AZ-trainer Jansen hoopt op positief nieuws van IND over Sowah
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen hoopt zondag te kunnen beschikken over Kamal Sowah. De aanvaller uit Ghana wordt de komende maanden gehuurd van Club Brugge, maar is nog niet speelgerechtigd.
"We zijn druk in gesprek met de Immigratie- en Naturalisatiedienst en ik hoop op positief nieuws. Of hij dit weekend kan debuteren? Wie weet", zei Jansen. De nummer 5 van de Eredivisie wacht zondag de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles.
Jansen kan niet beschikken over verdediger Pantelis Hatzidiakos, die een schorsing uitzit. Sam Beukema is zijn logische vervanger, aldus de AZ-trainer. AZ hoopt een paar mooie dagen in stijl af te sluiten. Afgelopen weekend wonnen de Alkmaarders met 2-1 bij PSV en woensdag was AZ in de beker met 4-0 te sterk voor RKC Waalwijk. "De week is nog niet voorbij. We moeten nog naar Deventer. Als we daar de volle buit pakken, dan is hij echt helemaal af", aldus Jansen.
Omdat het duel met Go Ahead op last van de burgemeester is vervroegd naar 12.15 uur, reist AZ zaterdag al af naar het oosten van het land.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden