AZ tegen Rijeka nog zonder besmette spelers
ALKMAAR (ANP) - AZ-coach Arne Slot moet het tegen HNK Rijeka in de Europa League nog altijd doen met een gehavende selectie. De trainer verwacht nog geen van de afwezige spelers terug voor het duel tegen de Kroaten van donderdag. AZ had afgelopen weekend met 15 coronabesmettingen in de selectie te maken. Alle spelers die negatief waren getest, zijn nog steeds negatief, meldde de coach.
"We verwachten nog niemand terug", zei Slot. "Normaal gesproken ga ik ervan uit dat we het met dezelfde groep moeten doen als afgelopen zondag in Den Haag. De laatste resultaten moeten nog komen en misschien worden we nog verrast door een of twee jongens die positief waren en die misschien nu negatief zullen zijn."
Bij AZ ontbreken onder anderen Myron Boadu, Hakon Evjen, Timo Letschert, Jordie Clasie en Ron Vlaar.
"Ik vrees de nieuwe testen niet, omdat we ons heel goed aan de protocollen houden", meldde de trainer. "Dat klinkt tegenstrijdig als je zoveel besmettingen hebt. Maar we zien nu ook dat het niet extra wordt en we het op dit moment onder controle lijken te hebben."
AZ wist in de competitie nog niet te winnen en verspeelde in de laatste drie eredivisiewedstrijden een voorsprong wat leidde tot een gelijkspel. In de Europa League begonnen de Alkmaarders wel goed met een zege bij Napoli. "Tegen Napoli is gebleken dat we het wel kunnen, een voorsprong vasthouden", zei Dani de Wit, die in Napels de enige treffer maakte. Volgens de aanvaller geeft dat wel vertrouwen. "De vorige wedstrijd was natuurlijk fantastisch, om tegen zo'n goede tegenstander zo'n resultaat neer te zetten. Dat goede gevoel neem je wel mee."
Meer uit Voetbal
EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
39 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
5 uur geleden