AZ tegen Vaduz, Apollon Limassol en Dnipro-1 in Conference League
ISTANBUL (ANP) - AZ neemt het in de groepsfase van de Conference League op tegen FC Vaduz uit Liechtenstein, Apollon Limassol uit Cyprus en het Oekraïense Dnipro-1.
De club uit Dnipro, de derde stad van Oekraïne, stond derde toen de competitie werd onderbroken vanwege de militaire invasie van het land door Rusland. Deze week begon de competitie weer, maar Dnipro-1 kwam nog niet in actie. In Cyprus is komend weekend de eerste speelronde in de nieuwe competitie. Apollon werd in de play-offs voor de Europa League uitgeschakeld door Olympiakos via strafschoppen.
FC Vaduz
FC Vaduz doet voor het eerst mee in de groepsfase van de Conference League nadat in de play-offs Rapid Wien werd verslagen. De club uit de hoofdstad van Liechtenstein speelt zijn competitiewedstrijden op het tweede niveau van Zwitserland, waar het na vijf duels voorlaatste staat.
De eerste wedstrijden in de groepsfase staan gepland voor donderdag 8 september, de laatste voor 3 november.
De club uit Alkmaar moest als winnaar van de Nederlandse play-offs om Europees voetbal drie voorrondes doorstaan. In de laatste rekende de club uit Alkmaar overtuigend af met Gil Vicente uit Portugal en kwam het terecht in pot 1.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
3 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
5 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
7 uur geleden