AZ-tegenstander Anderlecht niet verder dan 0-0 tegen Westerlo
BRUSSEL (ANP) - Anderlecht is in de thuiswedstrijd tegen Westerlo niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Daarmee bewees de ploeg van trainer Brian Riemer zichzelf een slechte dienst in de strijd om deelname aan de play-offs in België om een ticket voor de Conference League. Anderlecht is in de kwartfinales van diezelfde Europese competitie donderdag in Brussel de tegenstander van AZ.
De Nederlandse doelman Bart Verbruggen had voorafgaand aan het duel met Westerlo vier keer op rij de nul gehouden. Dat deed de Bredanaar onder meer uit bij Villarreal, waar Anderlecht zich dankzij een 1-0-zege plaatste voor de kwartfinales. Verbruggen breidde die serie dankzij een paar knappe reddingen uit naar vijf duels, maar zijn ploeg bleef in de Belgische voetbalcompetitie op de negende plaats staan met 3 punten achterstand op Westerlo.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
7 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
8 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
11 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
12 uur geleden