Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Jansen wil na twee overwinningen niet te vroeg juichen

AZ-trainer Jansen wil na twee overwinningen niet te vroeg juichen

ALKMAAR (ANP) - Na een teleurstellende seizoensstart lijkt AZ op weg naar betere tijden. De Alkmaarse club won de laatste twee wedstrijden, zonder tegentreffers: 5-0 tegen Go Ahead Eagles en 1-0 tegen het Tsjechische Jablonec. AZ-coach Pascal Jansen vindt het echter in de aanloop naar de uitwedstrijd zondag tegen SC Cambuur (14.30 uur) nog te vroeg om van een ommekeer te spreken.

"Dat zal altijd moeten blijken. Wij zijn een team in opbouw en dat gaat met vallen en opstaan. Tegen Jablonec hebben we niet goed gespeeld, maar we hebben ons wel redelijk hersteld in de tweede helft en een winstpartij meegenomen in een Europees duel. Dat is toch waar het om gaat."

Dat AZ in de laatste twee duels de nul hield, stemt Jansen tevreden. Ook bespeurt hij daarover een opgetogen stemming bij zijn manschappen. "De jongens zijn uitermate blij dat ze twee 'clean sheets' te pakken hebben. Met name de verdedigers hechten daar veel waarde aan, maar gelukkig beseffen de aanvallers ook steeds meer wat er nodig is."

Knap

Jansen is onder de indruk van SC Cambuur, dat momenteel keurig de zevende plek inneemt. "Zij hebben een mooie spelopvatting die er goed zit ingeslepen. Cambuur speelt mooi voetbal met goede intenties en een goede coach. Vanuit de eerste divisie is Henk met zijn ploeg dezelfde dingen blijven doen in de Eredivisie. Enorm knap als je dat voor elkaar krijgt."

De selectie van Cambuur telt maar liefst zeven spelers die in de jeugdopleiding van AZ speelden: Erik Schouten, Maxim Gullit, Jasper ter Heide, Mees Hoedemakers, Jamie Jacobs, Michael Breij en Nick Doodeman. "Een mooie bevestiging dat wij goede spelers opleiden, want bij Cambuur doen ze het heel aardig", besluit Jansen.

Meer uit Voetbal

Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

1 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

5 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

5 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

10 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

2 dagen geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

2 dagen geleden