AZ stunt met uitzege bij Lazio in Conference League
ROME (ANP) - AZ heeft een aardige uitgangspositie verworven voor een plaats in de kwartfinale van de Conference League. De ploeg van trainer Pascal Jansen stuntte na een moeizame start met een zege bij Lazio in een slecht gevuld Stadio Olimpico (2-1). De return tussen de huidige nummers 3 van Italië en Nederland is volgende week donderdag in Alkmaar.
De openingsfase van het duel deed denken aan de thuiswedstrijd van Lazio tegen Feyenoord in het begin van dit seizoen. De Italianen legden toen met drie treffers in het eerste half uur de basis voor een zege in de Europa League (4-2). Lazio schoot tegen AZ ook flitsend uit de startblokken, maar sprong nu wel een stuk slordiger met de kansen om. Alleen Pedro vertaalde het veldoverwicht in de 18e minuut met een treffer, na goed voorbereidend werk van Mattia Zaccagni. De 35-jarige Spanjaard won driemaal de Champions League met FC Barcelona. Hij speelde vervolgens vijf jaar voor Chelsea, voordat hij twee jaar geleden een gevoelige overstap van AS Roma naar Lazio maakte.
Gelukkig voor AZ nam de thuisploeg een flinke dot gas terug na de openingstreffer. De bezoekers uit Alkmaar kwamen iets beter in de wedstrijd en zagen Sven Mijnans via een been van tegenstander Danilo Cataldi de paal raken. In de slotminuut van de eerste helft kwam AZ na een prachtige aanval wel op gelijke hoogte. Tijjani Reijnders dirigeerde Jesper Karlsson naar de achterlijn en de Zweedse linksbuiten vond Vangelis Pavlidis, die met de buitenkant van een voet raak schoot (1-1). AZ ontsnapte een minuut later toen Sergej Milinkovic-Savic via een hand van doelman Mathew Ryan de lat raakte.
Lazio startte niet in de sterkst mogelijke samenstelling. Aanvoerder Ciro Immobile is geblesseerd en Matías Vecino en Alessio Romagnoli kregen in de eerste helft rust. Vecino tekende vrijdag nog voor de winnende treffer in het gewonnen uitduel met de aanstaande kampioen Napoli (0-1). AZ speelde zonder de geblesseerde verdedigers Bruno Martins Indi, Sam Beukema, Zinho Vanheusden en Maxim Dekker. Ook de middenvelders Dani de Wit en Riechedly Bazoer waren nog niet inzetbaar.
Ook zonder al die spelers kwam AZ na rust een stuk minder in de problemen dan in de eerste helft. Sterker nog, de club nam in de 62e minuut brutaal de leiding met een schot van Milos Kerkez, na weer een handige bal van Karlsson. Vervolgens speelden de bezoekers het duel volwassen uit en zochten ze na het laatste fluitsignaal hun dolgelukkige meegereisde fans op.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
1 uur geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
11 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
14 uur geleden