AZ tegen Rijeka nog zonder besmette spelers
ALKMAAR (ANP) - AZ-coach Arne Slot moet het tegen HNK Rijeka in de Europa League nog altijd doen met een gehavende selectie. De trainer verwacht nog geen van de afwezige spelers terug voor het duel tegen de Kroaten van donderdag. AZ had afgelopen weekend met 15 coronabesmettingen in de selectie te maken. Alle spelers die negatief waren getest, zijn nog steeds negatief, meldde de coach.
"We verwachten nog niemand terug", zei Slot. "Normaal gesproken ga ik ervan uit dat we het met dezelfde groep moeten doen als afgelopen zondag in Den Haag. De laatste resultaten moeten nog komen en misschien worden we nog verrast door een of twee jongens die positief waren en die misschien nu negatief zullen zijn."
Bij AZ ontbreken onder anderen Myron Boadu, Hakon Evjen, Timo Letschert, Jordie Clasie en Ron Vlaar.
"Ik vrees de nieuwe testen niet, omdat we ons heel goed aan de protocollen houden", meldde de trainer. "Dat klinkt tegenstrijdig als je zoveel besmettingen hebt. Maar we zien nu ook dat het niet extra wordt en we het op dit moment onder controle lijken te hebben."
AZ wist in de competitie nog niet te winnen en verspeelde in de laatste drie eredivisiewedstrijden een voorsprong wat leidde tot een gelijkspel. In de Europa League begonnen de Alkmaarders wel goed met een zege bij Napoli. "Tegen Napoli is gebleken dat we het wel kunnen, een voorsprong vasthouden", zei Dani de Wit, die in Napels de enige treffer maakte. Volgens de aanvaller geeft dat wel vertrouwen. "De vorige wedstrijd was natuurlijk fantastisch, om tegen zo'n goede tegenstander zo'n resultaat neer te zetten. Dat goede gevoel neem je wel mee."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
10 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
14 uur geleden