AZ-trainer Jansen kiest voor Martins Indi als nieuwe aanvoerder
ALKMAAR (ANP) - Bruno Martins Indi is de nieuwe aanvoerder van AZ. Dat zei trainer Pascal Jansen in zijn vooruitblik op de wedstrijd van donderdag tegen de Bosnische club FK Tuzla City in de tweede voorronde van de Conference League.
Martins Indi neemt de aanvoerdersband over van de naar Ajax vertrokken Owen Wijndal. De centrale verdediger, tijdens de laatst gespeelde interland van Oranje tegen Wales basisspeler, was al reserveaanvoerder bij de Alkmaarders.
"Bruno is bij uitstek een echte teamspeler", aldus Jansen. "Daarnaast heeft hij een goed karakter, brengt hij veel ervaring met zich mee en is hij een verlengstuk van mijzelf en de rest van de staf."
De Zweedse aanvaller Jesper Karlsson en de Japanse verdediger Yukinari Sugawara kunnen donderdag niet meedoen tegen Tuzla, dat vorig seizoen als tweede eindigde in de hoogste voetbalcompetitie van Bosnië en Herzegovina. "We moeten nog even geduld hebben voordat zij weer in groepsverband op het veld verschijnen", zei Jansen. "Jesper heeft spierletsel en er wordt dag en nacht door hemzelf en onze specialisten aan zijn herstel gewerkt. Hetzelfde geldt voor Yuki, al is hij wel iets verder in dat proces. Het heeft nog wat tijd nodig."
De trainer van de Noord-Hollanders vindt niet dat AZ te makkelijk moet denken over Tuzla City. "Het is een fysiek sterke ploeg die bestaat uit echte vechters, iets waar clubs uit die regio ook om bekend staan. Er staat ons een uitdaging te wachten." Martins Indi sloot zich bij de woorden van Jansen aan. "Ze beschikken over wilskracht, spelen agressief en hebben veel lengte in de ploeg. Daartegen moeten we ons wapenen, maar we gaan uit van onze eigen kwaliteiten."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
4 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
6 uur geleden