Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ stort in Manchester na rust volledig in

AZ stort in Manchester na rust volledig in

MANCHESTER (ANP) - AZ heeft drie dagen voor de topper in Alkmaar tegen Ajax een flinke dreun geïncasseerd. De nummer twee van de eredivisie ging in de laatste groepswedstrijd voor de Europa League bij Manchester United hard onderuit: 4-0. Daardoor greep de Britse grootmacht de eindzege in poule L. AZ gaat als nummer twee door naar de knock-outfase. Beide ploegen waren vooraf al zeker van kwalificatie.

De manier waarop de zware nederlaag in Manchester tot stand kwam, was pijnlijk voor AZ, dat dit seizoen nog ongeslagen was op het Europese toneel. Na een verdienstelijke eerste helft (0-0) stortte de formatie van coach Arne Slot na de rust volledig in.

Ashley Young opende in de 53e minuut een zeer productieve fase voor de thuisploeg. Mason Greenwood, Juan Mata en opnieuw de 18-jarige Greenwood zorgden voor een tussenstand van 4-0 na 64 minuten. Daarna ging de Britse storm liggen. De Nederlandse spits Tahith Chong (20) viel bij ManUnited in de 59e minuut in.

Opstelling

Slot had voor een verrassende opstelling gekozen. Niet aanvaller Ferdy Druijf was voorin de plaatsvervanger van de geschorste Myron Boadu, maar middenvelder Dani de Wit.

Collega Ole Gunnar Solskjaer had, evenals bij het eerste duel in Den Haag (0-0), een veredeld B-team samengesteld. Ten aanzien van de gewonnen derby afgelopen zaterdag bij Manchester City (1-2) waren alleen verdediger Harry Maguire en aanvaller Anthony Martial weer van de partij.

Slagvaardig

AZ, op Old Trafford gesteund door liefst 3600 fans, had in de eerste helft het betere van het spel, maar was in het Engelse strafschopgebied niet slagvaardig genoeg. Mede daardoor hoefde doelman Sergio Romero (ex-AZ) weinig in actie te komen.

Calvin Stengs miste kort na de rust een grote kans. Enkele minuten later knalde Martial in kansrijke positie over de lat. In de 53e minuut was het alsnog raak. Uit een langdurige aanval haalde Young doeltreffend uit. AZ was volledig van slag en na fouten bij Fredrik Midtsjø (balverlies) en Jordy Clasie (onnodige overtreding, met strafschop als gevolg) kon de plotseling swingende thuisclub snel weglopen. Na de tweede treffer van de excellerende Greenwood vond ManUnited het mooi geweest.

Meer uit Voetbal

Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

9 uur geleden
Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

12 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

13 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

13 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

15 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

15 uur geleden
Heerenveen buigt snelle achterstand tegen PEC Zwolle om in winst

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.

15 uur geleden