AZ-trainer Slot: Heracles-uit nog weer wat lastiger
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Arne Slot verwacht een lastige uitwedstrijd, zondagmiddag (16.45 uur) tegen Heracles Almelo. AZ is samen met Feyenoord de enige club die nog niet heeft verloren in de Eredivisie.
"Ik denk dat de meeste uitwedstrijden in de Eredivisie niet eenvoudig zijn, maar er is een aantal dat nog weer wat lastiger is. Heracles is er daar één van", aldus Slot. "Met een gelijkspel tegen PSV en een overwinning op FC Utrecht doen zij het goed in eigen huis."
Volgens Slot had AZ, dat de eerste competitieduels gelijkspeelde, nog niet zoveel puntenverlies mogen lijden. Hij stelt zelfs dat zijn ploeg nog zonder averij had moeten zijn. "Ik denk dat we alle wedstrijden in de Eredivisie tot nu toe ruim hadden moeten winnen, maar dat is niet gebeurd", aldus Slot.
Ongeschonden
"Ik weet niet of we beter zijn tegen voetballende teams. Goed spelen tegen de nummer 1 van Spanje is aansprekender en knapper dan tegen de tegenstanders die we troffen in de Eredivisie de afgelopen weken."
Daarmee doelde Slot op het gelijkspel van donderdag in de Europa League tegen Real Sociedad (0-0). "Het lijkt erop dat iedereen ongeschonden uit de wedstrijd tegen Real Sociedad is gekomen. Zaterdag zullen we daar meer over weten, maar op dit moment ziet het er goed uit", aldus de trainer.
Heracles
Heracles moet het zondag stellen zonder onder anderen Silvester van der Water, die hinder ondervindt van een spierblessure. "Voor Silvester komt deze wedstrijd te vroeg. We hopen dat hij in de loop van de volgende week weer aan kan sluiten", aldus trainer Frank Wormuth, die Van der Water zag uitvallen in de uitwedstrijd tegen Ajax.
De Almeloërs missen ook de geschorste Adrian Szöke en het geblesseerde drietal Navajo Bakboord (knie), Noah Fadiga (enkel) en Jeff Hardeveld (buikwand).
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari en Sergiño Dest keren terug in de basis bij PSV voor de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Saibari speelt voor het eerst sinds hij met Marokko de finale van de Afrika Cup verloor. Hij vult de positie van spits in, die vacant is door blessures. Dest keert terug na een lichte blessure.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Baas was de grote man bij Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam (2-0). "Dit is echt de eerste keer dat ik twee keer in een wedstrijd heb gescoord", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "Dat is mij zelfs als jeugdspeler nooit gelukt."
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de transfer van Mats Deijl afgerond. De 28-jarige rechtsback komt over van Go Ahead Eagles en tekende in Rotterdam een contract tot medio 2028, met een optie voor nog een seizoen. Deijl is al speelgerechtigd voor het thuisduel van Feyenoord met Heracles Almelo op zondag.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de druk op Feyenoord opgevoerd. De club uit de hoofdstad won van FC Volendam (2-0) en staat voor minimaal een dag tweede achter PSV in de Eredivisie. Youri Baas maakte voor rust beide doelpunten op aangeven van Rayane Bounida.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zijn eerste competitiezege van 2026 geboekt. De nummer 2 van de ranglijst was thuis met 2-0 te sterk voor Wolverhampton Wanderers, de laagstgeklasseerde ploeg in de Premier League.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het eerst dit seizoen verloren in de Duitse Bundesliga. De ploeg van trainer Vincent Kompany werd in eigen huis met 2-1 verslagen door FC Augsburg, dat voorafgaand aan deze speelronde op de 15e plaats stond. De voorsprong van Bayern op nummer 2 Borussia Dortmund is 11 punten. Dortmund komt later nog in actie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft met een overwinning op Sunderland (3-1) verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Premier League. De nummer 18 van de ranglijst boekte de vijfde competitiezege van dit seizoen.
4 uur geleden