Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ stuurt best presterende trainer weg

AZ stuurt best presterende trainer weg

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met Arne Slot de trainer ontslagen die in cijfermatig opzicht het beste presteerde met de Alkmaarse ploeg. Onder Slot, die moet vertrekken omdat hij buiten medeweten van de clubleiding om onderhandelde met Feyenoord, behaalde AZ gemiddeld 2,11 punten per competitieduel. Omgerekend naar het huidige systeem met 3 punten voor een gewonnen wedstrijd presteerde geen enkele trainer met een vaste aanstelling beter bij AZ, aldus databureau Gracenote.

Georg Kessler, die tussen 1978 en 1982 heel succesvol was in Alkmaar, kwam tot een gemiddelde van 2,10 punten per wedstrijd in de competitie. Met Kessler werd AZ kampioen en veroverde het twee keer de KNVB-beker.

Slot was bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdtrainer van AZ. In de Eredivisie is de Alkmaarse ploeg nog ongeslagen. Vijf van de negen wedstrijden eindigden wel in een gelijkspel. Vorig seizoen zette AZ 18 van de 25 competitieduels in winst om, vijf duels gingen verloren. Het seizoen werd in maart afgebroken vanwege de coronacrisis. AZ had op dat moment evenveel punten als koploper Ajax, dat dankzij een beter doelsaldo het beste ticket voor de Champions League kreeg.

Koeman

Elf jaar geleden ontsloeg AZ met Ronald Koeman ook een trainer op 5 december. De huidige trainer van FC Barcelona moest al na amper een half jaar vertrekken vanwege de wisselvallige prestaties van de toenmalige landskampioen.

De clubleiding van AZ wil vooralsnog niet nader ingaan op het ontslag van Slot. Zondag, bij de thuiswedstrijd tegen FC Groningen, geeft de directie een toelichting.

Meer uit Voetbal

Heracles verstevigt koppositie eerste divisie na winst op Vitesse

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.

2 uur geleden
Georgië ontslaat bondscoach Sagnol na nederlaag in Nations League

TBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.

2 uur geleden
Voorzitter Manchester City: we kunnen onze onschuld bewijzen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.

2 uur geleden
Voetbalsters PSV winnen weer in Eredivisie na twee nederlagen

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.

3 uur geleden
Ieren spelen zondag gewoon tegen Israël, speler trekt zich terug

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.

4 uur geleden
UEFA straft Feyenoord voor racisme en bekergooien bij Barcelona

NYON (ANP) - De UEFA heeft Feyenoord meerdere straffen opgelegd vanwege het gedrag van de supporters in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League op 9 september. Dat heeft de Europese voetbalbond bekendgemaakt. Zo krijgt de Rotterdamse club een boete van 25.000 euro vanwege racistisch en/of discriminerend gedrag van de supporters. Ook zijn er boetes voor het gooien van objecten (26.375 euro), spreekkoren (10.000 euro) en schade in het stadion (13.000 euro).

6 uur geleden
Oranje werkt laatste training voor duel met Servië af met 24 man

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste training voor de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League met 24 spelers afgewerkt. De geblesseerde spits Brian Brobbey en verdediger Lutsharel Geertruida zijn er niet meer bij. Middenvelder Gjivai Zechiël, die vrijdag meedeed in het EK-kwalificatieduel van Jong Oranje tegen Jong Noorwegen (0-0), sluit maandag weer aan bij Oranje.

8 uur geleden