Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Jansen wil na twee overwinningen niet te vroeg juichen

AZ-trainer Jansen wil na twee overwinningen niet te vroeg juichen

ALKMAAR (ANP) - Na een teleurstellende seizoensstart lijkt AZ op weg naar betere tijden. De Alkmaarse club won de laatste twee wedstrijden, zonder tegentreffers: 5-0 tegen Go Ahead Eagles en 1-0 tegen het Tsjechische Jablonec. AZ-coach Pascal Jansen vindt het echter in de aanloop naar de uitwedstrijd zondag tegen SC Cambuur (14.30 uur) nog te vroeg om van een ommekeer te spreken.

"Dat zal altijd moeten blijken. Wij zijn een team in opbouw en dat gaat met vallen en opstaan. Tegen Jablonec hebben we niet goed gespeeld, maar we hebben ons wel redelijk hersteld in de tweede helft en een winstpartij meegenomen in een Europees duel. Dat is toch waar het om gaat."

Dat AZ in de laatste twee duels de nul hield, stemt Jansen tevreden. Ook bespeurt hij daarover een opgetogen stemming bij zijn manschappen. "De jongens zijn uitermate blij dat ze twee 'clean sheets' te pakken hebben. Met name de verdedigers hechten daar veel waarde aan, maar gelukkig beseffen de aanvallers ook steeds meer wat er nodig is."

Knap

Jansen is onder de indruk van SC Cambuur, dat momenteel keurig de zevende plek inneemt. "Zij hebben een mooie spelopvatting die er goed zit ingeslepen. Cambuur speelt mooi voetbal met goede intenties en een goede coach. Vanuit de eerste divisie is Henk met zijn ploeg dezelfde dingen blijven doen in de Eredivisie. Enorm knap als je dat voor elkaar krijgt."

De selectie van Cambuur telt maar liefst zeven spelers die in de jeugdopleiding van AZ speelden: Erik Schouten, Maxim Gullit, Jasper ter Heide, Mees Hoedemakers, Jamie Jacobs, Michael Breij en Nick Doodeman. "Een mooie bevestiging dat wij goede spelers opleiden, want bij Cambuur doen ze het heel aardig", besluit Jansen.

Meer uit Voetbal

Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

6 uur geleden
Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

18 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

20 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

22 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

22 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

23 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

23 uur geleden