Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ treft Lazio in achtste finales Conference League

AZ treft Lazio in achtste finales Conference League

NYON (ANP) - AZ treedt in de achtste finales van de Conference League aan tegen Lazio uit Italië, de nummer 5 van de Serie A. AZ speelt op dinsdag 7 maart eerst een uitwedstrijd, de return is op donderdag 16 maart in Alkmaar.

Trainer Pascal Jansen ziet de ontmoeting met Lazio als "een stevig, maar mooi affiche". "Te zijner tijd gaan we ons daar heel goed voor opmaken. Het is fijn om te weten tegen wie we spelen en waar we ons op moeten voorbereiden, maar dat is nu geen prioriteit", aldus Jansen. AZ speelt zaterdag thuis tegen SC Cambuur.

Lazio was vorig jaar de tegenstander van Feyenoord in de groepsfase van de Europa League. In Rome was Lazio met 4-2 te sterk voor de Rotterdammers, die in De Kuip met 1-0 wonnen. Lazio was na de derde plaats in de groep veroordeeld tot de tussenronde van de Conference League. Daarin werd over twee duels afgerekend met het Roemeense Cluj. Na de 1-0-zege in Rome bleef het duel in Roemenië zonder doelpunten. AZ plaatste zich als winnaar van groep E rechtstreeks voor de achtste finales.

Vorig seizoen eindigde Lazio als vijfde in de Serie A, achter kampioen AC Milan en Internazionale, Napoli en Juventus.

Tweede editie Conference League

Het is de tweede editie van de Conference League. De eerste editie van het clubtoernooi werd vorig jaar gewonnen door Lazio's stadgenoot AS Roma, dat Feyenoord in de finale versloeg.

De Belgische club Anderlecht werd gekoppeld aan de Spaanse club Villarreal, terwijl AA Gent het gaat opnemen tegen de Turkse ploeg Istanbul Basaksehir. West Ham United wacht een treffen met AEK Larnaca uit Cyprus. OGC Nice, waar Pablo Rosario onder contract staat, werd bij de loting in Nyon gekoppeld aan FC Sheriff Tiraspol uit Moldavië.

Finale

De finale van het derde clubtoernooi wordt op 7 juni in Praag gespeeld.

Meer uit Voetbal

Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

5 uur geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

5 uur geleden
Watanabe houdt enkelblessure over aan duel met Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.

8 uur geleden
ManUnited maakt einde aan ongeslagen reeks koploper Arsenal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.

8 uur geleden
FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks

UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.

9 uur geleden
Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

9 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Heracles eerste competitiezege dit jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.

9 uur geleden