AZ-trainer Jansen: situatie rustig blijven overzien
ENSCHEDE (ANP) - Pascal Jansen is blij dat hij zijn eerste zege als trainer van AZ binnen heeft. In paniek was de opvolger van de ontslagen Arne Slot na nederlagen tegen FC Groningen (1-2) en HNK Rijeka (2-1) niet, zei hij na de wedstrijd bij FC Twente: 1-3.
"Er is wel een bepaalde druk, met alles wat op je afkomt", aldus Jansen, die het seizoen als hoofdtrainer van AZ afmaakt. "Uiteindelijk is het proberen de situatie te overzien. De boel analyseren, goed bespreken en handelen met elkaar. Dat klinkt heel eenvoudig, maar ik probeer het ook zo eenvoudig mogelijk te houden."
AZ miste in Enschede onder anderen Fredrik Midtsjø, Bruno Martins Indi en Dani de Wit. Jansen: "We hebben een grote, talentvolle selectie. Tijjani Reijnders speelde vandaag bij zijn debuut als basisspeler een prima wedstrijd. De eerste helft hadden we het het eerste gedeelte lastig. Twente is comfortabel aan de bal en combineert makkelijk. We hebben het daarna goed gedaan en geprofiteerd van de ruimte achter hun verdediging."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
7 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
22 uur geleden