Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Jansen lijkt tegen West Ham met Karlsson te beginnen

AZ-trainer Jansen lijkt tegen West Ham met Karlsson te beginnen

ALKMAAR (ANP) - Jesper Karlsson lijkt donderdag in de thuiswedstrijd van AZ tegen West Ham United in de halve finale van de Conference League vanaf het begin mee te doen. De Zweedse linksbuiten maakte zondag in de ontmoeting met FC Emmen in de Eredivisie (5-1) na een maand afwezigheid met een bovenbeenblessure als invaller zijn rentree.

Karlsson maakte tegen Emmen een goede indruk en was met een schot op de paal bijna trefzeker. De terugkeer van de Scandinaviër gaat dan ten koste van Myron van Brederode, die in het eerste duel met West Ham (2-1 verlies) nog basisspeler was.

Jansen heeft tegen West Ham ook weer de beschikking over Dani de Wit. De middenvelder stond sinds eind januari aan de kant met een voetblessure. Ook De Wit viel tegen Emmen in. Jansen wilde niet zeggen of hij tegen West Ham met de oud-Ajacied begint, maar hij lijkt te starten als reserve. Het middenveld van AZ, met Jordy Clasie, Tijjani Reijnders en Sven Mijnans, draait de laatste tijd goed.

Kerkez

Milos Kerkez keert terug van een schorsing. De Hongaar werd in Londen vervangen door Mees de Wit. "Ik ben heel blij dat Karlsson, De Wit en Kerkez weer beschikbaar zijn", aldus Jansen. "Zij maken ons sterker."

De winnaar van AZ tegen West Ham speelt 7 juni in de finale in Praag tegen FC Basel of Fiorentina.

Vermoedelijke opstelling AZ: Ryan; Sugawara, Beukema, Hatzidiakos en Kerkez; Clasie, Mijnans en Reijnders; Odgaard, Pavlidis en Karlsson.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

13 minuten geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

1 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

2 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

2 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

3 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

4 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

8 uur geleden