AZ-trainer Martens kiest tegen AS Roma voor Meerdink als spits
ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink begint donderdag in de thuiswedstrijd van AZ tegen AS Roma in de Europa League in de basis. De 21-jarige spits krijgt de voorkeur boven Troy Parrott, die in Alkmaar op de reservebank zit.
Trainer Maarten Martens laat zijn elftal in vergelijking met de laatste wedstrijd, 0-0 tegen FC Utrecht in de Eredivisie, verder ongewijzigd. Meerdink krijgt voorin steun van flankspelers Ernest Poku en Mayckel Lahdo.
Aanvoerder Jordy Clasie vormt samen met Peer Koopmeiners en Sven Mijnans het middenveld. Doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro heeft verdedigers Seiya Maikuma, Wouter Goes, Alexandre Penetra en David Møller Wolfe voor zich staan.
AZ heeft na zes speelronden 8 punten en is bij een zege zo goed als zeker van een plek in de tussenronde. AS Roma, de nieuwe club van Ajacied Devyne Rensch, staat op 9 punten.
AZ is al elf achtereenvolgende duels ongeslagen. AS Roma verloor onder coach Claudio Ranieri de laatste zes wedstrijden niet. De Italianen wisten dit seizoen, in alle competities, nog geen uitwedstrijd te winnen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
12 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
19 uur geleden