AZ-trainer Jansen verwacht dat Ajax uit is op eerherstel
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen denkt dat Ajax uit is op eerherstel na de nederlaag van zondag tegen Go Ahead Eagles (2-1). AZ ontvangt de koploper van de Eredivisie donderdagavond voor een bekerduel, met als inzet een plek in de finale.
"Op het moment dat je een slechte prestatie hebt geleverd, zal bij topsporters zeker het gevoel overheersen dat je dat in de eerstvolgende wedstrijd weer recht wil zetten", zei Jansen in zijn vooruitblik op het duel met de Amsterdammers.
"Op korte termijn is er wel wat gaande bij Ajax. Ze hebben een zware wedstrijd gehad en helaas, voor het Nederlands voetbal, hebben ze gelijkgespeeld tegen Benfica. Maar vervolgens hebben ze ook schade opgelopen tegen Go Ahead Eagles. Er zal ongetwijfeld iets van eerherstel overheersen in de groep. Zeker ook zich realiserend wat er op het spel staat."
Extra lading
Jansen kijkt naar eigen zeggen "heel erg uit" naar de wedstrijd tegen Ajax. "Voor eigen publiek, dat belooft wat. Er zit extra lading op, want je speelt voor een plek in de finale, tegen een goede tegenstander. En dan is het ook nog eens een derby."
AZ en Ajax troffen elkaar dit seizoen alleen nog maar in de Johan Cruijff ArenA. Eind vorig jaar, op 12 december, won AZ met 2-1 in de ArenA. "Wat ik daarvan heb meegenomen? In ieder geval dat Ajax te verslaan is, wat in die fase van de competitie onmogelijk geacht werd. We hebben ons daar goed gepresenteerd. We hebben het geloof dat we kunnen winnen als we een goed plan hebben met elkaar", aldus de trainer. "Datzelfde plan weer toepassen, zou iets te eenvoudig zijn. Ik ga ervan uit dat Ajax ook heeft geleerd van die wedstrijd."
Een tikkie
AZ, dat sinds 7 november (1-0 tegen Feyenoord) van vorig jaar niet meer heeft verloren, beschikt over een nagenoeg fitte selectie. Volgens Jansen heeft een aantal spelers "wel een tikkie gehad" in de gewonnen thuiswedstrijd (2-1) tegen Feyenoord van afgelopen zondag.
AZ - Ajax begint om 20.00 uur. De andere halve finale is woensdagavond en gaat tussen Go Ahead Eagles en PSV.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München heeft het ziekenhuis verlaten. Dat bevestigde technisch directeur Max Eberl van de recordkampioen vlak voor het bekerduel met 1. FC Magdeburg.
1 uur geledenVENETIË (ANP) - Internazionale steekt zes dagen voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de Champions League niet in blakende vorm. De club won de uitwedstrijd tegen Venezia (0-2) door eigen doelpunten van Matías Moreno en Akor Adams in het laatste kwartier van de wedstrijd.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Franse voetballer Noé Lebreton heeft zijn contract bij NEC tot de zomer van 2030 verlengd. Dat zijn de 22-jarige middenvelder en de club uit Nijmegen overeengekomen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond heeft de 24 bekerwedstrijden geannuleerd die voor woensdag op het programma stonden. Het besluit volgt op het dodelijke treinongeluk nabij Urda. Dat heeft de Spaanse radiozender COPE bekendgemaakt.
9 uur geleden