Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ stunt met uitzege bij Lazio in Conference League

AZ stunt met uitzege bij Lazio in Conference League

ROME (ANP) - AZ heeft een aardige uitgangspositie verworven voor een plaats in de kwartfinale van de Conference League. De ploeg van trainer Pascal Jansen stuntte na een moeizame start met een zege bij Lazio in een slecht gevuld Stadio Olimpico (2-1). De return tussen de huidige nummers 3 van Italië en Nederland is volgende week donderdag in Alkmaar.

De openingsfase van het duel deed denken aan de thuiswedstrijd van Lazio tegen Feyenoord in het begin van dit seizoen. De Italianen legden toen met drie treffers in het eerste half uur de basis voor een zege in de Europa League (4-2). Lazio schoot tegen AZ ook flitsend uit de startblokken, maar sprong nu wel een stuk slordiger met de kansen om. Alleen Pedro vertaalde het veldoverwicht in de 18e minuut met een treffer, na goed voorbereidend werk van Mattia Zaccagni. De 35-jarige Spanjaard won driemaal de Champions League met FC Barcelona. Hij speelde vervolgens vijf jaar voor Chelsea, voordat hij twee jaar geleden een gevoelige overstap van AS Roma naar Lazio maakte.

Gelukkig voor AZ nam de thuisploeg een flinke dot gas terug na de openingstreffer. De bezoekers uit Alkmaar kwamen iets beter in de wedstrijd en zagen Sven Mijnans via een been van tegenstander Danilo Cataldi de paal raken. In de slotminuut van de eerste helft kwam AZ na een prachtige aanval wel op gelijke hoogte. Tijjani Reijnders dirigeerde Jesper Karlsson naar de achterlijn en de Zweedse linksbuiten vond Vangelis Pavlidis, die met de buitenkant van een voet raak schoot (1-1). AZ ontsnapte een minuut later toen Sergej Milinkovic-Savic via een hand van doelman Mathew Ryan de lat raakte.

Lazio startte niet in de sterkst mogelijke samenstelling. Aanvoerder Ciro Immobile is geblesseerd en Matías Vecino en Alessio Romagnoli kregen in de eerste helft rust. Vecino tekende vrijdag nog voor de winnende treffer in het gewonnen uitduel met de aanstaande kampioen Napoli (0-1). AZ speelde zonder de geblesseerde verdedigers Bruno Martins Indi, Sam Beukema, Zinho Vanheusden en Maxim Dekker. Ook de middenvelders Dani de Wit en Riechedly Bazoer waren nog niet inzetbaar.

Ook zonder al die spelers kwam AZ na rust een stuk minder in de problemen dan in de eerste helft. Sterker nog, de club nam in de 62e minuut brutaal de leiding met een schot van Milos Kerkez, na weer een handige bal van Karlsson. Vervolgens speelden de bezoekers het duel volwassen uit en zochten ze na het laatste fluitsignaal hun dolgelukkige meegereisde fans op.

Meer uit Voetbal

Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

9 minuten geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

3 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

6 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

8 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

9 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

10 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

14 uur geleden