AZ treft Anderlecht bij laatste acht Conference League
NYON (ANP) - AZ speelt in de kwartfinales van de Conference League tegen de Belgische club Anderlecht. Bij Anderlecht staat keeper Bart Verbruggen, voor het eerst opgeroepen voor Oranje, onder contract. Anderlecht staat momenteel negende in de Belgische competitie.
AZ speelt op donderdag 13 april eerst een uitwedstrijd, de return in Alkmaar is een week later.
AZ schakelde in de achtste finales van het derde clubtoernooi van Europa Lazio uit. Na de 2-1 in Rome werd het ook in Alkmaar 2-1 voor de ploeg van trainer Pascal Jansen.
Andere kwartfinales
De andere kwartfinales zijn Lech Poznan - Fiorentina, AA Gent - West Ham United en FC Basel - OGC Nice. Mocht AZ erin slagen Anderlecht uit te schakelen, dan is bij de laatste vier de winnaar van AA Gent - West Ham United de tegenstander.
Bij Lech Poznan is John van den Brom, voormalig trainer van AZ, de hoofdtrainer.
De finale van de Conference League wordt op 7 juni in Praag gespeeld. Vorig jaar stond Feyenoord in de eindstrijd. Daarin was AS Roma met 1-0 te sterk.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
2 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
10 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
11 uur geleden