AZ treft Anderlecht bij laatste acht Conference League
NYON (ANP) - AZ speelt in de kwartfinales van de Conference League tegen de Belgische club Anderlecht. Bij Anderlecht staat keeper Bart Verbruggen, voor het eerst opgeroepen voor Oranje, onder contract. Anderlecht staat momenteel negende in de Belgische competitie.
AZ speelt op donderdag 13 april eerst een uitwedstrijd, de return in Alkmaar is een week later.
AZ schakelde in de achtste finales van het derde clubtoernooi van Europa Lazio uit. Na de 2-1 in Rome werd het ook in Alkmaar 2-1 voor de ploeg van trainer Pascal Jansen.
Andere kwartfinales
De andere kwartfinales zijn Lech Poznan - Fiorentina, AA Gent - West Ham United en FC Basel - OGC Nice. Mocht AZ erin slagen Anderlecht uit te schakelen, dan is bij de laatste vier de winnaar van AA Gent - West Ham United de tegenstander.
Bij Lech Poznan is John van den Brom, voormalig trainer van AZ, de hoofdtrainer.
De finale van de Conference League wordt op 7 juni in Praag gespeeld. Vorig jaar stond Feyenoord in de eindstrijd. Daarin was AS Roma met 1-0 te sterk.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
50 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).
2 uur geleden