AZ-trainer Slot zet zinnen op vervanger voor Wuytens
ALKMAAR (ANP) - Trainer Arne Slot van AZ hoopt dat hij voor het begin van het seizoen nog een vervanger voor de vertrokken Stijn Wuytens mag aantrekken. "Dat zou de ideale situatie zijn", zegt hij. "Maar we moeten kijken of dat in deze tijden van corona ook mogelijk is. Als het niet lukt, heb ik gelukkig ook nog andere opties voor de positie van links centraal in de verdediging."
Wuytens heeft zijn zinnen gezet op een buitenlands avontuur. Coach Slot hoopt dat hij zijn selectie verder intact kan houden voor het volgende seizoen. "Zonder corona hadden we zo goed als zeker spelers verloren", denkt hij. "Nu is het even afwachten, maar ik weet dat er op dit moment niets speelt. Het zou hartstikke mooi zijn als we iedereen aan boord kunnen houden. Onze talenten zijn hele goede spelers geworden. Het worden topspelers als ze het volgend jaar nog eens laten zien. Want echte topspelers presteren jaar in jaar uit."
Myron Boadu, Calvin Stengs, Oussama Idrissi, Marco Bizot, Owen Wijndal en Teun Koopmeiners werden voor de uitbraak van het coronavirus stuk voor stuk in verband gebracht met een transfer. "Zo werkt het nu eenmaal", weet Slot. "Maar ze weten wat ze hier hebben en misschien is het daarom nog wel mooi om een jaartje te blijven. Als ze ooit vertrekken, dan moeten we zorgen dat we daar goed op reageren. Zo gaat het al jaren bij AZ."
Slot stuurt zijn spelers dinsdag op vakantie en ziet ze graag op 20 juli terug voor de eerste training. "Het wordt niet alleen een uitdaging om weer net zo goed als afgelopen seizoen te spelen", zegt hij. "We moeten onze spelers ook fit houden. Dat is ook een uitdaging met die overvolle speelkalender. Daarbij hebben we de afgelopen maanden geen wedstrijden kunnen spelen. Dat zullen mijn spelers ongetwijfeld gaan merken. Daar is onze concurrentiepositie met spelers die in het buitenland voetballen ook niet beter op geworden."
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
9 uur geleden