AZ-trainer Jansen wil na twee overwinningen niet te vroeg juichen
ALKMAAR (ANP) - Na een teleurstellende seizoensstart lijkt AZ op weg naar betere tijden. De Alkmaarse club won de laatste twee wedstrijden, zonder tegentreffers: 5-0 tegen Go Ahead Eagles en 1-0 tegen het Tsjechische Jablonec. AZ-coach Pascal Jansen vindt het echter in de aanloop naar de uitwedstrijd zondag tegen SC Cambuur (14.30 uur) nog te vroeg om van een ommekeer te spreken.
"Dat zal altijd moeten blijken. Wij zijn een team in opbouw en dat gaat met vallen en opstaan. Tegen Jablonec hebben we niet goed gespeeld, maar we hebben ons wel redelijk hersteld in de tweede helft en een winstpartij meegenomen in een Europees duel. Dat is toch waar het om gaat."
Dat AZ in de laatste twee duels de nul hield, stemt Jansen tevreden. Ook bespeurt hij daarover een opgetogen stemming bij zijn manschappen. "De jongens zijn uitermate blij dat ze twee 'clean sheets' te pakken hebben. Met name de verdedigers hechten daar veel waarde aan, maar gelukkig beseffen de aanvallers ook steeds meer wat er nodig is."
Knap
Jansen is onder de indruk van SC Cambuur, dat momenteel keurig de zevende plek inneemt. "Zij hebben een mooie spelopvatting die er goed zit ingeslepen. Cambuur speelt mooi voetbal met goede intenties en een goede coach. Vanuit de eerste divisie is Henk met zijn ploeg dezelfde dingen blijven doen in de Eredivisie. Enorm knap als je dat voor elkaar krijgt."
De selectie van Cambuur telt maar liefst zeven spelers die in de jeugdopleiding van AZ speelden: Erik Schouten, Maxim Gullit, Jasper ter Heide, Mees Hoedemakers, Jamie Jacobs, Michael Breij en Nick Doodeman. "Een mooie bevestiging dat wij goede spelers opleiden, want bij Cambuur doen ze het heel aardig", besluit Jansen.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
9 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 dag geleden