Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ treft Lazio in achtste finales Conference League

AZ treft Lazio in achtste finales Conference League

NYON (ANP) - AZ treedt in de achtste finales van de Conference League aan tegen Lazio uit Italië, de nummer 5 van de Serie A. AZ speelt op dinsdag 7 maart eerst een uitwedstrijd, de return is op donderdag 16 maart in Alkmaar.

Trainer Pascal Jansen ziet de ontmoeting met Lazio als "een stevig, maar mooi affiche". "Te zijner tijd gaan we ons daar heel goed voor opmaken. Het is fijn om te weten tegen wie we spelen en waar we ons op moeten voorbereiden, maar dat is nu geen prioriteit", aldus Jansen. AZ speelt zaterdag thuis tegen SC Cambuur.

Lazio was vorig jaar de tegenstander van Feyenoord in de groepsfase van de Europa League. In Rome was Lazio met 4-2 te sterk voor de Rotterdammers, die in De Kuip met 1-0 wonnen. Lazio was na de derde plaats in de groep veroordeeld tot de tussenronde van de Conference League. Daarin werd over twee duels afgerekend met het Roemeense Cluj. Na de 1-0-zege in Rome bleef het duel in Roemenië zonder doelpunten. AZ plaatste zich als winnaar van groep E rechtstreeks voor de achtste finales.

Vorig seizoen eindigde Lazio als vijfde in de Serie A, achter kampioen AC Milan en Internazionale, Napoli en Juventus.

Tweede editie Conference League

Het is de tweede editie van de Conference League. De eerste editie van het clubtoernooi werd vorig jaar gewonnen door Lazio's stadgenoot AS Roma, dat Feyenoord in de finale versloeg.

De Belgische club Anderlecht werd gekoppeld aan de Spaanse club Villarreal, terwijl AA Gent het gaat opnemen tegen de Turkse ploeg Istanbul Basaksehir. West Ham United wacht een treffen met AEK Larnaca uit Cyprus. OGC Nice, waar Pablo Rosario onder contract staat, werd bij de loting in Nyon gekoppeld aan FC Sheriff Tiraspol uit Moldavië.

Finale

De finale van het derde clubtoernooi wordt op 7 juni in Praag gespeeld.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.

5 uur geleden
Spaanse bondscoach baalt van blessures Williams en Pino

GUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.

5 uur geleden
Iraanse spelers hekelen wijze waarop ze worden behandeld op WK

SEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."

6 uur geleden
Bondscoach Garcia hekelt na zege kritiek op Belgische sterspelers

VANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."

6 uur geleden
Courtois noemt eerste treffer Trossard bevrijdend

VANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.

7 uur geleden
Spelers Oranje weten dat op WK tegen Marokko meer wordt gevraagd

KANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.

9 uur geleden
België na ruime zege op Nieuw-Zeeland alsnog groepswinnaar op WK

VANCOUVER (ANP) - België heeft zich op het wereldkampioenschap voetbal alsnog als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia was in Vancouver veel te sterk voor Nieuw-Zeeland: 5-1.

9 uur geleden