Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verder in Europa League na nederlaag in Kiev

AZ verder in Europa League na nederlaag in Kiev

KIEV (ANP) - AZ voetbalt dit seizoen niet in de pracht en praal van de Champions League. Het elftal van trainer Arne Slot ging op bezoek bij Dinamo Kiev onderuit in de derde voorronde voor een plaats in de groepsfase van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal (2-0).

Gerson Rodrigues opende in de 49e minuut de score, na fataal balverlies van Fredrik Midtsjø. De Luxemburger was in het seizoen 2017/2018 nog actief voor Telstar in de eerste divisie. Nicholas Sjaparenko haalde de spanning in de slotfase uit de ontmoeting, die niet over twee maar één duel ging.

Het Europese avontuur van AZ gaat zich in de groepsfase van de Europa League afspelen. Ajax is ook dit seizoen de enige Nederlandse deelnemer aan de Champions League. Die club sloot het afgebroken seizoen in de eredivisie af met hetzelfde puntenaantal maar een beter doelsaldo dan AZ. In Alkmaar hadden ze het een stuk eerlijker gevonden als het onderling resultaat met de duels met Ajax de doorslag had gegeven. AZ vond echter geen gehoor bij de KNVB en de UEFA.

Eerste helft

AZ kon alleen in de eerste helft waarmaken dat het meer te zoeken heeft in de Champions League dan de thuisploeg, die zich voor de play-offs plaatste. De bezoekers waren aanvankelijk sterker in het Olympisch stadion van Kiev, waar de 70.000 stoeltjes leeg bleven. Het veldoverwicht leverde twee mislukte doelpogingen van Myron Boadu op. De 19-jarige spits kwam ook tot scoren, maar die treffer werd afgekeurd omdat de grensrechter zag dat de bal daarvoor de achterlijn had gepasseerd.

Albert Gudmundsson was de linksbuiten van AZ in de hoofdstad van Oekraïne. De IJslander kreeg de voorkeur boven Oussama Idrissi, die vorige week niet helemaal fit was. Gudmundsson brak in de vorige voorronde het verzet van Viktoria Plzen met twee treffers in de verlenging (3-1).

Weinig kansen

AZ domineerde en controleerde, zonder dat het veel kansen kreeg. Het eerste gevaar van de thuisploeg ontstond pas in de slotminuut van de eerste helft. Vitali Boejyalski wilde verwoestend uithalen maar de onverschrokken Ron Vlaar durfde het aan de bal vlak voor de doellijn weg te koppen.

AZ startte veelbelovend aan de tweede helft, met een schot van Calvin Stengs dat maar net naast ging. Een foutje van Fredrik Midtsjø leidde in de 49e minuut de openingstreffer van Rodrigues in. AZ probeerde van alles met invallers Idrissi en Ferdy Druijff. Veel kansen wisten de bezoekers niet te creëren. Pas na de 2-0 van Sjaparenko kopte Boadu vlak voor blessuretijd vanuit vrijstaande positie op de lat.

Meer uit Voetbal

Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

22 minuten geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

53 minuten geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

54 minuten geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
De Jong nu tweede aanvoerder van Oranje achter Van Dijk

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.

1 uur geleden
Doelman Roefs maakt debuut voor Oranje tegen Algerije

ROTTERDAM (ANP) - Robin Roefs heeft woensdag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige doelman van Sunderland kwam in de thuiswedstrijd tegen Algerije na rust als vervanger van Bart Verbruggen in het veld.

1 uur geleden
Aanvaller Depay evenaart Van der Vaart met 109 interlands

ROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay is woensdag tegen Algerije aan zijn 109e wedstrijd voor het Nederlands elftal begonnen. De 32-jarige aanvaller van Corinthians verving halverwege Crysencio Summerville en kwam daarmee qua aantal interlands op gelijke hoogte met Rafael van der Vaart. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.

1 uur geleden