AZ verliest bij Fortuna voor de derde keer in acht dagen tijd
SITTARD (ANP) - AZ heeft zijn derde nederlaag in acht dagen tijd geleden. De formatie van trainer Maarten Martens ging bij Fortuna Sittard met 1-0 onderuit. Rodrigo Guth tekende in de slotfase voor de enige treffer van het matige duel.
Ondanks de nederlaag blijft AZ op de derde plaats staan, met 16 punten uit acht wedstrijden. Nummer 10 Fortuna heeft na acht duels 10 punten.
AZ was tot vorig weekend nog ongeslagen dit seizoen, maar verloor vervolgens van FC Utrecht (1-2) en in de Europa League van Athletic Club (2-0). Tegen Fortuna bleek al snel dat de Alkmaarders opnieuw geen gemakkelijke wedstrijd zouden hebben. AZ speelde lange tijd te traag en te slordig om de thuisploeg in de problemen te brengen, terwijl Fortuna via Jasper Dahlhaus en Samuel Bastien dicht bij een treffer was.
Kans
Troy Parrott kreeg vlak voor rust de beste kans voor AZ, maar hij schoot tegen de keeper aan. Ruben van Bommel raakte daarna de rebound verkeerd. Fortuna had het verschil kunnen maken in de blessuretijd van de eerste helft. Na een overtreding op Makan Aïko mocht Alen Halilovic een penalty nemen, maar hij schoot tegen de paal.
Ryan Fosso raakte na rust ook het aluminium namens Fortuna, waarna AZ-middenvelder Zico Buurmeester met een fraai schot van afstand eveneens de paal raakte. Guth kopte uiteindelijk in de 78e minuut de 1-0 binnen uit een corner van Bastien.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
3 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
8 uur geleden