AZ-trainer Slot: over 180 minuten te weinig kansen gecreëerd
LINZ (ANP) - AZ-trainer Arne Slot berustte in de uitschakeling in de Europa League door het Oostenrijkse LASK Linz, dat het na de 1-1 in Alkmaar thuis met 2-0 afmaakte. "Over 180 minuten is het ons niet gelukt heel grote kansen te creëren", concludeerde Slot bij AZ TV.
"Om deze fase door te komen moet een individu iets speciaals doen. Helaas is dat niet gebeurd over deze twee wedstrijden. En we kregen vandaag twee 'slechte' tegengoals, twee keer vanuit een ingooi."
Toch was Slot niet onder de indruk van LASK Linz. "Ik vind niet dat we zijn uitgeschakeld door de sterkste ploeg waar we tegen hebben gespeeld. Misschien was Antwerp wel sterker", oordeelde Slot. "Het was een mooi Europa League-seizoen. We hebben de komende elf wedstrijden om er voor te zorgen dit volgend seizoen weer mee te maken. Maar we zijn ook nog in de race voor een nóg mooier toernooi."
AZ staat tweede en is dus nog volop in de race voor een plek in de voorrondes voor de Champions League. Zondag wacht AZ de uitwedstrijd tegen Ajax.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
18 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
21 uur geleden