Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ stuurt best presterende trainer weg

AZ stuurt best presterende trainer weg

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met Arne Slot de trainer ontslagen die in cijfermatig opzicht het beste presteerde met de Alkmaarse ploeg. Onder Slot, die moet vertrekken omdat hij buiten medeweten van de clubleiding om onderhandelde met Feyenoord, behaalde AZ gemiddeld 2,11 punten per competitieduel. Omgerekend naar het huidige systeem met 3 punten voor een gewonnen wedstrijd presteerde geen enkele trainer met een vaste aanstelling beter bij AZ, aldus databureau Gracenote.

Georg Kessler, die tussen 1978 en 1982 heel succesvol was in Alkmaar, kwam tot een gemiddelde van 2,10 punten per wedstrijd in de competitie. Met Kessler werd AZ kampioen en veroverde het twee keer de KNVB-beker.

Slot was bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdtrainer van AZ. In de Eredivisie is de Alkmaarse ploeg nog ongeslagen. Vijf van de negen wedstrijden eindigden wel in een gelijkspel. Vorig seizoen zette AZ 18 van de 25 competitieduels in winst om, vijf duels gingen verloren. Het seizoen werd in maart afgebroken vanwege de coronacrisis. AZ had op dat moment evenveel punten als koploper Ajax, dat dankzij een beter doelsaldo het beste ticket voor de Champions League kreeg.

Koeman

Elf jaar geleden ontsloeg AZ met Ronald Koeman ook een trainer op 5 december. De huidige trainer van FC Barcelona moest al na amper een half jaar vertrekken vanwege de wisselvallige prestaties van de toenmalige landskampioen.

De clubleiding van AZ wil vooralsnog niet nader ingaan op het ontslag van Slot. Zondag, bij de thuiswedstrijd tegen FC Groningen, geeft de directie een toelichting.

Meer uit Voetbal

Engeland schakelt gastland Mexico uit en staat in kwartfinales WK

MEXICO-STAD (ANP) - Engeland heeft in de nacht van zondag op maandag een einde gemaakt aan de Mexicaanse hoop op een wereldtitel. Het elftal van Thomas Tuchel versloeg het gastland in het Mexico City Stadium met 3-2. Jude Bellingham en Harry Kane scoorden voor de Engelsen, die vanaf de 54e minuut in de tweede helft met tien man speelden. Engeland speelt in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Noorwegen.

21 minuten geleden
Neymar neemt op WK in tranen afscheid van interlandvoetbal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Neymar (34) heeft zijn interlandloopbaan na de uitschakeling van Brazilië op het WK van de Verenigde Staten, Canada en Mexico beëindigd. Dat heeft de 34-jarige voetballer bekendgemaakt. Neymar besloot zijn carrière met een 2-1-nederlaag in de achtste finales tegen Noorwegen.

3 uur geleden
Mexico - Engeland uur verlaat wegens weersomstandigheden

MEXICO-STAD (ANP) - De wedstrijd in de achtste finales van het WK voetbal tussen Mexico en Engeland is een uur uitgesteld. Dat heeft de FIFA besloten vanwege de weersomstandigheden in de hoofdstad van Mexico. Er zijn regen- en onweersbuien bij het Mexico City Stadium. De winnaar van het duel treft Noorwegen in de kwartfinales van het WK. De aftrap staat gepland om 03.00 uur (Nederlandse tijd).

3 uur geleden
Haaland kopt en schiet Noren langs Brazilië op WK voetbal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Ståle Solbakken won in het New York New Jersey Stadium in East Rutherford verrassend met 2-1 van Brazilië. Erling Haaland was met twee doelpunten de man van de wedstrijd. Noorwegen speelt zaterdag in Miami tegen de winnaar van de wedstrijd in de achtste finales tussen Mexico en Engeland.

4 uur geleden
Bondscoach Pochettino viert terugdraaien schorsing Balogun

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino is ingenomen met de beslissing van de tuchtcommissie van de FIFA om de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun terug te draaien. De aanvaller is daardoor beschikbaar voor de wedstrijd tegen België in de nacht van maandag op dinsdag in de achtste finales van het WK. "Iedereen die van de sport houdt, staat achter deze beslissing. We zijn al genoeg gestraft met de rode kaart van Balogun tegen Bosnië en Herzegovina. Ik denk dat 99,99 procent van de mensen het geen rode kaart zou hebben gevonden", aldus de Argentijnse coach van de VS.

5 uur geleden
Tennisser Sinner in drie sets naar kwartfinales Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is weer een stap dichter bij titelprolongatie op Wimbledon. De als eerste geplaatste Italiaan was in de vierde ronde met 6-3 7-6 (0) 6-3 te sterk voor de Japanner Shintaro Mochizuki, de mondiale nummer 151.

6 uur geleden
FIFA verdedigt terugdraaien schorsing Amerikaan Balogun

SEATTLE (ANP) - De FIFA heeft in een verklaring het terugdraaien van de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun toegelicht en verdedigd. De beslissing is volgens de FIFA op basis van twee artikelen in de reglementen genomen. Dat zei een woordvoerder van de bond voor de persconferentie van de Belgische bondscoach in Seattle in aanloop naar de achtste finale tussen de VS en België. Media konden geen mondelinge vragen stellen. Journalisten werden verzocht dat eventueel schriftelijk te doen.

6 uur geleden