Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ stuurt best presterende trainer weg

AZ stuurt best presterende trainer weg

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met Arne Slot de trainer ontslagen die in cijfermatig opzicht het beste presteerde met de Alkmaarse ploeg. Onder Slot, die moet vertrekken omdat hij buiten medeweten van de clubleiding om onderhandelde met Feyenoord, behaalde AZ gemiddeld 2,11 punten per competitieduel. Omgerekend naar het huidige systeem met 3 punten voor een gewonnen wedstrijd presteerde geen enkele trainer met een vaste aanstelling beter bij AZ, aldus databureau Gracenote.

Georg Kessler, die tussen 1978 en 1982 heel succesvol was in Alkmaar, kwam tot een gemiddelde van 2,10 punten per wedstrijd in de competitie. Met Kessler werd AZ kampioen en veroverde het twee keer de KNVB-beker.

Slot was bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdtrainer van AZ. In de Eredivisie is de Alkmaarse ploeg nog ongeslagen. Vijf van de negen wedstrijden eindigden wel in een gelijkspel. Vorig seizoen zette AZ 18 van de 25 competitieduels in winst om, vijf duels gingen verloren. Het seizoen werd in maart afgebroken vanwege de coronacrisis. AZ had op dat moment evenveel punten als koploper Ajax, dat dankzij een beter doelsaldo het beste ticket voor de Champions League kreeg.

Koeman

Elf jaar geleden ontsloeg AZ met Ronald Koeman ook een trainer op 5 december. De huidige trainer van FC Barcelona moest al na amper een half jaar vertrekken vanwege de wisselvallige prestaties van de toenmalige landskampioen.

De clubleiding van AZ wil vooralsnog niet nader ingaan op het ontslag van Slot. Zondag, bij de thuiswedstrijd tegen FC Groningen, geeft de directie een toelichting.

Meer uit Voetbal

Ierse verdediger Dunne reservekeeper voor duel tegen Israël

DEBRECEN (ANP) - De Ierse verdediger Jimmy Dunne is aangewezen als een van de twee reservekeepers voor de Nations League-wedstrijd van zijn land zondagavond tegen Israël. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven, nadat de Ierse doelman Gavin Bazunu besloot niet te spelen. Hij ontbreekt in de selectie.

3 uur geleden
Bondscoach Xavi laat Frimpong tegen Servië buiten selectie

BELGRADO (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong komt zondag niet in actie in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de rechtsback van Liverpool, die ook als rechtsbuiten kan spelen, in Belgrado op de tribune te zetten. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven.

6 uur geleden
Wereldkampioen Spanje begint Nations League met zege op Engeland

LONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.

14 uur geleden
Xavi heeft tegen Servië beschikking over alle 24 internationals

BELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.

17 uur geleden
Heracles verstevigt koppositie eerste divisie na winst op Vitesse

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.

19 uur geleden
Georgië ontslaat bondscoach Sagnol na nederlaag in Nations League

TBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.

19 uur geleden
Voorzitter Manchester City: we kunnen onze onschuld bewijzen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.

19 uur geleden