Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ stunt met uitzege bij Lazio in Conference League

AZ stunt met uitzege bij Lazio in Conference League

ROME (ANP) - AZ heeft een aardige uitgangspositie verworven voor een plaats in de kwartfinale van de Conference League. De ploeg van trainer Pascal Jansen stuntte na een moeizame start met een zege bij Lazio in een slecht gevuld Stadio Olimpico (2-1). De return tussen de huidige nummers 3 van Italië en Nederland is volgende week donderdag in Alkmaar.

De openingsfase van het duel deed denken aan de thuiswedstrijd van Lazio tegen Feyenoord in het begin van dit seizoen. De Italianen legden toen met drie treffers in het eerste half uur de basis voor een zege in de Europa League (4-2). Lazio schoot tegen AZ ook flitsend uit de startblokken, maar sprong nu wel een stuk slordiger met de kansen om. Alleen Pedro vertaalde het veldoverwicht in de 18e minuut met een treffer, na goed voorbereidend werk van Mattia Zaccagni. De 35-jarige Spanjaard won driemaal de Champions League met FC Barcelona. Hij speelde vervolgens vijf jaar voor Chelsea, voordat hij twee jaar geleden een gevoelige overstap van AS Roma naar Lazio maakte.

Gelukkig voor AZ nam de thuisploeg een flinke dot gas terug na de openingstreffer. De bezoekers uit Alkmaar kwamen iets beter in de wedstrijd en zagen Sven Mijnans via een been van tegenstander Danilo Cataldi de paal raken. In de slotminuut van de eerste helft kwam AZ na een prachtige aanval wel op gelijke hoogte. Tijjani Reijnders dirigeerde Jesper Karlsson naar de achterlijn en de Zweedse linksbuiten vond Vangelis Pavlidis, die met de buitenkant van een voet raak schoot (1-1). AZ ontsnapte een minuut later toen Sergej Milinkovic-Savic via een hand van doelman Mathew Ryan de lat raakte.

Lazio startte niet in de sterkst mogelijke samenstelling. Aanvoerder Ciro Immobile is geblesseerd en Matías Vecino en Alessio Romagnoli kregen in de eerste helft rust. Vecino tekende vrijdag nog voor de winnende treffer in het gewonnen uitduel met de aanstaande kampioen Napoli (0-1). AZ speelde zonder de geblesseerde verdedigers Bruno Martins Indi, Sam Beukema, Zinho Vanheusden en Maxim Dekker. Ook de middenvelders Dani de Wit en Riechedly Bazoer waren nog niet inzetbaar.

Ook zonder al die spelers kwam AZ na rust een stuk minder in de problemen dan in de eerste helft. Sterker nog, de club nam in de 62e minuut brutaal de leiding met een schot van Milos Kerkez, na weer een handige bal van Karlsson. Vervolgens speelden de bezoekers het duel volwassen uit en zochten ze na het laatste fluitsignaal hun dolgelukkige meegereisde fans op.

Meer uit Voetbal

AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

14 minuten geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

20 minuten geleden
Koploper Arsenal komt niet verder dan 0-0 bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.

22 minuten geleden
Grim ziet Ajax onnodig punten verspelen tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

37 minuten geleden
Ajax bevestigt komst nieuwe technisch directeur Cruijff

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff bevestigd. De 51-jarige zoon van de legendarische nummer 14 is een contract tot medio 2028 overeengekomen. Hij gaat in februari aan de slag als opvolger van Alex Kroes, die zijn functie na het ontslag van trainer John Heitinga ter beschikking stelde.

38 minuten geleden
Nigeria wint voor de negende keer troostfinale Afrika Cup

CASABLANCA (ANP) - Nigeria heeft voor de negende keer de troostfinale van de Afrika Cup gewonnen. De ploeg won in Casablanca de strijd om het brons van Egypte na strafschoppen. Nadat Ademola Lookman de vierde penalty had verzilverd, was de winst zeker.

41 minuten geleden
Verdediger Sildillia vervangt Dest bij PSV tegen Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kiest voor Kiliann Sildillia als vervanger van de licht geblesseerde Sergiño Dest in het uitduel met Fortuna Sittard. De Fransman speelde woensdag ook al vanaf de aftrap mee in het gewonnen bekerduel met FC Den Bosch (1-4), toen hij voor Mauro Júnior in de ploeg kwam. Die Braziliaan neemt in Sittard de positie van linksback weer in, Sildillia speelt aan de rechterkant.

45 minuten geleden