Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Jansen verwacht dat Ajax uit is op eerherstel

AZ-trainer Jansen verwacht dat Ajax uit is op eerherstel

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen denkt dat Ajax uit is op eerherstel na de nederlaag van zondag tegen Go Ahead Eagles (2-1). AZ ontvangt de koploper van de Eredivisie donderdagavond voor een bekerduel, met als inzet een plek in de finale.

"Op het moment dat je een slechte prestatie hebt geleverd, zal bij topsporters zeker het gevoel overheersen dat je dat in de eerstvolgende wedstrijd weer recht wil zetten", zei Jansen in zijn vooruitblik op het duel met de Amsterdammers.

"Op korte termijn is er wel wat gaande bij Ajax. Ze hebben een zware wedstrijd gehad en helaas, voor het Nederlands voetbal, hebben ze gelijkgespeeld tegen Benfica. Maar vervolgens hebben ze ook schade opgelopen tegen Go Ahead Eagles. Er zal ongetwijfeld iets van eerherstel overheersen in de groep. Zeker ook zich realiserend wat er op het spel staat."

Extra lading

Jansen kijkt naar eigen zeggen "heel erg uit" naar de wedstrijd tegen Ajax. "Voor eigen publiek, dat belooft wat. Er zit extra lading op, want je speelt voor een plek in de finale, tegen een goede tegenstander. En dan is het ook nog eens een derby."

AZ en Ajax troffen elkaar dit seizoen alleen nog maar in de Johan Cruijff ArenA. Eind vorig jaar, op 12 december, won AZ met 2-1 in de ArenA. "Wat ik daarvan heb meegenomen? In ieder geval dat Ajax te verslaan is, wat in die fase van de competitie onmogelijk geacht werd. We hebben ons daar goed gepresenteerd. We hebben het geloof dat we kunnen winnen als we een goed plan hebben met elkaar", aldus de trainer. "Datzelfde plan weer toepassen, zou iets te eenvoudig zijn. Ik ga ervan uit dat Ajax ook heeft geleerd van die wedstrijd."

Een tikkie

AZ, dat sinds 7 november (1-0 tegen Feyenoord) van vorig jaar niet meer heeft verloren, beschikt over een nagenoeg fitte selectie. Volgens Jansen heeft een aantal spelers "wel een tikkie gehad" in de gewonnen thuiswedstrijd (2-1) tegen Feyenoord van afgelopen zondag.

AZ - Ajax begint om 20.00 uur. De andere halve finale is woensdagavond en gaat tussen Go Ahead Eagles en PSV.

Meer uit Voetbal

Voetballers van de Verenigde Staten beginnen overtuigend aan WK

INGLEWOOD (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten zijn met een klinkende zege aan het WK begonnen. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Paraguay (4-1) in het Los Angeles Stadium in Inglewood.

1 uur geleden
Infantino grapt: misschien WK uitbreiden voor Italië

ROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.

3 uur geleden
Bij Feyenoord mislukte Larin bezorgt Canada eerste punt op WK

TORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).

5 uur geleden
Brazilië zonder Neymar in eerste WK-wedstrijd tegen Marokko

EAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.

6 uur geleden
Gastland Canada opent WK met gelijkspel tegen Bosnië

TORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.

7 uur geleden
Trump wenst Amerikaanse voetballers telefonisch succes

LOS ANGELES (ANP) - President Donald Trump heeft de Amerikaanse voetballers telefonisch succes gewenst voorafgaand aan hun openingswedstrijd op het WK tegen Paraguay. Trump is zelf niet aanwezig bij de wedstrijd in Los Angeles, maar in een op sociale media gedeelde video meldde Team USA dat de president belde om zijn steun uit te spreken aan de ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino.

7 uur geleden
FC Volendam stelt Van de Looi aan als hoofdtrainer

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.

8 uur geleden