AZ-trainer Slot: komende uitwedstrijden een grotere uitdaging
ALKMAAR (ANP) - AZ werd in de thuiswedstrijd tegen nummer 17 ADO Den Haag geen moment op de proef gesteld. De komende twee speelronden wordt AZ mogelijk pas echt weer getest. "De uitwedstrijden tegen VVV en FC Groningen zijn grotere uitdagingen voor ons. Maar daar kijken we ook met veel plezier naar uit", zei AZ-trainer Arne Slot na de 4-0-overwinning.
AZ leidde tegen ADO na twintig minuten al met 2-0. "In de tweede helft verdween het tempo en waren we te weinig op zoek naar de 3-0. Ik vind het wel jammer dat we ondanks het vele balbezit niet zo heel veel kansen hebben gecreëerd", aldus Slot. "Gelukkig wordt het in de slotfase nog 4-0, wat goed is voor het doelsaldo. We voldoen nu aan de verwachtingen en spannender moeten we het ook niet maken."
Het kampioenschap is na de 2-0-zege van vorige week bij Ajax ineens een stuk reëler geworden, maar van extra druk is volgens de trainer van AZ geen sprake. "De mindset van kampioen willen worden hebben we heel graag. Naast mij zit iemand en die heeft ook heel veel druk", zei Slot over collega Alan Pardew, de trainer van ADO. "Dat is vervelendere druk. Hij zou graag met mij willen ruilen, maar ik niet met hem eerlijk gezegd."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
15 uur geleden