AZ-trainer Jansen heeft te doen met opgestapte Van Nistelrooij
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen leeft mee met Ruud van Nistelrooij, die woensdag vanwege een gebrek aan draagvlak opstapte bij PSV. "Ik vind het vooral heel vervelend voor Ruud. Ik heb hem als mens heel hoog zitten en het betekent heel wat als je in deze fase, met nog één zo'n belangrijke wedstrijd te gaan, zo'n keuze maakt. Het is een aparte situatie om te zien en te lezen", aldus Jansen, die bij PSV samenwerkte met Van Nistelrooij.
AZ en PSV treffen elkaar zondag tijdens de laatste speelronde in Alkmaar. PSV heeft nog een punt nodig om op eigen kracht als tweede te eindigen en komend seizoen mee te mogen doen aan de voorronden van de Champions League. AZ hoopt met een zege nummer 3 Ajax op de ranglijst nog te passeren.
Jansen kende een prima seizoen met AZ en bereikte met de club de halve eindstrijd van de Conference League. De 50-jarige trainer is een van de kandidaten die de voorbije dagen werd genoemd om Van Nistelrooij op te volgen. "Dat is inherent aan de voetballerij", aldus Jansen. "Een vervolgstap voor mij is nu niet aan de orde. Op dit moment is aan de orde dat wij zondag tegen PSV spelen. Wij willen graag eindigen met 70 punten. Dan hebben we het redelijk gedaan dit seizoen. Hopelijk verspeelt de concurrentie punten, zodat wij op de derde plek eindigen. Maar wij concentreren ons puur op onszelf."
Fred Rutten
Assistent Fred Rutten, zondag de eindverantwoordelijke bij PSV, liet vrijdag weten waarschijnlijk niets tot weinig te gaan veranderen. Jansen vindt dat logisch. "We moeten het niet groter maken dan het is", aldus de AZ-coach over de gevolgen van de trainerswissel op korte termijn. "We kennen de ploeg. Ik heb ze regelmatig zien spelen. Veel is bekend voor ons. Zoveel verrassingen zullen er niet in zitten, verwacht ik eerlijk gezegd."
AZ won in november de uitwedstrijd tegen PSV met 1-0. "Het is altijd aan elkaar gewaagd als we tegen elkaar spelen", vindt Jansen. "Ik heb de jongens erop geattendeerd dat PSV de counteraanval heel goed beheerst. Ze hebben een prima selectie. Wij zullen zondag echt top moeten zijn om ze te verslaan."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft na afloop van de verloren wedstrijd tegen Guatemala in de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse bond CONCACAF zijn beklag gedaan over racisme. Volgens Brian Tevreden, directeur voetbalzaken van de Surinaamse voetbalbond, hoorden de spelers de gehele wedstrijd "apengeluiden" van het publiek in Guatemala-Stad. Guatemala won het duel met 1-0.
5 minuten geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Suriname heeft door een nederlaag bij Guatemala naast een plek in de kwartfinales van de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF gegrepen. De ploeg van bondscoach Henk Fraser verloor door een laat doelpunt met 1-0 in Guatemala-Stad.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
22 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
1 dag geleden