Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-trainer Jansen heeft te doen met opgestapte Van Nistelrooij

AZ-trainer Jansen heeft te doen met opgestapte Van Nistelrooij

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen leeft mee met Ruud van Nistelrooij, die woensdag vanwege een gebrek aan draagvlak opstapte bij PSV. "Ik vind het vooral heel vervelend voor Ruud. Ik heb hem als mens heel hoog zitten en het betekent heel wat als je in deze fase, met nog één zo'n belangrijke wedstrijd te gaan, zo'n keuze maakt. Het is een aparte situatie om te zien en te lezen", aldus Jansen, die bij PSV samenwerkte met Van Nistelrooij.

AZ en PSV treffen elkaar zondag tijdens de laatste speelronde in Alkmaar. PSV heeft nog een punt nodig om op eigen kracht als tweede te eindigen en komend seizoen mee te mogen doen aan de voorronden van de Champions League. AZ hoopt met een zege nummer 3 Ajax op de ranglijst nog te passeren.

Jansen kende een prima seizoen met AZ en bereikte met de club de halve eindstrijd van de Conference League. De 50-jarige trainer is een van de kandidaten die de voorbije dagen werd genoemd om Van Nistelrooij op te volgen. "Dat is inherent aan de voetballerij", aldus Jansen. "Een vervolgstap voor mij is nu niet aan de orde. Op dit moment is aan de orde dat wij zondag tegen PSV spelen. Wij willen graag eindigen met 70 punten. Dan hebben we het redelijk gedaan dit seizoen. Hopelijk verspeelt de concurrentie punten, zodat wij op de derde plek eindigen. Maar wij concentreren ons puur op onszelf."

Fred Rutten

Assistent Fred Rutten, zondag de eindverantwoordelijke bij PSV, liet vrijdag weten waarschijnlijk niets tot weinig te gaan veranderen. Jansen vindt dat logisch. "We moeten het niet groter maken dan het is", aldus de AZ-coach over de gevolgen van de trainerswissel op korte termijn. "We kennen de ploeg. Ik heb ze regelmatig zien spelen. Veel is bekend voor ons. Zoveel verrassingen zullen er niet in zitten, verwacht ik eerlijk gezegd."

AZ won in november de uitwedstrijd tegen PSV met 1-0. "Het is altijd aan elkaar gewaagd als we tegen elkaar spelen", vindt Jansen. "Ik heb de jongens erop geattendeerd dat PSV de counteraanval heel goed beheerst. Ze hebben een prima selectie. Wij zullen zondag echt top moeten zijn om ze te verslaan."

Meer uit Voetbal

Ajax laat ook in thuiswedstrijd tegen NEC punten liggen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.

10 uur geleden
FC Twente verspeelt na drie zeges op rij punten bij Fortuna

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.

11 uur geleden
Van Bronckhorst hecht niet veel waarde aan koppositie Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."

11 uur geleden
FC Barcelona ook na acht competitieduels nog zonder puntenverlies

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.

12 uur geleden
Feyenoord lost AZ in rechtstreeks duel af als koploper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.

12 uur geleden
Internazionale na een helft al klaar met Parma

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.

13 uur geleden
Atlético voorkomt puntenverlies met late zege op Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse competitie een late 2-1-overwinning geboekt bij Deportivo Alavés. Cristian Romero zorgde voor de ploeg uit Madrid in de 87e minuut voor de winnende treffer.

14 uur geleden