Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Jansen: situatie rustig blijven overzien

AZ-trainer Jansen: situatie rustig blijven overzien

ENSCHEDE (ANP) - Pascal Jansen is blij dat hij zijn eerste zege als trainer van AZ binnen heeft. In paniek was de opvolger van de ontslagen Arne Slot na nederlagen tegen FC Groningen (1-2) en HNK Rijeka (2-1) niet, zei hij na de wedstrijd bij FC Twente: 1-3.

"Er is wel een bepaalde druk, met alles wat op je afkomt", aldus Jansen, die het seizoen als hoofdtrainer van AZ afmaakt. "Uiteindelijk is het proberen de situatie te overzien. De boel analyseren, goed bespreken en handelen met elkaar. Dat klinkt heel eenvoudig, maar ik probeer het ook zo eenvoudig mogelijk te houden."

AZ miste in Enschede onder anderen Fredrik Midtsjø, Bruno Martins Indi en Dani de Wit. Jansen: "We hebben een grote, talentvolle selectie. Tijjani Reijnders speelde vandaag bij zijn debuut als basisspeler een prima wedstrijd. De eerste helft hadden we het het eerste gedeelte lastig. Twente is comfortabel aan de bal en combineert makkelijk. We hebben het daarna goed gedaan en geprofiteerd van de ruimte achter hun verdediging."

Meer uit Voetbal

Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

6 minuten geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

54 minuten geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

1 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

1 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

22 uur geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

23 uur geleden
Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

1 dag geleden