AZ-trainer Jansen ziet in Anderlecht nog altijd een topclub
BRUSSEL (ANP/BELGA) - AZ-trainer Pascal Jansen staart zich in de aanloop naar het eerste duel in de kwartfinale van de Conference League tegen Anderlecht niet blind op de resultaten van de Belgische club de laatste jaren. "De prijzenkast van de club spreekt voor zich", zei de 50-jarige coach een dag voor de wedstrijd in Brussel.
"Ondanks de mindere jaren is en blijft Anderlecht nog steeds een topclub", verklaarde Jansen. "Ik heb onlangs gehoord dat ze in Nederland in de top 6 zouden kunnen meedraaien. Volgens mij is dat een groot understatement."
Jansen vergelijkt de Belgische club van trainer Brian Riemer met FC Utrecht, de nummer 7 van de Eredivisie. "Hun manier van spelen is veranderd sinds de nieuwe coach er is. Qua spelopvatting zijn er veel overeenkomsten met Utrecht. Zij hebben met Michael Silberbauer ook een Deense coach, dus misschien heeft dat er iets mee te maken."
Anderlecht, dat in totaal 34 keer kampioen van België werd, veroverde zijn laatste landstitel in 2017. Sindsdien eindigde de ploeg niet hoger dan de derde plaats. De formatie van het Nederlandse keeperstalent Bart Verbruggen staat momenteel op plaats 9 van de Jupiler Pro League met 46 punten uit 32 wedstrijden.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
7 uur geleden