Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ treft Lazio in achtste finales Conference League

AZ treft Lazio in achtste finales Conference League

NYON (ANP) - AZ treedt in de achtste finales van de Conference League aan tegen Lazio uit Italië, de nummer 5 van de Serie A. AZ speelt op dinsdag 7 maart eerst een uitwedstrijd, de return is op donderdag 16 maart in Alkmaar.

Trainer Pascal Jansen ziet de ontmoeting met Lazio als "een stevig, maar mooi affiche". "Te zijner tijd gaan we ons daar heel goed voor opmaken. Het is fijn om te weten tegen wie we spelen en waar we ons op moeten voorbereiden, maar dat is nu geen prioriteit", aldus Jansen. AZ speelt zaterdag thuis tegen SC Cambuur.

Lazio was vorig jaar de tegenstander van Feyenoord in de groepsfase van de Europa League. In Rome was Lazio met 4-2 te sterk voor de Rotterdammers, die in De Kuip met 1-0 wonnen. Lazio was na de derde plaats in de groep veroordeeld tot de tussenronde van de Conference League. Daarin werd over twee duels afgerekend met het Roemeense Cluj. Na de 1-0-zege in Rome bleef het duel in Roemenië zonder doelpunten. AZ plaatste zich als winnaar van groep E rechtstreeks voor de achtste finales.

Vorig seizoen eindigde Lazio als vijfde in de Serie A, achter kampioen AC Milan en Internazionale, Napoli en Juventus.

Tweede editie Conference League

Het is de tweede editie van de Conference League. De eerste editie van het clubtoernooi werd vorig jaar gewonnen door Lazio's stadgenoot AS Roma, dat Feyenoord in de finale versloeg.

De Belgische club Anderlecht werd gekoppeld aan de Spaanse club Villarreal, terwijl AA Gent het gaat opnemen tegen de Turkse ploeg Istanbul Basaksehir. West Ham United wacht een treffen met AEK Larnaca uit Cyprus. OGC Nice, waar Pablo Rosario onder contract staat, werd bij de loting in Nyon gekoppeld aan FC Sheriff Tiraspol uit Moldavië.

Finale

De finale van het derde clubtoernooi wordt op 7 juni in Praag gespeeld.

Meer uit Voetbal

Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

59 minuten geleden
Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

11 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

12 uur geleden
Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

18 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

18 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 dag geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

1 dag geleden