AZ-trainer Martens kiest tegen AS Roma voor Meerdink als spits
ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink begint donderdag in de thuiswedstrijd van AZ tegen AS Roma in de Europa League in de basis. De 21-jarige spits krijgt de voorkeur boven Troy Parrott, die in Alkmaar op de reservebank zit.
Trainer Maarten Martens laat zijn elftal in vergelijking met de laatste wedstrijd, 0-0 tegen FC Utrecht in de Eredivisie, verder ongewijzigd. Meerdink krijgt voorin steun van flankspelers Ernest Poku en Mayckel Lahdo.
Aanvoerder Jordy Clasie vormt samen met Peer Koopmeiners en Sven Mijnans het middenveld. Doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro heeft verdedigers Seiya Maikuma, Wouter Goes, Alexandre Penetra en David Møller Wolfe voor zich staan.
AZ heeft na zes speelronden 8 punten en is bij een zege zo goed als zeker van een plek in de tussenronde. AS Roma, de nieuwe club van Ajacied Devyne Rensch, staat op 9 punten.
AZ is al elf achtereenvolgende duels ongeslagen. AS Roma verloor onder coach Claudio Ranieri de laatste zes wedstrijden niet. De Italianen wisten dit seizoen, in alle competities, nog geen uitwedstrijd te winnen.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
5 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
5 uur geleden