AZ verliest bij Fortuna voor de derde keer in acht dagen tijd
SITTARD (ANP) - AZ heeft zijn derde nederlaag in acht dagen tijd geleden. De formatie van trainer Maarten Martens ging bij Fortuna Sittard met 1-0 onderuit. Rodrigo Guth tekende in de slotfase voor de enige treffer van het matige duel.
Ondanks de nederlaag blijft AZ op de derde plaats staan, met 16 punten uit acht wedstrijden. Nummer 10 Fortuna heeft na acht duels 10 punten.
AZ was tot vorig weekend nog ongeslagen dit seizoen, maar verloor vervolgens van FC Utrecht (1-2) en in de Europa League van Athletic Club (2-0). Tegen Fortuna bleek al snel dat de Alkmaarders opnieuw geen gemakkelijke wedstrijd zouden hebben. AZ speelde lange tijd te traag en te slordig om de thuisploeg in de problemen te brengen, terwijl Fortuna via Jasper Dahlhaus en Samuel Bastien dicht bij een treffer was.
Kans
Troy Parrott kreeg vlak voor rust de beste kans voor AZ, maar hij schoot tegen de keeper aan. Ruben van Bommel raakte daarna de rebound verkeerd. Fortuna had het verschil kunnen maken in de blessuretijd van de eerste helft. Na een overtreding op Makan Aïko mocht Alen Halilovic een penalty nemen, maar hij schoot tegen de paal.
Ryan Fosso raakte na rust ook het aluminium namens Fortuna, waarna AZ-middenvelder Zico Buurmeester met een fraai schot van afstand eveneens de paal raakte. Guth kopte uiteindelijk in de 78e minuut de 1-0 binnen uit een corner van Bastien.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
6 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geleden