AZ-trainer Jansen verwacht dat Ajax uit is op eerherstel
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen denkt dat Ajax uit is op eerherstel na de nederlaag van zondag tegen Go Ahead Eagles (2-1). AZ ontvangt de koploper van de Eredivisie donderdagavond voor een bekerduel, met als inzet een plek in de finale.
"Op het moment dat je een slechte prestatie hebt geleverd, zal bij topsporters zeker het gevoel overheersen dat je dat in de eerstvolgende wedstrijd weer recht wil zetten", zei Jansen in zijn vooruitblik op het duel met de Amsterdammers.
"Op korte termijn is er wel wat gaande bij Ajax. Ze hebben een zware wedstrijd gehad en helaas, voor het Nederlands voetbal, hebben ze gelijkgespeeld tegen Benfica. Maar vervolgens hebben ze ook schade opgelopen tegen Go Ahead Eagles. Er zal ongetwijfeld iets van eerherstel overheersen in de groep. Zeker ook zich realiserend wat er op het spel staat."
Extra lading
Jansen kijkt naar eigen zeggen "heel erg uit" naar de wedstrijd tegen Ajax. "Voor eigen publiek, dat belooft wat. Er zit extra lading op, want je speelt voor een plek in de finale, tegen een goede tegenstander. En dan is het ook nog eens een derby."
AZ en Ajax troffen elkaar dit seizoen alleen nog maar in de Johan Cruijff ArenA. Eind vorig jaar, op 12 december, won AZ met 2-1 in de ArenA. "Wat ik daarvan heb meegenomen? In ieder geval dat Ajax te verslaan is, wat in die fase van de competitie onmogelijk geacht werd. We hebben ons daar goed gepresenteerd. We hebben het geloof dat we kunnen winnen als we een goed plan hebben met elkaar", aldus de trainer. "Datzelfde plan weer toepassen, zou iets te eenvoudig zijn. Ik ga ervan uit dat Ajax ook heeft geleerd van die wedstrijd."
Een tikkie
AZ, dat sinds 7 november (1-0 tegen Feyenoord) van vorig jaar niet meer heeft verloren, beschikt over een nagenoeg fitte selectie. Volgens Jansen heeft een aantal spelers "wel een tikkie gehad" in de gewonnen thuiswedstrijd (2-1) tegen Feyenoord van afgelopen zondag.
AZ - Ajax begint om 20.00 uur. De andere halve finale is woensdagavond en gaat tussen Go Ahead Eagles en PSV.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
15 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
15 uur geleden