Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Jansen ziet onrust binnen de club terug in zijn ploeg

AZ-trainer Jansen ziet onrust binnen de club terug in zijn ploeg

RIJEKA (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kon na afloop van de pijnlijke Europese uitschakeling bij HNK Rijeka (2-1) niet ontkennen dat het tumult van de afgelopen week invloed heeft gehad op de spelersgroep. "Het is ingrijpend geweest waar de club uiteindelijk voor heeft gekozen", erkende de zaterdag aangestelde opvolger van de ontslagen trainer Arne Slot. "Maar dat zijn dingen die buiten onze macht liggen. Dan moet je antwoord geven op het veld als voetballer, als team en als coach. Dat hebben we nu twee wedstrijden nagelaten te doen."

In Kroatië speelde AZ een povere wedstrijd, maar deed zichzelf in de eerste helft te kort. "Over het algemeen hebben we te weinig kansen afgedwongen. Maar de kansen in de eerste helft van Sugawara en Karlsson, dat zijn momenten waarop je de trekker moet overhalen."

Na rust raakte de Alkmaarders de controle kwijt. Mede door een rode kaart voor Jesper Karlsson, de zoveelste dit seizoen voor AZ. "Het was inmiddels al de zesde rode kaart dit seizoen, meen ik", vervolgde Jansen. "Te bizar voor woorden. We hebben een aantal jongens die snel aangebrand zijn, omdat het niet geheel gaat zoals we graag zien met elkaar. We hadden elf man knetterhard nodig om de partij binnen te halen."

Meer uit Voetbal

Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

8 minuten geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

25 minuten geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

52 minuten geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

59 minuten geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

2 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

2 uur geleden
Slot en Wiegman op shortlist NOC*NSF voor coach van het jaar

ARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.

7 uur geleden