AZ-trainer Jansen houdt Boadu buiten de ploeg na trip naar Nice
DIRKSHORN (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen liet Myron Boadu woensdag niet meedoen in de oefenwedstrijd tegen OFI Kreta (2-0) omdat hij de spits in bescherming wilde nemen. Dat vertelde hij na het duel in het Noord-Hollandse Dirkshorn.
Er kwam woensdag een foto naar buiten waarop Boadu samen met zijn zaakwaarnemer Mino Raiola en PSV'er Mohamed Ihattaren was te zien op het sportcomplex van de Franse club OGC Nice, dat zich eerder deze transferperiode versterkte met Calvin Stengs, Justin Kluivert en Pablo Rosario. Ook die drie spelers hebben Raiola als zaakwaarnemer. De foto zou dinsdag zijn gemaakt. Ihattaren en Boadu zouden naar Frankrijk zijn gereisd om hun toekomst door te nemen met Raiola, die in Monaco woont. Boadu zou in de belangstelling van AS Monaco staan. Ihattaren meldde zich eerder deze week ziek bij PSV en ontbrak in de selectie voor het duel met Galatasaray in de tweede voorronde van de Champions League van woensdag.
"Daar hoeven we geen kiekeboe over te spelen. Iedereen heeft foto's voorbij zien komen van zijn trip naar Frankrijk. Hij heeft op dit moment wat andere dingen aan zijn hoofd. Dan neem ik zo'n jongen in bescherming en houd ik hem buiten het team vandaag", aldus Jansen over Boadu. "Of de club op de hoogte was van zijn trip? Dat zal je aan technisch directeur Max Huiberts moeten vragen. Dat weet ik niet. Ik heb daar mijn eigen mening over, die houd ik voor mezelf."
In bescherming nemen
Jansen heeft bij terugkeer met Boadu gesproken. "Hij is daar geweest. Vandaag was hij bij ons. Het is geen disciplinaire straf of zo. Hij heeft veel afleiding gehad, dan neem ik zo'n jongen in bescherming. Zo zorg je ervoor dat hij straks in alle rust weer kan trainen en kan toewerken naar het volgende moment. En dan zal blijken of dat volgende moment bij ons is of elders. Ik heb geen glazen bol."
Het is op transfergebied vrij onrustig bij AZ. Stengs is als enige al vertrokken, maar ook internationals Teun Koopmeiners, Owen Wijndal, Marco Bizot en dus Boadu hopen een transfer te maken. Jansen weet niet of hij ze allemaal kwijtraakt. "Ik sluit helemaal niets uit, maar voorlopig zijn ze allemaal nog hier. Voor de rest wacht ik het rustig af. Wij blijven ons focussen op het hier en nu. Als we 14 augustus tegen RKC moeten aantreden staat er een ploeg op het veld die gaat strijden voor 3 punten. En ook in staat is 3 punten te pakken", zei hij.
De internationals sluiten langzaam weer aan bij AZ, zolang er van een transfer geen sprake is. Jansen: "Wij hebben op voorhand gezegd dat we drie weken uittrekken voor de jongens die na het EK weer zijn aangesloten. Dat moet in principe voldoende zijn gezien de periode wat ze allemaal hebben gedaan tijdens het EK. We hebben zo links en rechts nog wel wat klachtjes, fysiek gezien. Owen is met wat klachten teruggekomen uit het EK. Het is even de vraag of hij al snel inzetbaar is. Dat hoop ik wel."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Oud-speler en voetbalanalist Micah Richards is "compleet verslagen" door het nieuws dat Manchester City schuldig is bevonden aan alle aanklachten van ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League. Dat schrijft de Britse omroep BBC woensdag. Richards, tegenwoordig bekend als analist bij Match of the Day, speelde bijna zijn hele carrière voor City, en won de landstitel met de club in 2012 en 2014. De financiële overtredingen hebben plaatsgevonden in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.
7 minuten geledenZEIST (ANP) - Jan Paul van Hecke moet de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Griekenland donderdag mogelijk aan zich voorbij laten gaan. De verdediger ging woensdag tijdens de afsluitende training in Zeist al snel naar de kant. Van Hecke maakte daar een praatje met bondscoach Xavi Hernández en ging vervolgens in de dug-out zitten.
13 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Het Israëlische Hapoel Beer Sheva mag op 15 oktober geen supporters meenemen naar de Europa League-wedstrijd tegen AZ in Alkmaar. Dat heeft de driehoek (gemeente, politie en Openbaar Ministerie) besloten. Burgemeester Anja Schouten legt in een brief aan de gemeenteraad uit dat de wedstrijd "vanwege de geopolitieke context" als zeer risicovol is aangemerkt.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City kan niet langer verder onder de huidige leiding, vindt oud-clubvoorzitter David Bernstein. Dinsdag werd bekend dat de Engelse club door de Premier League schuldig is bevonden aan alle 115 aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels tussen 2009 en 2018.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
14 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
14 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
14 uur geleden