AZ-trainer Jansen heeft te doen met opgestapte Van Nistelrooij
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen leeft mee met Ruud van Nistelrooij, die woensdag vanwege een gebrek aan draagvlak opstapte bij PSV. "Ik vind het vooral heel vervelend voor Ruud. Ik heb hem als mens heel hoog zitten en het betekent heel wat als je in deze fase, met nog één zo'n belangrijke wedstrijd te gaan, zo'n keuze maakt. Het is een aparte situatie om te zien en te lezen", aldus Jansen, die bij PSV samenwerkte met Van Nistelrooij.
AZ en PSV treffen elkaar zondag tijdens de laatste speelronde in Alkmaar. PSV heeft nog een punt nodig om op eigen kracht als tweede te eindigen en komend seizoen mee te mogen doen aan de voorronden van de Champions League. AZ hoopt met een zege nummer 3 Ajax op de ranglijst nog te passeren.
Jansen kende een prima seizoen met AZ en bereikte met de club de halve eindstrijd van de Conference League. De 50-jarige trainer is een van de kandidaten die de voorbije dagen werd genoemd om Van Nistelrooij op te volgen. "Dat is inherent aan de voetballerij", aldus Jansen. "Een vervolgstap voor mij is nu niet aan de orde. Op dit moment is aan de orde dat wij zondag tegen PSV spelen. Wij willen graag eindigen met 70 punten. Dan hebben we het redelijk gedaan dit seizoen. Hopelijk verspeelt de concurrentie punten, zodat wij op de derde plek eindigen. Maar wij concentreren ons puur op onszelf."
Fred Rutten
Assistent Fred Rutten, zondag de eindverantwoordelijke bij PSV, liet vrijdag weten waarschijnlijk niets tot weinig te gaan veranderen. Jansen vindt dat logisch. "We moeten het niet groter maken dan het is", aldus de AZ-coach over de gevolgen van de trainerswissel op korte termijn. "We kennen de ploeg. Ik heb ze regelmatig zien spelen. Veel is bekend voor ons. Zoveel verrassingen zullen er niet in zitten, verwacht ik eerlijk gezegd."
AZ won in november de uitwedstrijd tegen PSV met 1-0. "Het is altijd aan elkaar gewaagd als we tegen elkaar spelen", vindt Jansen. "Ik heb de jongens erop geattendeerd dat PSV de counteraanval heel goed beheerst. Ze hebben een prima selectie. Wij zullen zondag echt top moeten zijn om ze te verslaan."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM/DEN HAAG (ANP) - De voetbalsters van Ajax en PSV hebben zondag in uitwedstrijden overwinningen geboekt in de Vrouwen Eredivisie. Ajax versloeg Feyenoord in Rotterdam met 4-1. PSV won met 3-0 op bezoek bij ADO Den Haag.
17 minuten geledenVENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft in eigen huis een 2-0-overwinning geboekt op Roda JC. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen komt dankzij de zege op 18 punten en klimt daarmee naar de derde plaats in de eerste divisie.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - Bondscoach Zinédine Zidane van het Franse voetbalelftal kondigt wijzigingen aan in zijn ploeg voor de Nations League-wedstrijd tegen België, maandag in het Stade de France.
7 uur geledenOVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.
20 uur geledenKEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
21 uur geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
22 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
23 uur geleden