Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Jansen lijkt tegen West Ham met Karlsson te beginnen

AZ-trainer Jansen lijkt tegen West Ham met Karlsson te beginnen

ALKMAAR (ANP) - Jesper Karlsson lijkt donderdag in de thuiswedstrijd van AZ tegen West Ham United in de halve finale van de Conference League vanaf het begin mee te doen. De Zweedse linksbuiten maakte zondag in de ontmoeting met FC Emmen in de Eredivisie (5-1) na een maand afwezigheid met een bovenbeenblessure als invaller zijn rentree.

Karlsson maakte tegen Emmen een goede indruk en was met een schot op de paal bijna trefzeker. De terugkeer van de Scandinaviër gaat dan ten koste van Myron van Brederode, die in het eerste duel met West Ham (2-1 verlies) nog basisspeler was.

Jansen heeft tegen West Ham ook weer de beschikking over Dani de Wit. De middenvelder stond sinds eind januari aan de kant met een voetblessure. Ook De Wit viel tegen Emmen in. Jansen wilde niet zeggen of hij tegen West Ham met de oud-Ajacied begint, maar hij lijkt te starten als reserve. Het middenveld van AZ, met Jordy Clasie, Tijjani Reijnders en Sven Mijnans, draait de laatste tijd goed.

Kerkez

Milos Kerkez keert terug van een schorsing. De Hongaar werd in Londen vervangen door Mees de Wit. "Ik ben heel blij dat Karlsson, De Wit en Kerkez weer beschikbaar zijn", aldus Jansen. "Zij maken ons sterker."

De winnaar van AZ tegen West Ham speelt 7 juni in de finale in Praag tegen FC Basel of Fiorentina.

Vermoedelijke opstelling AZ: Ryan; Sugawara, Beukema, Hatzidiakos en Kerkez; Clasie, Mijnans en Reijnders; Odgaard, Pavlidis en Karlsson.

Meer uit Voetbal

Güler biedt excuses aan voor uitschakeling Turkije

SANTA CLARA (ANP) - Buitenspeler Arda Güler baalt ervan dat hij met Turkije al na twee wedstrijden is uitgeschakeld op het WK. Turkije verloor in de nacht van vrijdag op zaterdag met 1-0 van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella verloor eerder al van Australië (0-2) en is daardoor met nog één wedstrijd te gaan al uitgeschakeld in groep D.

4 uur geleden
Turkije na nederlaag tegen Paraguay uitgeschakeld op WK voetbal

SANTA CLARA (ANP) - Turkije heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het San Francisco Bay Area Stadium met 1-0 verloren van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella is daardoor al na twee nederlagen uitgeschakeld in groep D op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Rode kaart Paraguayaan Almirón na beledigen met hand voor mond

SANTA CLARA (ANP) - Miguel Almirón van Paraguay heeft op het WK voetbal de eerste rode kaart gekregen voor het beledigen van een tegenstander met een hand voor zijn mond. Hij deed dat tegen de Turkse voetballer Mert Müldür. Paraguay stond met 1-0 voor.

6 uur geleden
Koeman: impact van mijn wissels tegen Japan was niet goed

HOUSTON (ANP) - Ronald Koeman heeft alsnog toegegeven dat zijn wissels in het eerste WK-duel van het Nederlandse elftal met Japan niet goed zijn uitgepakt. "De impact van de wissels was niet goed", zei de bondscoach van Oranje op zijn laatste persconferentie voor de tweede wedstrijd op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van zaterdag tegen Zweden in Houston.

7 uur geleden
Marokko wint tweede WK-duel van Schotland dankzij treffer Saibari

FOXBOROUGH (ANP) - Marokko heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag het tweede groepsduel met Schotland met 1-0 gewonnen. Ismael Saibari, die de afgelopen seizoenen bij PSV speelde, maakte in Boston het enige doelpunt van de wedstrijd. Marokko gaat na twee wedstrijden met 4 punten aan de leiding in groep C. Brazilië en Haïti spelen later op de dag in Miami Gardens tegen elkaar.

7 uur geleden
Van Hecke: focus ligt na transfer naar Spurs volledig op Oranje

HOUSTON (ANP) - Jan Paul van Hecke is met zijn gedachten volledig bij het Nederlands elftal. Dat zei de verdediger vrijdag (plaatselijke tijd) op een persconferentie in Houston in aanloop naar de groepswedstrijd tegen Zweden op het WK.

7 uur geleden
Brazilië schakelt Haïti uit en gaat aan de leiding in groep C

PHILADELPHIA (ANP) - Brazilië heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Haïti met 3-0 gewonnen. Het elftal van de Italiaanse bondscoach Carlo Ancelotti gaat met 4 punten aan de leiding in groep C voor Marokko, dat over een minder goed doelsaldo beschikt. Schotland staat op 3 punten en Haïti is na twee nederlagen als eerste van de 48 deelnemers uitgeschakeld op het WK.

9 uur geleden