AZ-trainer Jansen wil na twee overwinningen niet te vroeg juichen
ALKMAAR (ANP) - Na een teleurstellende seizoensstart lijkt AZ op weg naar betere tijden. De Alkmaarse club won de laatste twee wedstrijden, zonder tegentreffers: 5-0 tegen Go Ahead Eagles en 1-0 tegen het Tsjechische Jablonec. AZ-coach Pascal Jansen vindt het echter in de aanloop naar de uitwedstrijd zondag tegen SC Cambuur (14.30 uur) nog te vroeg om van een ommekeer te spreken.
"Dat zal altijd moeten blijken. Wij zijn een team in opbouw en dat gaat met vallen en opstaan. Tegen Jablonec hebben we niet goed gespeeld, maar we hebben ons wel redelijk hersteld in de tweede helft en een winstpartij meegenomen in een Europees duel. Dat is toch waar het om gaat."
Dat AZ in de laatste twee duels de nul hield, stemt Jansen tevreden. Ook bespeurt hij daarover een opgetogen stemming bij zijn manschappen. "De jongens zijn uitermate blij dat ze twee 'clean sheets' te pakken hebben. Met name de verdedigers hechten daar veel waarde aan, maar gelukkig beseffen de aanvallers ook steeds meer wat er nodig is."
Knap
Jansen is onder de indruk van SC Cambuur, dat momenteel keurig de zevende plek inneemt. "Zij hebben een mooie spelopvatting die er goed zit ingeslepen. Cambuur speelt mooi voetbal met goede intenties en een goede coach. Vanuit de eerste divisie is Henk met zijn ploeg dezelfde dingen blijven doen in de Eredivisie. Enorm knap als je dat voor elkaar krijgt."
De selectie van Cambuur telt maar liefst zeven spelers die in de jeugdopleiding van AZ speelden: Erik Schouten, Maxim Gullit, Jasper ter Heide, Mees Hoedemakers, Jamie Jacobs, Michael Breij en Nick Doodeman. "Een mooie bevestiging dat wij goede spelers opleiden, want bij Cambuur doen ze het heel aardig", besluit Jansen.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
33 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
18 uur geleden