Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Jansen kiest voor Martins Indi als nieuwe aanvoerder

AZ-trainer Jansen kiest voor Martins Indi als nieuwe aanvoerder

ALKMAAR (ANP) - Bruno Martins Indi is de nieuwe aanvoerder van AZ. Dat zei trainer Pascal Jansen in zijn vooruitblik op de wedstrijd van donderdag tegen de Bosnische club FK Tuzla City in de tweede voorronde van de Conference League.

Martins Indi neemt de aanvoerdersband over van de naar Ajax vertrokken Owen Wijndal. De centrale verdediger, tijdens de laatst gespeelde interland van Oranje tegen Wales basisspeler, was al reserveaanvoerder bij de Alkmaarders.

"Bruno is bij uitstek een echte teamspeler", aldus Jansen. "Daarnaast heeft hij een goed karakter, brengt hij veel ervaring met zich mee en is hij een verlengstuk van mijzelf en de rest van de staf."

De Zweedse aanvaller Jesper Karlsson en de Japanse verdediger Yukinari Sugawara kunnen donderdag niet meedoen tegen Tuzla, dat vorig seizoen als tweede eindigde in de hoogste voetbalcompetitie van Bosniƫ en Herzegovina. "We moeten nog even geduld hebben voordat zij weer in groepsverband op het veld verschijnen", zei Jansen. "Jesper heeft spierletsel en er wordt dag en nacht door hemzelf en onze specialisten aan zijn herstel gewerkt. Hetzelfde geldt voor Yuki, al is hij wel iets verder in dat proces. Het heeft nog wat tijd nodig."

De trainer van de Noord-Hollanders vindt niet dat AZ te makkelijk moet denken over Tuzla City. "Het is een fysiek sterke ploeg die bestaat uit echte vechters, iets waar clubs uit die regio ook om bekend staan. Er staat ons een uitdaging te wachten." Martins Indi sloot zich bij de woorden van Jansen aan. "Ze beschikken over wilskracht, spelen agressief en hebben veel lengte in de ploeg. Daartegen moeten we ons wapenen, maar we gaan uit van onze eigen kwaliteiten."

Meer uit Voetbal

Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

1 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

3 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

16 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabiƫ.

16 uur geleden
KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

19 uur geleden
Neymar succesvol geopereerd aan linkerknie

SAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.

19 uur geleden
Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

21 uur geleden