Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ treft Lazio in achtste finales Conference League

AZ treft Lazio in achtste finales Conference League

NYON (ANP) - AZ treedt in de achtste finales van de Conference League aan tegen Lazio uit Italië, de nummer 5 van de Serie A. AZ speelt op dinsdag 7 maart eerst een uitwedstrijd, de return is op donderdag 16 maart in Alkmaar.

Trainer Pascal Jansen ziet de ontmoeting met Lazio als "een stevig, maar mooi affiche". "Te zijner tijd gaan we ons daar heel goed voor opmaken. Het is fijn om te weten tegen wie we spelen en waar we ons op moeten voorbereiden, maar dat is nu geen prioriteit", aldus Jansen. AZ speelt zaterdag thuis tegen SC Cambuur.

Lazio was vorig jaar de tegenstander van Feyenoord in de groepsfase van de Europa League. In Rome was Lazio met 4-2 te sterk voor de Rotterdammers, die in De Kuip met 1-0 wonnen. Lazio was na de derde plaats in de groep veroordeeld tot de tussenronde van de Conference League. Daarin werd over twee duels afgerekend met het Roemeense Cluj. Na de 1-0-zege in Rome bleef het duel in Roemenië zonder doelpunten. AZ plaatste zich als winnaar van groep E rechtstreeks voor de achtste finales.

Vorig seizoen eindigde Lazio als vijfde in de Serie A, achter kampioen AC Milan en Internazionale, Napoli en Juventus.

Tweede editie Conference League

Het is de tweede editie van de Conference League. De eerste editie van het clubtoernooi werd vorig jaar gewonnen door Lazio's stadgenoot AS Roma, dat Feyenoord in de finale versloeg.

De Belgische club Anderlecht werd gekoppeld aan de Spaanse club Villarreal, terwijl AA Gent het gaat opnemen tegen de Turkse ploeg Istanbul Basaksehir. West Ham United wacht een treffen met AEK Larnaca uit Cyprus. OGC Nice, waar Pablo Rosario onder contract staat, werd bij de loting in Nyon gekoppeld aan FC Sheriff Tiraspol uit Moldavië.

Finale

De finale van het derde clubtoernooi wordt op 7 juni in Praag gespeeld.

Meer uit Voetbal

Frankrijk ten koste van Marokko naar halve finale WK voetbal

FOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk heeft voor de derde keer op rij de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. In het Boston Stadium was de wereldkampioen van 2018 met 2-0 te sterk voor Marokko. De doelpunten waren van Kylian Mbappé en Ousmane Dembélé. Op het vorige WK, in 2022 in Qatar, was Frankrijk ook al het eindstation voor Marokko, toen in de halve finale.

32 minuten geleden
Doué in basis Frankrijk, Marokko zonder Saibari, met Salah-Eddine

FOXBOROUGH (ANP) - Désiré Doué start bij Frankrijk in de kwartfinale van het WK voetbal tegen Marokko in plaats van Bradley Barcola. Dat is de enige wijziging die bondscoach Didier Deschamps doorvoert in zijn basisopstelling ten opzichte van het met 1-0 gewonnen duel met Paraguay in de achtste finale. Dat betekent dat Kylian Mbappé in de punt van de aanval speelt, met achter hem naast Doué ook Michael Olise en Ousmane Dembélé.

3 uur geleden
Engeland-verdediger Quansah voor twee wedstrijden geschorst op WK

MIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.

5 uur geleden
FC Groningen doet aangifte van identiteitsfraude

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.

9 uur geleden
Steur (Ajax) tekent voor vijf seizoenen bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.

10 uur geleden
Egypte langer door met bondscoach Hassan na uitschakeling WK

CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.

1 dag geleden
Márquez volgt Aguirre op als bondscoach van Mexico na WK-exit

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.

1 dag geleden