AZ-trainer Jansen: we misten de echte wil en overtuiging
GRONINGEN (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen vond dat zijn elftal het zondag niet verdiende om te winnen bij FC Groningen. "We misten de echte wil en overtuiging om een doelpunt te willen maken, in mijn beleving", zei hij na de 0-0.
AZ kan door de tweede plaats, goed voor deelname aan de Champions League, vergeten. "Je gaat hierheen met het idee dat je twee wedstrijden hebt om 6 punten binnen te halen en te kijken of ze in Eindhoven nog iets morsen. Dan ben je vandaag zelf de ploeg die punten morst. Dus de tweede plek is verkeken. PSV wordt tweede van Nederland dit jaar", aldus Jansen. "We hebben wel wat momenten gehad. Het is lastig spelen tegen Groningen, ze spelen erg gesloten. Ze zijn moeilijk te verslaan. We hebben wel gekeken waar we ze pijn konden doen, maar daar zijn we niet echt aan toegekomen."
AZ is als nummer 3 veroordeeld tot deelname aan de voorronden van de Europa League.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
51 minuten geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.
5 uur geleden