AZ treft Anderlecht bij laatste acht Conference League
NYON (ANP) - AZ speelt in de kwartfinales van de Conference League tegen de Belgische club Anderlecht. Bij Anderlecht staat keeper Bart Verbruggen, voor het eerst opgeroepen voor Oranje, onder contract. Anderlecht staat momenteel negende in de Belgische competitie.
AZ speelt op donderdag 13 april eerst een uitwedstrijd, de return in Alkmaar is een week later.
AZ schakelde in de achtste finales van het derde clubtoernooi van Europa Lazio uit. Na de 2-1 in Rome werd het ook in Alkmaar 2-1 voor de ploeg van trainer Pascal Jansen.
Andere kwartfinales
De andere kwartfinales zijn Lech Poznan - Fiorentina, AA Gent - West Ham United en FC Basel - OGC Nice. Mocht AZ erin slagen Anderlecht uit te schakelen, dan is bij de laatste vier de winnaar van AA Gent - West Ham United de tegenstander.
Bij Lech Poznan is John van den Brom, voormalig trainer van AZ, de hoofdtrainer.
De finale van de Conference League wordt op 7 juni in Praag gespeeld. Vorig jaar stond Feyenoord in de eindstrijd. Daarin was AS Roma met 1-0 te sterk.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
2 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
12 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
17 uur geleden