AZ stunt met uitzege bij Lazio in Conference League
ROME (ANP) - AZ heeft een aardige uitgangspositie verworven voor een plaats in de kwartfinale van de Conference League. De ploeg van trainer Pascal Jansen stuntte na een moeizame start met een zege bij Lazio in een slecht gevuld Stadio Olimpico (2-1). De return tussen de huidige nummers 3 van Italië en Nederland is volgende week donderdag in Alkmaar.
De openingsfase van het duel deed denken aan de thuiswedstrijd van Lazio tegen Feyenoord in het begin van dit seizoen. De Italianen legden toen met drie treffers in het eerste half uur de basis voor een zege in de Europa League (4-2). Lazio schoot tegen AZ ook flitsend uit de startblokken, maar sprong nu wel een stuk slordiger met de kansen om. Alleen Pedro vertaalde het veldoverwicht in de 18e minuut met een treffer, na goed voorbereidend werk van Mattia Zaccagni. De 35-jarige Spanjaard won driemaal de Champions League met FC Barcelona. Hij speelde vervolgens vijf jaar voor Chelsea, voordat hij twee jaar geleden een gevoelige overstap van AS Roma naar Lazio maakte.
Gelukkig voor AZ nam de thuisploeg een flinke dot gas terug na de openingstreffer. De bezoekers uit Alkmaar kwamen iets beter in de wedstrijd en zagen Sven Mijnans via een been van tegenstander Danilo Cataldi de paal raken. In de slotminuut van de eerste helft kwam AZ na een prachtige aanval wel op gelijke hoogte. Tijjani Reijnders dirigeerde Jesper Karlsson naar de achterlijn en de Zweedse linksbuiten vond Vangelis Pavlidis, die met de buitenkant van een voet raak schoot (1-1). AZ ontsnapte een minuut later toen Sergej Milinkovic-Savic via een hand van doelman Mathew Ryan de lat raakte.
Lazio startte niet in de sterkst mogelijke samenstelling. Aanvoerder Ciro Immobile is geblesseerd en Matías Vecino en Alessio Romagnoli kregen in de eerste helft rust. Vecino tekende vrijdag nog voor de winnende treffer in het gewonnen uitduel met de aanstaande kampioen Napoli (0-1). AZ speelde zonder de geblesseerde verdedigers Bruno Martins Indi, Sam Beukema, Zinho Vanheusden en Maxim Dekker. Ook de middenvelders Dani de Wit en Riechedly Bazoer waren nog niet inzetbaar.
Ook zonder al die spelers kwam AZ na rust een stuk minder in de problemen dan in de eerste helft. Sterker nog, de club nam in de 62e minuut brutaal de leiding met een schot van Milos Kerkez, na weer een handige bal van Karlsson. Vervolgens speelden de bezoekers het duel volwassen uit en zochten ze na het laatste fluitsignaal hun dolgelukkige meegereisde fans op.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
4 minuten geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
10 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
12 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
13 minuten geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
2 uur geleden