Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ stort in Manchester na rust volledig in

AZ stort in Manchester na rust volledig in

MANCHESTER (ANP) - AZ heeft drie dagen voor de topper in Alkmaar tegen Ajax een flinke dreun geïncasseerd. De nummer twee van de eredivisie ging in de laatste groepswedstrijd voor de Europa League bij Manchester United hard onderuit: 4-0. Daardoor greep de Britse grootmacht de eindzege in poule L. AZ gaat als nummer twee door naar de knock-outfase. Beide ploegen waren vooraf al zeker van kwalificatie.

De manier waarop de zware nederlaag in Manchester tot stand kwam, was pijnlijk voor AZ, dat dit seizoen nog ongeslagen was op het Europese toneel. Na een verdienstelijke eerste helft (0-0) stortte de formatie van coach Arne Slot na de rust volledig in.

Ashley Young opende in de 53e minuut een zeer productieve fase voor de thuisploeg. Mason Greenwood, Juan Mata en opnieuw de 18-jarige Greenwood zorgden voor een tussenstand van 4-0 na 64 minuten. Daarna ging de Britse storm liggen. De Nederlandse spits Tahith Chong (20) viel bij ManUnited in de 59e minuut in.

Opstelling

Slot had voor een verrassende opstelling gekozen. Niet aanvaller Ferdy Druijf was voorin de plaatsvervanger van de geschorste Myron Boadu, maar middenvelder Dani de Wit.

Collega Ole Gunnar Solskjaer had, evenals bij het eerste duel in Den Haag (0-0), een veredeld B-team samengesteld. Ten aanzien van de gewonnen derby afgelopen zaterdag bij Manchester City (1-2) waren alleen verdediger Harry Maguire en aanvaller Anthony Martial weer van de partij.

Slagvaardig

AZ, op Old Trafford gesteund door liefst 3600 fans, had in de eerste helft het betere van het spel, maar was in het Engelse strafschopgebied niet slagvaardig genoeg. Mede daardoor hoefde doelman Sergio Romero (ex-AZ) weinig in actie te komen.

Calvin Stengs miste kort na de rust een grote kans. Enkele minuten later knalde Martial in kansrijke positie over de lat. In de 53e minuut was het alsnog raak. Uit een langdurige aanval haalde Young doeltreffend uit. AZ was volledig van slag en na fouten bij Fredrik Midtsjø (balverlies) en Jordy Clasie (onnodige overtreding, met strafschop als gevolg) kon de plotseling swingende thuisclub snel weglopen. Na de tweede treffer van de excellerende Greenwood vond ManUnited het mooi geweest.

Meer uit Voetbal

PSV begint met Bajraktarević en Gąsiorowski tegen FC Porto

PORTO (ANP) - Esmir Bajraktarević en Yarek Gąsiorowski beginnen met PSV aan de uitwedstrijd tegen FC Porto in de Champions League. De rechtsbuiten en centrale verdediger krijgen de voorkeur boven Dennis Man en Armando Obispo, die op de bank zitten als het duel om 21.00 uur begint.

59 minuten geleden
Veerman bereidt winnende doelpunt van Borussia Dortmund voor

MASAZIR (ANP) - Joey Veerman blijft met Borussia Dortmund goed presteren in de Champions League. De middenvelder won met zijn Duitse club de uitwedstrijd tegen Sabah in Azerbeidzjan (1-2).

1 uur geleden
Gakpo weer in de basis bij Liverpool na blessure bij Oranje

LIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo start dinsdagavond in de Champions League tegen Villarreal voor het eerst in de basis bij Liverpool na de blessure die hij opliep bij het Nederlands elftal. Ook Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch staan in de basis op Anfield.

2 uur geleden
Verdediger Aké valt geblesseerd uit bij Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Nathan Aké is geblesseerd uitgevallen in de thuiswedstrijd van Fenerbahçe tegen Slavia Praag in de Champions League. De verdediger greep na twintig minuten naar zijn hamstring en liet zich vervangen.

3 uur geleden
Van Bronckhorst wil dat Feyenoord met bravoure speelt in Sevilla

SEVILLA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst wil dat Feyenoord ook in de uitwedstrijd tegen Real Betis met bravoure speelt. "We moeten lef tonen en ook zelf durven te voetballen", zei hij op een persconferentie in het stadion van de club uit Sevilla.

3 uur geleden
Assistent-trainer Međunjanin vertrekt bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Assistent-trainer Haris Međunjanin vertrekt vanwege privéomstandigheden per direct bij NEC. Dat laat de club uit Nijmegen weten op de eigen website.

6 uur geleden
Politie: toename vuurwerkincidenten binnen voetbalstadions

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal incidenten met vuurwerk binnen voetbalstadions is in het voetbalseizoen 2025/2026 toegenomen naar 39 incidenten, vergeleken met 27 incidenten in het vorige voetbalseizoen van 2024/2025. Dat valt op te maken uit jaarcijfers van de politie over het aantal incidenten binnen en buiten stadions.

6 uur geleden