Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Jansen verwacht dat Ajax uit is op eerherstel

AZ-trainer Jansen verwacht dat Ajax uit is op eerherstel

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen denkt dat Ajax uit is op eerherstel na de nederlaag van zondag tegen Go Ahead Eagles (2-1). AZ ontvangt de koploper van de Eredivisie donderdagavond voor een bekerduel, met als inzet een plek in de finale.

"Op het moment dat je een slechte prestatie hebt geleverd, zal bij topsporters zeker het gevoel overheersen dat je dat in de eerstvolgende wedstrijd weer recht wil zetten", zei Jansen in zijn vooruitblik op het duel met de Amsterdammers.

"Op korte termijn is er wel wat gaande bij Ajax. Ze hebben een zware wedstrijd gehad en helaas, voor het Nederlands voetbal, hebben ze gelijkgespeeld tegen Benfica. Maar vervolgens hebben ze ook schade opgelopen tegen Go Ahead Eagles. Er zal ongetwijfeld iets van eerherstel overheersen in de groep. Zeker ook zich realiserend wat er op het spel staat."

Extra lading

Jansen kijkt naar eigen zeggen "heel erg uit" naar de wedstrijd tegen Ajax. "Voor eigen publiek, dat belooft wat. Er zit extra lading op, want je speelt voor een plek in de finale, tegen een goede tegenstander. En dan is het ook nog eens een derby."

AZ en Ajax troffen elkaar dit seizoen alleen nog maar in de Johan Cruijff ArenA. Eind vorig jaar, op 12 december, won AZ met 2-1 in de ArenA. "Wat ik daarvan heb meegenomen? In ieder geval dat Ajax te verslaan is, wat in die fase van de competitie onmogelijk geacht werd. We hebben ons daar goed gepresenteerd. We hebben het geloof dat we kunnen winnen als we een goed plan hebben met elkaar", aldus de trainer. "Datzelfde plan weer toepassen, zou iets te eenvoudig zijn. Ik ga ervan uit dat Ajax ook heeft geleerd van die wedstrijd."

Een tikkie

AZ, dat sinds 7 november (1-0 tegen Feyenoord) van vorig jaar niet meer heeft verloren, beschikt over een nagenoeg fitte selectie. Volgens Jansen heeft een aantal spelers "wel een tikkie gehad" in de gewonnen thuiswedstrijd (2-1) tegen Feyenoord van afgelopen zondag.

AZ - Ajax begint om 20.00 uur. De andere halve finale is woensdagavond en gaat tussen Go Ahead Eagles en PSV.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

3 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

3 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

4 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

4 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

4 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

8 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

12 uur geleden