AZ strikt Nike als kledingsponsor
ALKMAAR (ANP) - Voetbalclub AZ heeft Nike als nieuwe kledingleverancier aan zich verbonden. Het mondiale sportmerk verbond zich voor vijf jaar aan de nummer 2 van de eredivisie. AZ gaat met ingang van het nieuwe seizoen in Nike-kleding spelen.
"Wij zijn ontzettend trots om ’s werelds grootste sportmerk aan de club te verbinden", zegt algemeen directeur Robert Eenhoorn. "Nike is een sportmerk met een wereldwijd bereik en staat voor betrouwbaarheid en innovatie. Die kernwaarden passen uitstekend bij AZ. Wij denken dat dit partnership ons gaat helpen om in nieuwe markten te groeien. We kijken dan ook uit naar een succesvolle samenwerking."
De afgelopen vijf jaar fungeerde Under Armour, ook een Amerikaans sportkledingmerk, als kledingsponsor van AZ. Het fancentrum van de Alkmaarse club in het stadion wordt in de zomer omgetoverd tot een Nike-winkel, waar vanaf 1 juli ook de nieuwe AZ-collectie voor het seizoen 2020-2021 te koop is.
Meer uit Voetbal
FELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.
28 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.
32 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Italiaan Vincenzo Montella is ontslagen als bondscoach van het Turkse voetbalelftal. "Er is besloten niet verder te gaan met onze hoofdtrainer", meldt de Turkse voetbalbond (TFF) in een bericht op X. Turkije leed vier nederlagen in de afgelopen reeks wedstrijden in de Nations League.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het afgelopen seizoen een nettoverlies van 12,6 miljoen euro geleden. Het eigen vermogen van de Rotterdamse club daalde daardoor naar 24,7 miljoen euro, zo meldden de Rotterdammers op de clubwebsite.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Internationals Jan Paul van Hecke en Micky van de Ven zijn allebei inzetbaar voor Tottenham Hotspur in de wedstrijd in de Premier League zaterdag uit tegen Manchester United. De Londense club meldde verder dat de vrouw van Van Hecke een tweeling heeft gekregen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Cody Gakpo mist de topwedstrijd in de Premier League van komend weekend met zijn club Liverpool tegen koploper Manchester City. Dat zei Liverpool-trainer Andoni Iraola tijdens een persconferentie twee dagen voor de thuiswedstrijd op Anfield.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ heeft Mexx Meerdink terug voor de topwedstrijd bij Feyenoord van zaterdag. De Oranje-international werd zondag tijdens de rust van de gewonnen interland tegen Servië (2-1) gewisseld. Kees Smit ontbreekt wel als de koploper uit Alkmaar tegen de nummer 2 van de Eredivisie speelt.
4 uur geleden