AZ-trainer Slot: Heracles-uit nog weer wat lastiger
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Arne Slot verwacht een lastige uitwedstrijd, zondagmiddag (16.45 uur) tegen Heracles Almelo. AZ is samen met Feyenoord de enige club die nog niet heeft verloren in de Eredivisie.
"Ik denk dat de meeste uitwedstrijden in de Eredivisie niet eenvoudig zijn, maar er is een aantal dat nog weer wat lastiger is. Heracles is er daar één van", aldus Slot. "Met een gelijkspel tegen PSV en een overwinning op FC Utrecht doen zij het goed in eigen huis."
Volgens Slot had AZ, dat de eerste competitieduels gelijkspeelde, nog niet zoveel puntenverlies mogen lijden. Hij stelt zelfs dat zijn ploeg nog zonder averij had moeten zijn. "Ik denk dat we alle wedstrijden in de Eredivisie tot nu toe ruim hadden moeten winnen, maar dat is niet gebeurd", aldus Slot.
Ongeschonden
"Ik weet niet of we beter zijn tegen voetballende teams. Goed spelen tegen de nummer 1 van Spanje is aansprekender en knapper dan tegen de tegenstanders die we troffen in de Eredivisie de afgelopen weken."
Daarmee doelde Slot op het gelijkspel van donderdag in de Europa League tegen Real Sociedad (0-0). "Het lijkt erop dat iedereen ongeschonden uit de wedstrijd tegen Real Sociedad is gekomen. Zaterdag zullen we daar meer over weten, maar op dit moment ziet het er goed uit", aldus de trainer.
Heracles
Heracles moet het zondag stellen zonder onder anderen Silvester van der Water, die hinder ondervindt van een spierblessure. "Voor Silvester komt deze wedstrijd te vroeg. We hopen dat hij in de loop van de volgende week weer aan kan sluiten", aldus trainer Frank Wormuth, die Van der Water zag uitvallen in de uitwedstrijd tegen Ajax.
De Almeloërs missen ook de geschorste Adrian Szöke en het geblesseerde drietal Navajo Bakboord (knie), Noah Fadiga (enkel) en Jeff Hardeveld (buikwand).
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
5 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
6 uur geleden