Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ stort in Manchester na rust volledig in

AZ stort in Manchester na rust volledig in

MANCHESTER (ANP) - AZ heeft drie dagen voor de topper in Alkmaar tegen Ajax een flinke dreun geïncasseerd. De nummer twee van de eredivisie ging in de laatste groepswedstrijd voor de Europa League bij Manchester United hard onderuit: 4-0. Daardoor greep de Britse grootmacht de eindzege in poule L. AZ gaat als nummer twee door naar de knock-outfase. Beide ploegen waren vooraf al zeker van kwalificatie.

De manier waarop de zware nederlaag in Manchester tot stand kwam, was pijnlijk voor AZ, dat dit seizoen nog ongeslagen was op het Europese toneel. Na een verdienstelijke eerste helft (0-0) stortte de formatie van coach Arne Slot na de rust volledig in.

Ashley Young opende in de 53e minuut een zeer productieve fase voor de thuisploeg. Mason Greenwood, Juan Mata en opnieuw de 18-jarige Greenwood zorgden voor een tussenstand van 4-0 na 64 minuten. Daarna ging de Britse storm liggen. De Nederlandse spits Tahith Chong (20) viel bij ManUnited in de 59e minuut in.

Opstelling

Slot had voor een verrassende opstelling gekozen. Niet aanvaller Ferdy Druijf was voorin de plaatsvervanger van de geschorste Myron Boadu, maar middenvelder Dani de Wit.

Collega Ole Gunnar Solskjaer had, evenals bij het eerste duel in Den Haag (0-0), een veredeld B-team samengesteld. Ten aanzien van de gewonnen derby afgelopen zaterdag bij Manchester City (1-2) waren alleen verdediger Harry Maguire en aanvaller Anthony Martial weer van de partij.

Slagvaardig

AZ, op Old Trafford gesteund door liefst 3600 fans, had in de eerste helft het betere van het spel, maar was in het Engelse strafschopgebied niet slagvaardig genoeg. Mede daardoor hoefde doelman Sergio Romero (ex-AZ) weinig in actie te komen.

Calvin Stengs miste kort na de rust een grote kans. Enkele minuten later knalde Martial in kansrijke positie over de lat. In de 53e minuut was het alsnog raak. Uit een langdurige aanval haalde Young doeltreffend uit. AZ was volledig van slag en na fouten bij Fredrik Midtsjø (balverlies) en Jordy Clasie (onnodige overtreding, met strafschop als gevolg) kon de plotseling swingende thuisclub snel weglopen. Na de tweede treffer van de excellerende Greenwood vond ManUnited het mooi geweest.

Meer uit Voetbal

Spanje verslaat Peru in laatste oefenduel voor WK voetbal

PUEBLA (ANP) - Spanje heeft zijn laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK voetbal gewonnen van Peru. In de Mexicaanse stad Puebla werd het 3-1 voor de regerend Europees kampioen.

1 uur geleden
Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

7 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

9 uur geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

9 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

9 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

9 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

9 uur geleden