AZ-trainer Jansen ziet in Anderlecht nog altijd een topclub
BRUSSEL (ANP/BELGA) - AZ-trainer Pascal Jansen staart zich in de aanloop naar het eerste duel in de kwartfinale van de Conference League tegen Anderlecht niet blind op de resultaten van de Belgische club de laatste jaren. "De prijzenkast van de club spreekt voor zich", zei de 50-jarige coach een dag voor de wedstrijd in Brussel.
"Ondanks de mindere jaren is en blijft Anderlecht nog steeds een topclub", verklaarde Jansen. "Ik heb onlangs gehoord dat ze in Nederland in de top 6 zouden kunnen meedraaien. Volgens mij is dat een groot understatement."
Jansen vergelijkt de Belgische club van trainer Brian Riemer met FC Utrecht, de nummer 7 van de Eredivisie. "Hun manier van spelen is veranderd sinds de nieuwe coach er is. Qua spelopvatting zijn er veel overeenkomsten met Utrecht. Zij hebben met Michael Silberbauer ook een Deense coach, dus misschien heeft dat er iets mee te maken."
Anderlecht, dat in totaal 34 keer kampioen van België werd, veroverde zijn laatste landstitel in 2017. Sindsdien eindigde de ploeg niet hoger dan de derde plaats. De formatie van het Nederlandse keeperstalent Bart Verbruggen staat momenteel op plaats 9 van de Jupiler Pro League met 46 punten uit 32 wedstrijden.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
17 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
17 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
19 uur geleden