Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Slot zet zinnen op vervanger voor Wuytens

AZ-trainer Slot zet zinnen op vervanger voor Wuytens

ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot van AZ hoopt dat hij voor het begin van het seizoen nog een vervanger voor de vertrokken Stijn Wuytens mag aantrekken. "Dat zou de ideale situatie zijn", zegt hij. "Maar we moeten kijken of dat in deze tijden van corona ook mogelijk is. Als het niet lukt, heb ik gelukkig ook nog andere opties voor de positie van links centraal in de verdediging."

Wuytens heeft zijn zinnen gezet op een buitenlands avontuur. Coach Slot hoopt dat hij zijn selectie verder intact kan houden voor het volgende seizoen. "Zonder corona hadden we zo goed als zeker spelers verloren", denkt hij. "Nu is het even afwachten, maar ik weet dat er op dit moment niets speelt. Het zou hartstikke mooi zijn als we iedereen aan boord kunnen houden. Onze talenten zijn hele goede spelers geworden. Het worden topspelers als ze het volgend jaar nog eens laten zien. Want echte topspelers presteren jaar in jaar uit."

Myron Boadu, Calvin Stengs, Oussama Idrissi, Marco Bizot, Owen Wijndal en Teun Koopmeiners werden voor de uitbraak van het coronavirus stuk voor stuk in verband gebracht met een transfer. "Zo werkt het nu eenmaal", weet Slot. "Maar ze weten wat ze hier hebben en misschien is het daarom nog wel mooi om een jaartje te blijven. Als ze ooit vertrekken, dan moeten we zorgen dat we daar goed op reageren. Zo gaat het al jaren bij AZ."

Slot stuurt zijn spelers dinsdag op vakantie en ziet ze graag op 20 juli terug voor de eerste training. "Het wordt niet alleen een uitdaging om weer net zo goed als afgelopen seizoen te spelen", zegt hij. "We moeten onze spelers ook fit houden. Dat is ook een uitdaging met die overvolle speelkalender. Daarbij hebben we de afgelopen maanden geen wedstrijden kunnen spelen. Dat zullen mijn spelers ongetwijfeld gaan merken. Daar is onze concurrentiepositie met spelers die in het buitenland voetballen ook niet beter op geworden."

Meer uit Voetbal

Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creƫerden minder dan in de eerste helft."

30 minuten geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

4 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

4 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

5 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

5 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

5 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in Belgiƫ voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden