Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ verder in Europa League na nederlaag in Kiev

AZ verder in Europa League na nederlaag in Kiev

KIEV (ANP) - AZ voetbalt dit seizoen niet in de pracht en praal van de Champions League. Het elftal van trainer Arne Slot ging op bezoek bij Dinamo Kiev onderuit in de derde voorronde voor een plaats in de groepsfase van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal (2-0).

Gerson Rodrigues opende in de 49e minuut de score, na fataal balverlies van Fredrik Midtsjø. De Luxemburger was in het seizoen 2017/2018 nog actief voor Telstar in de eerste divisie. Nicholas Sjaparenko haalde de spanning in de slotfase uit de ontmoeting, die niet over twee maar één duel ging.

Het Europese avontuur van AZ gaat zich in de groepsfase van de Europa League afspelen. Ajax is ook dit seizoen de enige Nederlandse deelnemer aan de Champions League. Die club sloot het afgebroken seizoen in de eredivisie af met hetzelfde puntenaantal maar een beter doelsaldo dan AZ. In Alkmaar hadden ze het een stuk eerlijker gevonden als het onderling resultaat met de duels met Ajax de doorslag had gegeven. AZ vond echter geen gehoor bij de KNVB en de UEFA.

Eerste helft

AZ kon alleen in de eerste helft waarmaken dat het meer te zoeken heeft in de Champions League dan de thuisploeg, die zich voor de play-offs plaatste. De bezoekers waren aanvankelijk sterker in het Olympisch stadion van Kiev, waar de 70.000 stoeltjes leeg bleven. Het veldoverwicht leverde twee mislukte doelpogingen van Myron Boadu op. De 19-jarige spits kwam ook tot scoren, maar die treffer werd afgekeurd omdat de grensrechter zag dat de bal daarvoor de achterlijn had gepasseerd.

Albert Gudmundsson was de linksbuiten van AZ in de hoofdstad van Oekraïne. De IJslander kreeg de voorkeur boven Oussama Idrissi, die vorige week niet helemaal fit was. Gudmundsson brak in de vorige voorronde het verzet van Viktoria Plzen met twee treffers in de verlenging (3-1).

Weinig kansen

AZ domineerde en controleerde, zonder dat het veel kansen kreeg. Het eerste gevaar van de thuisploeg ontstond pas in de slotminuut van de eerste helft. Vitali Boejyalski wilde verwoestend uithalen maar de onverschrokken Ron Vlaar durfde het aan de bal vlak voor de doellijn weg te koppen.

AZ startte veelbelovend aan de tweede helft, met een schot van Calvin Stengs dat maar net naast ging. Een foutje van Fredrik Midtsjø leidde in de 49e minuut de openingstreffer van Rodrigues in. AZ probeerde van alles met invallers Idrissi en Ferdy Druijff. Veel kansen wisten de bezoekers niet te creëren. Pas na de 2-0 van Sjaparenko kopte Boadu vlak voor blessuretijd vanuit vrijstaande positie op de lat.

Meer uit Voetbal

Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

6 minuten geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

4 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

4 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

6 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

8 uur geleden
Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

20 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

20 uur geleden