AZ-trainer Jansen: situatie rustig blijven overzien
ENSCHEDE (ANP) - Pascal Jansen is blij dat hij zijn eerste zege als trainer van AZ binnen heeft. In paniek was de opvolger van de ontslagen Arne Slot na nederlagen tegen FC Groningen (1-2) en HNK Rijeka (2-1) niet, zei hij na de wedstrijd bij FC Twente: 1-3.
"Er is wel een bepaalde druk, met alles wat op je afkomt", aldus Jansen, die het seizoen als hoofdtrainer van AZ afmaakt. "Uiteindelijk is het proberen de situatie te overzien. De boel analyseren, goed bespreken en handelen met elkaar. Dat klinkt heel eenvoudig, maar ik probeer het ook zo eenvoudig mogelijk te houden."
AZ miste in Enschede onder anderen Fredrik Midtsjø, Bruno Martins Indi en Dani de Wit. Jansen: "We hebben een grote, talentvolle selectie. Tijjani Reijnders speelde vandaag bij zijn debuut als basisspeler een prima wedstrijd. De eerste helft hadden we het het eerste gedeelte lastig. Twente is comfortabel aan de bal en combineert makkelijk. We hebben het daarna goed gedaan en geprofiteerd van de ruimte achter hun verdediging."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
21 minuten geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
2 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
8 uur geleden