AZ-trainer Martens kiest tegen AS Roma voor Meerdink als spits
ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink begint donderdag in de thuiswedstrijd van AZ tegen AS Roma in de Europa League in de basis. De 21-jarige spits krijgt de voorkeur boven Troy Parrott, die in Alkmaar op de reservebank zit.
Trainer Maarten Martens laat zijn elftal in vergelijking met de laatste wedstrijd, 0-0 tegen FC Utrecht in de Eredivisie, verder ongewijzigd. Meerdink krijgt voorin steun van flankspelers Ernest Poku en Mayckel Lahdo.
Aanvoerder Jordy Clasie vormt samen met Peer Koopmeiners en Sven Mijnans het middenveld. Doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro heeft verdedigers Seiya Maikuma, Wouter Goes, Alexandre Penetra en David Møller Wolfe voor zich staan.
AZ heeft na zes speelronden 8 punten en is bij een zege zo goed als zeker van een plek in de tussenronde. AS Roma, de nieuwe club van Ajacied Devyne Rensch, staat op 9 punten.
AZ is al elf achtereenvolgende duels ongeslagen. AS Roma verloor onder coach Claudio Ranieri de laatste zes wedstrijden niet. De Italianen wisten dit seizoen, in alle competities, nog geen uitwedstrijd te winnen.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
2 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
6 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
10 uur geleden