Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ stuurt best presterende trainer weg

AZ stuurt best presterende trainer weg

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met Arne Slot de trainer ontslagen die in cijfermatig opzicht het beste presteerde met de Alkmaarse ploeg. Onder Slot, die moet vertrekken omdat hij buiten medeweten van de clubleiding om onderhandelde met Feyenoord, behaalde AZ gemiddeld 2,11 punten per competitieduel. Omgerekend naar het huidige systeem met 3 punten voor een gewonnen wedstrijd presteerde geen enkele trainer met een vaste aanstelling beter bij AZ, aldus databureau Gracenote.

Georg Kessler, die tussen 1978 en 1982 heel succesvol was in Alkmaar, kwam tot een gemiddelde van 2,10 punten per wedstrijd in de competitie. Met Kessler werd AZ kampioen en veroverde het twee keer de KNVB-beker.

Slot was bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdtrainer van AZ. In de Eredivisie is de Alkmaarse ploeg nog ongeslagen. Vijf van de negen wedstrijden eindigden wel in een gelijkspel. Vorig seizoen zette AZ 18 van de 25 competitieduels in winst om, vijf duels gingen verloren. Het seizoen werd in maart afgebroken vanwege de coronacrisis. AZ had op dat moment evenveel punten als koploper Ajax, dat dankzij een beter doelsaldo het beste ticket voor de Champions League kreeg.

Koeman

Elf jaar geleden ontsloeg AZ met Ronald Koeman ook een trainer op 5 december. De huidige trainer van FC Barcelona moest al na amper een half jaar vertrekken vanwege de wisselvallige prestaties van de toenmalige landskampioen.

De clubleiding van AZ wil vooralsnog niet nader ingaan op het ontslag van Slot. Zondag, bij de thuiswedstrijd tegen FC Groningen, geeft de directie een toelichting.

Meer uit Voetbal

Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

5 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

8 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

16 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

18 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

18 uur geleden
Griekenland en Duitsland spelen gelijk, Oranje naar eerste plaats

THESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.

19 uur geleden
Oranje behaalt tegen Servië eerste thuiszege onder Xavi

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.

19 uur geleden