AZ-trainer Jansen heeft fitte selectie en Duin terug
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen beschikt voor de uitwedstrijd tegen FC Utrecht op woensdag over een fitte selectie. Ook spits Jelle Duin (23), die maanden aan de kant stond met een blessure, keert terug in de wedstrijdselectie.
"Dinsdag stonden we voor het eerst in lange tijd met 23 veldspelers en vier keepers op het veld. Ook Yusuf Barasi trainde weer mee. Mooi om te zien dat we in de eindfase van het seizoen met een volledige groep kunnen trainen. Je ziet ook wel wat teams die daar moeite hebben, dus ik prijs me gelukkig dat wij alles op het veld hebben staan", aldus Jansen. Alleen Jordy Clasie is er in Utrecht niet bij, wegens een schorsing.
FC Utrecht strijdt met FC Twente om de vierde plek in de Eredivisie. Dat zou betekenen dat de Alkmaarders niet in actie hoeven te komen in de play-offs. "Wij hebben in een eerder stadium al kansen gehad het meer naar ons toe te trekken, maar het is nu nog steeds mogelijk. Wij zijn er 100 procent van overtuigd dat wij bij twee goede resultaten een Europees ticket pakken", zei Jansen, die met zijn ploeg 2 punten minder heeft dan FC Twente: 62 om 60.
AZ sluit de competitie zondag af met een thuiswedstrijd tegen RKC.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden