Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Jansen kiest voor Martins Indi als nieuwe aanvoerder

AZ-trainer Jansen kiest voor Martins Indi als nieuwe aanvoerder

ALKMAAR (ANP) - Bruno Martins Indi is de nieuwe aanvoerder van AZ. Dat zei trainer Pascal Jansen in zijn vooruitblik op de wedstrijd van donderdag tegen de Bosnische club FK Tuzla City in de tweede voorronde van de Conference League.

Martins Indi neemt de aanvoerdersband over van de naar Ajax vertrokken Owen Wijndal. De centrale verdediger, tijdens de laatst gespeelde interland van Oranje tegen Wales basisspeler, was al reserveaanvoerder bij de Alkmaarders.

"Bruno is bij uitstek een echte teamspeler", aldus Jansen. "Daarnaast heeft hij een goed karakter, brengt hij veel ervaring met zich mee en is hij een verlengstuk van mijzelf en de rest van de staf."

De Zweedse aanvaller Jesper Karlsson en de Japanse verdediger Yukinari Sugawara kunnen donderdag niet meedoen tegen Tuzla, dat vorig seizoen als tweede eindigde in de hoogste voetbalcompetitie van Bosnië en Herzegovina. "We moeten nog even geduld hebben voordat zij weer in groepsverband op het veld verschijnen", zei Jansen. "Jesper heeft spierletsel en er wordt dag en nacht door hemzelf en onze specialisten aan zijn herstel gewerkt. Hetzelfde geldt voor Yuki, al is hij wel iets verder in dat proces. Het heeft nog wat tijd nodig."

De trainer van de Noord-Hollanders vindt niet dat AZ te makkelijk moet denken over Tuzla City. "Het is een fysiek sterke ploeg die bestaat uit echte vechters, iets waar clubs uit die regio ook om bekend staan. Er staat ons een uitdaging te wachten." Martins Indi sloot zich bij de woorden van Jansen aan. "Ze beschikken over wilskracht, spelen agressief en hebben veel lengte in de ploeg. Daartegen moeten we ons wapenen, maar we gaan uit van onze eigen kwaliteiten."

Meer uit Voetbal

Atalanta werkt recordwinnaar Juventus uit Coppa Italia

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.

7 uur geleden
Atlético Madrid met ruime zege naar laatste vier Spaanse beker

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.

7 uur geleden
Telstar stunt en schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.

9 uur geleden
Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

17 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

19 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

1 dag geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

1 dag geleden