Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Jansen lijkt tegen West Ham met Karlsson te beginnen

AZ-trainer Jansen lijkt tegen West Ham met Karlsson te beginnen

ALKMAAR (ANP) - Jesper Karlsson lijkt donderdag in de thuiswedstrijd van AZ tegen West Ham United in de halve finale van de Conference League vanaf het begin mee te doen. De Zweedse linksbuiten maakte zondag in de ontmoeting met FC Emmen in de Eredivisie (5-1) na een maand afwezigheid met een bovenbeenblessure als invaller zijn rentree.

Karlsson maakte tegen Emmen een goede indruk en was met een schot op de paal bijna trefzeker. De terugkeer van de Scandinaviër gaat dan ten koste van Myron van Brederode, die in het eerste duel met West Ham (2-1 verlies) nog basisspeler was.

Jansen heeft tegen West Ham ook weer de beschikking over Dani de Wit. De middenvelder stond sinds eind januari aan de kant met een voetblessure. Ook De Wit viel tegen Emmen in. Jansen wilde niet zeggen of hij tegen West Ham met de oud-Ajacied begint, maar hij lijkt te starten als reserve. Het middenveld van AZ, met Jordy Clasie, Tijjani Reijnders en Sven Mijnans, draait de laatste tijd goed.

Kerkez

Milos Kerkez keert terug van een schorsing. De Hongaar werd in Londen vervangen door Mees de Wit. "Ik ben heel blij dat Karlsson, De Wit en Kerkez weer beschikbaar zijn", aldus Jansen. "Zij maken ons sterker."

De winnaar van AZ tegen West Ham speelt 7 juni in de finale in Praag tegen FC Basel of Fiorentina.

Vermoedelijke opstelling AZ: Ryan; Sugawara, Beukema, Hatzidiakos en Kerkez; Clasie, Mijnans en Reijnders; Odgaard, Pavlidis en Karlsson.

Meer uit Voetbal

Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

15 minuten geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

17 minuten geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

39 minuten geleden
Feyenoord klopt Sturm Graz en houdt kleine kans op tussenronde

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken. Het elftal van trainer Robin van Persie won in De Kuip met 3-0 van Sturm Graz. Feyenoord kwam daarmee op 6 punten na zeven wedstrijden.

41 minuten geleden
FIFA-baas: Trump reikt wereldbeker uit na finale WK voetbal

DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.

6 uur geleden
FC Barcelona maand zonder geblesseerde Pedri

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.

7 uur geleden
Real Madrid weer voetbalclub met meeste inkomsten

LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.

11 uur geleden