AZ treft Anderlecht bij laatste acht Conference League
NYON (ANP) - AZ speelt in de kwartfinales van de Conference League tegen de Belgische club Anderlecht. Bij Anderlecht staat keeper Bart Verbruggen, voor het eerst opgeroepen voor Oranje, onder contract. Anderlecht staat momenteel negende in de Belgische competitie.
AZ speelt op donderdag 13 april eerst een uitwedstrijd, de return in Alkmaar is een week later.
AZ schakelde in de achtste finales van het derde clubtoernooi van Europa Lazio uit. Na de 2-1 in Rome werd het ook in Alkmaar 2-1 voor de ploeg van trainer Pascal Jansen.
Andere kwartfinales
De andere kwartfinales zijn Lech Poznan - Fiorentina, AA Gent - West Ham United en FC Basel - OGC Nice. Mocht AZ erin slagen Anderlecht uit te schakelen, dan is bij de laatste vier de winnaar van AA Gent - West Ham United de tegenstander.
Bij Lech Poznan is John van den Brom, voormalig trainer van AZ, de hoofdtrainer.
De finale van de Conference League wordt op 7 juni in Praag gespeeld. Vorig jaar stond Feyenoord in de eindstrijd. Daarin was AS Roma met 1-0 te sterk.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
7 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
1 dag geleden