AZ-trainer Jansen lijkt tegen West Ham met Karlsson te beginnen
ALKMAAR (ANP) - Jesper Karlsson lijkt donderdag in de thuiswedstrijd van AZ tegen West Ham United in de halve finale van de Conference League vanaf het begin mee te doen. De Zweedse linksbuiten maakte zondag in de ontmoeting met FC Emmen in de Eredivisie (5-1) na een maand afwezigheid met een bovenbeenblessure als invaller zijn rentree.
Karlsson maakte tegen Emmen een goede indruk en was met een schot op de paal bijna trefzeker. De terugkeer van de Scandinaviër gaat dan ten koste van Myron van Brederode, die in het eerste duel met West Ham (2-1 verlies) nog basisspeler was.
Jansen heeft tegen West Ham ook weer de beschikking over Dani de Wit. De middenvelder stond sinds eind januari aan de kant met een voetblessure. Ook De Wit viel tegen Emmen in. Jansen wilde niet zeggen of hij tegen West Ham met de oud-Ajacied begint, maar hij lijkt te starten als reserve. Het middenveld van AZ, met Jordy Clasie, Tijjani Reijnders en Sven Mijnans, draait de laatste tijd goed.
Kerkez
Milos Kerkez keert terug van een schorsing. De Hongaar werd in Londen vervangen door Mees de Wit. "Ik ben heel blij dat Karlsson, De Wit en Kerkez weer beschikbaar zijn", aldus Jansen. "Zij maken ons sterker."
De winnaar van AZ tegen West Ham speelt 7 juni in de finale in Praag tegen FC Basel of Fiorentina.
Vermoedelijke opstelling AZ: Ryan; Sugawara, Beukema, Hatzidiakos en Kerkez; Clasie, Mijnans en Reijnders; Odgaard, Pavlidis en Karlsson.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden