht duels 10 punten.

AZ was tot vorig weekend nog ongeslagen dit seizoen, maar verloor vervolgens van FC Utrecht (1-2) en in de Europa League van Athletic Club (2-0). Tegen Fortuna bleek al snel dat de Alkmaarders opnieuw geen gemakkelijke wedstrijd zouden hebben. AZ speelde lange tijd te traag en te slordig om de thuisploeg in de problemen te brengen, terwijl Fortuna via Jasper Dahlhaus en Samuel Bastien dicht bij een treffer was.

Kans

Troy Parrott kreeg vlak voor rust de beste kans voor AZ, maar hij schoot tegen de keeper aan. Ruben van Bommel raakte daarna de rebound verkeerd. Fortuna had het verschil kunnen maken in de blessuretijd van de eerste helft. Na een overtreding op Makan Aïko mocht Alen Halilovic een penalty nemen, maar hij schoot tegen de paal.

Ryan Fosso raakte na rust ook het aluminium namens Fortuna, waarna AZ-middenvelder Zico Buurmeester met een fraai schot van afstand eveneens de paal raakte. Guth kopte uiteindelijk in de 78e minuut de 1-0 binnen uit een corner van Bastien.

Meer uit Voetbal

Trainer Hoefkens van NAC maakt het goed na controle in ziekenhuis

BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.

2 uur geleden
Atlético wint in La Liga in aanloop naar duel met Arsenal

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.

11 uur geleden
NEC blijft bij FC Twente steken op 1-1-gelijkspel

ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.

11 uur geleden
Godts leidt Ajax met wonderschone treffer en assist naar zege

BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.

12 uur geleden
Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

13 uur geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

14 uur geleden
Arsenal wint van Newcastle United en herovert koppositie

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.

14 uur geleden