Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Slot wilde meer goals van De Wit zien

AZ-trainer Slot wilde meer goals van De Wit zien

HEERENVEEN (ANP) - AZ-trainer Arne Slot sprak tijdens de winterstop over het rendement van zijn spits Dani de Wit, die in de eerste seizoenshelft maar twee keer wist te scoren. De opgeluchte trainer zag dat De Wit tegen sc Heerenveen trefzeker was, net als in de bekerwedstrijd tegen TOP Oss.

"Op trainingskamp heb ik tegen hem gezegd dat een aanvaller van AZ meer goals moet maken", zei Slot bij FOX Sports. "Maar je moet Dani niet onderschatten, hoeveel werk hij verzet. Hij is overgekomen van Jong Ajax en speelt nu voor het eerst structureel in de basis op het hoogste niveau. Het gaat steeds meer leiden tot goals. Hij is goed bezig."

Slot dacht na de 1-1 van Heerenveen even terug aan de wedstrijd van vorige week, toen AZ na een voorsprong met 3-1 verloor van Willem II. "Na die 1-1 dacht ik even: het zal toch niet weer? Dat in combinatie met onze gemiste kansen zorgt nu wel voor extra opluchting."

Slot wilde niet ingaan op een mogelijk vertrek van Thomas Ouwejan, die mogelijk verhuurd gaat worden. "Het is het beleid van de club dat de hoofdtrainer daar niet over praat", aldus Slot. "Ik heb het liefst dat hij niet weggaat. Vanavond hebben we kunnen zien hoe waardevol hij voor ons is."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

4 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

4 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

4 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

5 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

6 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

8 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

9 uur geleden