AZ tegen Fenerbahçe zonder geblesseerde aanvoerder Clasie
ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag in de thuiswedstrijd tegen Fenerbahçe in de Europa League niet beschikken over Jordy Clasie. De aanvoerder viel zaterdag in het uitduel met Feyenoord (3-2) uit met een rugblessure en is daarvan nog niet hersteld. Trainer Maarten Martens heeft ook nog niet de beschikking over de geblesseerde spelers Bruno Martins Indi, Kristijan Belic, Ruben van Bommel, Zico Buurmeester, Ibrahim Sadiq en Lequincio Zeefuik. Daarnaast is David Møller Wolfe geschorst.
AZ versloeg op 25 september Elfsborg in de Europa League en wist daarna zeven duels op rij niet meer te winnen. Zes van die zeven wedstrijden gingen zelfs verloren. "Als je alleen naar de resultaten kijkt, wat sommige mensen doen, dan word je daar niet vrolijk van", sprak AZ-trainer Maarten Martens op een persconferentie. "Wij zien een groep die tegenslagen te verduren krijgt, maar ook overeind blijft staan en het probeert om te draaien. Dat valt nu net niet de goede kant uit. Je moet ook oog houden voor de dingen die goed gaan."
AZ heeft in het hoofdtoernooi van de Europa League na drie duels 3 punten, het Fenerbahçe van coach José Mourinho staat op 5 punten.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
3 minuten geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken. Het elftal van trainer Robin van Persie won in De Kuip met 3-0 van Sturm Graz. Feyenoord kwam daarmee op 6 punten na zeven wedstrijden.
52 minuten geledenDAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
7 uur geleden