Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ stort in Manchester na rust volledig in

AZ stort in Manchester na rust volledig in

MANCHESTER (ANP) - AZ heeft drie dagen voor de topper in Alkmaar tegen Ajax een flinke dreun geïncasseerd. De nummer twee van de eredivisie ging in de laatste groepswedstrijd voor de Europa League bij Manchester United hard onderuit: 4-0. Daardoor greep de Britse grootmacht de eindzege in poule L. AZ gaat als nummer twee door naar de knock-outfase. Beide ploegen waren vooraf al zeker van kwalificatie.

De manier waarop de zware nederlaag in Manchester tot stand kwam, was pijnlijk voor AZ, dat dit seizoen nog ongeslagen was op het Europese toneel. Na een verdienstelijke eerste helft (0-0) stortte de formatie van coach Arne Slot na de rust volledig in.

Ashley Young opende in de 53e minuut een zeer productieve fase voor de thuisploeg. Mason Greenwood, Juan Mata en opnieuw de 18-jarige Greenwood zorgden voor een tussenstand van 4-0 na 64 minuten. Daarna ging de Britse storm liggen. De Nederlandse spits Tahith Chong (20) viel bij ManUnited in de 59e minuut in.

Opstelling

Slot had voor een verrassende opstelling gekozen. Niet aanvaller Ferdy Druijf was voorin de plaatsvervanger van de geschorste Myron Boadu, maar middenvelder Dani de Wit.

Collega Ole Gunnar Solskjaer had, evenals bij het eerste duel in Den Haag (0-0), een veredeld B-team samengesteld. Ten aanzien van de gewonnen derby afgelopen zaterdag bij Manchester City (1-2) waren alleen verdediger Harry Maguire en aanvaller Anthony Martial weer van de partij.

Slagvaardig

AZ, op Old Trafford gesteund door liefst 3600 fans, had in de eerste helft het betere van het spel, maar was in het Engelse strafschopgebied niet slagvaardig genoeg. Mede daardoor hoefde doelman Sergio Romero (ex-AZ) weinig in actie te komen.

Calvin Stengs miste kort na de rust een grote kans. Enkele minuten later knalde Martial in kansrijke positie over de lat. In de 53e minuut was het alsnog raak. Uit een langdurige aanval haalde Young doeltreffend uit. AZ was volledig van slag en na fouten bij Fredrik Midtsjø (balverlies) en Jordy Clasie (onnodige overtreding, met strafschop als gevolg) kon de plotseling swingende thuisclub snel weglopen. Na de tweede treffer van de excellerende Greenwood vond ManUnited het mooi geweest.

Meer uit Voetbal

Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

2 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

2 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

4 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

4 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

5 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

11 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

12 uur geleden