Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Slot zet zinnen op vervanger voor Wuytens

AZ-trainer Slot zet zinnen op vervanger voor Wuytens

ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot van AZ hoopt dat hij voor het begin van het seizoen nog een vervanger voor de vertrokken Stijn Wuytens mag aantrekken. "Dat zou de ideale situatie zijn", zegt hij. "Maar we moeten kijken of dat in deze tijden van corona ook mogelijk is. Als het niet lukt, heb ik gelukkig ook nog andere opties voor de positie van links centraal in de verdediging."

Wuytens heeft zijn zinnen gezet op een buitenlands avontuur. Coach Slot hoopt dat hij zijn selectie verder intact kan houden voor het volgende seizoen. "Zonder corona hadden we zo goed als zeker spelers verloren", denkt hij. "Nu is het even afwachten, maar ik weet dat er op dit moment niets speelt. Het zou hartstikke mooi zijn als we iedereen aan boord kunnen houden. Onze talenten zijn hele goede spelers geworden. Het worden topspelers als ze het volgend jaar nog eens laten zien. Want echte topspelers presteren jaar in jaar uit."

Myron Boadu, Calvin Stengs, Oussama Idrissi, Marco Bizot, Owen Wijndal en Teun Koopmeiners werden voor de uitbraak van het coronavirus stuk voor stuk in verband gebracht met een transfer. "Zo werkt het nu eenmaal", weet Slot. "Maar ze weten wat ze hier hebben en misschien is het daarom nog wel mooi om een jaartje te blijven. Als ze ooit vertrekken, dan moeten we zorgen dat we daar goed op reageren. Zo gaat het al jaren bij AZ."

Slot stuurt zijn spelers dinsdag op vakantie en ziet ze graag op 20 juli terug voor de eerste training. "Het wordt niet alleen een uitdaging om weer net zo goed als afgelopen seizoen te spelen", zegt hij. "We moeten onze spelers ook fit houden. Dat is ook een uitdaging met die overvolle speelkalender. Daarbij hebben we de afgelopen maanden geen wedstrijden kunnen spelen. Dat zullen mijn spelers ongetwijfeld gaan merken. Daar is onze concurrentiepositie met spelers die in het buitenland voetballen ook niet beter op geworden."

Meer uit Voetbal

Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

5 uur geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

6 uur geleden
Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

8 uur geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

8 uur geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

10 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

10 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

10 uur geleden