AZ verder in Europa League na nederlaag in Kiev
KIEV (ANP) - AZ voetbalt dit seizoen niet in de pracht en praal van de Champions League. Het elftal van trainer Arne Slot ging op bezoek bij Dinamo Kiev onderuit in de derde voorronde voor een plaats in de groepsfase van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal (2-0).
Gerson Rodrigues opende in de 49e minuut de score, na fataal balverlies van Fredrik Midtsjø. De Luxemburger was in het seizoen 2017/2018 nog actief voor Telstar in de eerste divisie. Nicholas Sjaparenko haalde de spanning in de slotfase uit de ontmoeting, die niet over twee maar één duel ging.
Het Europese avontuur van AZ gaat zich in de groepsfase van de Europa League afspelen. Ajax is ook dit seizoen de enige Nederlandse deelnemer aan de Champions League. Die club sloot het afgebroken seizoen in de eredivisie af met hetzelfde puntenaantal maar een beter doelsaldo dan AZ. In Alkmaar hadden ze het een stuk eerlijker gevonden als het onderling resultaat met de duels met Ajax de doorslag had gegeven. AZ vond echter geen gehoor bij de KNVB en de UEFA.
Eerste helft
AZ kon alleen in de eerste helft waarmaken dat het meer te zoeken heeft in de Champions League dan de thuisploeg, die zich voor de play-offs plaatste. De bezoekers waren aanvankelijk sterker in het Olympisch stadion van Kiev, waar de 70.000 stoeltjes leeg bleven. Het veldoverwicht leverde twee mislukte doelpogingen van Myron Boadu op. De 19-jarige spits kwam ook tot scoren, maar die treffer werd afgekeurd omdat de grensrechter zag dat de bal daarvoor de achterlijn had gepasseerd.
Albert Gudmundsson was de linksbuiten van AZ in de hoofdstad van Oekraïne. De IJslander kreeg de voorkeur boven Oussama Idrissi, die vorige week niet helemaal fit was. Gudmundsson brak in de vorige voorronde het verzet van Viktoria Plzen met twee treffers in de verlenging (3-1).
Weinig kansen
AZ domineerde en controleerde, zonder dat het veel kansen kreeg. Het eerste gevaar van de thuisploeg ontstond pas in de slotminuut van de eerste helft. Vitali Boejyalski wilde verwoestend uithalen maar de onverschrokken Ron Vlaar durfde het aan de bal vlak voor de doellijn weg te koppen.
AZ startte veelbelovend aan de tweede helft, met een schot van Calvin Stengs dat maar net naast ging. Een foutje van Fredrik Midtsjø leidde in de 49e minuut de openingstreffer van Rodrigues in. AZ probeerde van alles met invallers Idrissi en Ferdy Druijff. Veel kansen wisten de bezoekers niet te creëren. Pas na de 2-0 van Sjaparenko kopte Boadu vlak voor blessuretijd vanuit vrijstaande positie op de lat.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
21 uur geleden