AZ-trainer Jansen kiest voor Martins Indi als nieuwe aanvoerder
ALKMAAR (ANP) - Bruno Martins Indi is de nieuwe aanvoerder van AZ. Dat zei trainer Pascal Jansen in zijn vooruitblik op de wedstrijd van donderdag tegen de Bosnische club FK Tuzla City in de tweede voorronde van de Conference League.
Martins Indi neemt de aanvoerdersband over van de naar Ajax vertrokken Owen Wijndal. De centrale verdediger, tijdens de laatst gespeelde interland van Oranje tegen Wales basisspeler, was al reserveaanvoerder bij de Alkmaarders.
"Bruno is bij uitstek een echte teamspeler", aldus Jansen. "Daarnaast heeft hij een goed karakter, brengt hij veel ervaring met zich mee en is hij een verlengstuk van mijzelf en de rest van de staf."
De Zweedse aanvaller Jesper Karlsson en de Japanse verdediger Yukinari Sugawara kunnen donderdag niet meedoen tegen Tuzla, dat vorig seizoen als tweede eindigde in de hoogste voetbalcompetitie van Bosnië en Herzegovina. "We moeten nog even geduld hebben voordat zij weer in groepsverband op het veld verschijnen", zei Jansen. "Jesper heeft spierletsel en er wordt dag en nacht door hemzelf en onze specialisten aan zijn herstel gewerkt. Hetzelfde geldt voor Yuki, al is hij wel iets verder in dat proces. Het heeft nog wat tijd nodig."
De trainer van de Noord-Hollanders vindt niet dat AZ te makkelijk moet denken over Tuzla City. "Het is een fysiek sterke ploeg die bestaat uit echte vechters, iets waar clubs uit die regio ook om bekend staan. Er staat ons een uitdaging te wachten." Martins Indi sloot zich bij de woorden van Jansen aan. "Ze beschikken over wilskracht, spelen agressief en hebben veel lengte in de ploeg. Daartegen moeten we ons wapenen, maar we gaan uit van onze eigen kwaliteiten."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
16 uur geleden