AZ tegen Rijeka nog zonder besmette spelers
ALKMAAR (ANP) - AZ-coach Arne Slot moet het tegen HNK Rijeka in de Europa League nog altijd doen met een gehavende selectie. De trainer verwacht nog geen van de afwezige spelers terug voor het duel tegen de Kroaten van donderdag. AZ had afgelopen weekend met 15 coronabesmettingen in de selectie te maken. Alle spelers die negatief waren getest, zijn nog steeds negatief, meldde de coach.
"We verwachten nog niemand terug", zei Slot. "Normaal gesproken ga ik ervan uit dat we het met dezelfde groep moeten doen als afgelopen zondag in Den Haag. De laatste resultaten moeten nog komen en misschien worden we nog verrast door een of twee jongens die positief waren en die misschien nu negatief zullen zijn."
Bij AZ ontbreken onder anderen Myron Boadu, Hakon Evjen, Timo Letschert, Jordie Clasie en Ron Vlaar.
"Ik vrees de nieuwe testen niet, omdat we ons heel goed aan de protocollen houden", meldde de trainer. "Dat klinkt tegenstrijdig als je zoveel besmettingen hebt. Maar we zien nu ook dat het niet extra wordt en we het op dit moment onder controle lijken te hebben."
AZ wist in de competitie nog niet te winnen en verspeelde in de laatste drie eredivisiewedstrijden een voorsprong wat leidde tot een gelijkspel. In de Europa League begonnen de Alkmaarders wel goed met een zege bij Napoli. "Tegen Napoli is gebleken dat we het wel kunnen, een voorsprong vasthouden", zei Dani de Wit, die in Napels de enige treffer maakte. Volgens de aanvaller geeft dat wel vertrouwen. "De vorige wedstrijd was natuurlijk fantastisch, om tegen zo'n goede tegenstander zo'n resultaat neer te zetten. Dat goede gevoel neem je wel mee."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
15 uur geleden