AZ stort in Manchester na rust volledig in
MANCHESTER (ANP) - AZ heeft drie dagen voor de topper in Alkmaar tegen Ajax een flinke dreun geïncasseerd. De nummer twee van de eredivisie ging in de laatste groepswedstrijd voor de Europa League bij Manchester United hard onderuit: 4-0. Daardoor greep de Britse grootmacht de eindzege in poule L. AZ gaat als nummer twee door naar de knock-outfase. Beide ploegen waren vooraf al zeker van kwalificatie.
De manier waarop de zware nederlaag in Manchester tot stand kwam, was pijnlijk voor AZ, dat dit seizoen nog ongeslagen was op het Europese toneel. Na een verdienstelijke eerste helft (0-0) stortte de formatie van coach Arne Slot na de rust volledig in.
Ashley Young opende in de 53e minuut een zeer productieve fase voor de thuisploeg. Mason Greenwood, Juan Mata en opnieuw de 18-jarige Greenwood zorgden voor een tussenstand van 4-0 na 64 minuten. Daarna ging de Britse storm liggen. De Nederlandse spits Tahith Chong (20) viel bij ManUnited in de 59e minuut in.
Opstelling
Slot had voor een verrassende opstelling gekozen. Niet aanvaller Ferdy Druijf was voorin de plaatsvervanger van de geschorste Myron Boadu, maar middenvelder Dani de Wit.
Collega Ole Gunnar Solskjaer had, evenals bij het eerste duel in Den Haag (0-0), een veredeld B-team samengesteld. Ten aanzien van de gewonnen derby afgelopen zaterdag bij Manchester City (1-2) waren alleen verdediger Harry Maguire en aanvaller Anthony Martial weer van de partij.
Slagvaardig
AZ, op Old Trafford gesteund door liefst 3600 fans, had in de eerste helft het betere van het spel, maar was in het Engelse strafschopgebied niet slagvaardig genoeg. Mede daardoor hoefde doelman Sergio Romero (ex-AZ) weinig in actie te komen.
Calvin Stengs miste kort na de rust een grote kans. Enkele minuten later knalde Martial in kansrijke positie over de lat. In de 53e minuut was het alsnog raak. Uit een langdurige aanval haalde Young doeltreffend uit. AZ was volledig van slag en na fouten bij Fredrik Midtsjø (balverlies) en Jordy Clasie (onnodige overtreding, met strafschop als gevolg) kon de plotseling swingende thuisclub snel weglopen. Na de tweede treffer van de excellerende Greenwood vond ManUnited het mooi geweest.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Voetbalster Daniëlle van de Donk heeft lang getwijfeld over haar toekomst als international, maar heeft uiteindelijk toch besloten door te gaan. Die twijfels kwamen vooral door haar blessureleed van het afgelopen halfjaar. "Het vuurtje is nooit uit geweest. Ik twijfelde alleen of ik het nog wel kon, omdat ik heel veel pijn had. Dat maakte het mentaal op een gegeven moment ook wel zwaar", zei de 171-voudig international van Oranje tijdens een persconferentie in Zeist.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat akkoord met een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor een thuiswedstrijd zonder publiek op de eerste ring van de Zuid-tribune, waar de fanatieke fans van de F-Side altijd plaatsnemen. De club uit Amsterdam houdt de vakken 125 tot en met 129 leeg tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd van 14 maart tegen Sparta Rotterdam.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino blijft ondanks de gespannen situatie in delen van het Midden-Amerikaanse land achter Mexico staan als één van de drie gastlanden van het WK voetbal in de zomer van 2026. Dat heeft de voorzitter van de FIFA laten weten. "Natuurlijk houden we de situatie nauwgezet in de gaten, maar ik wil mijn totale vertrouwen uitspreken in Mexico, in president Claudia Sheinbaum en in de autoriteiten van het land. Ik ben ervan overtuigd dat alles goed zal verlopen", aldus Infantino vanuit Colombia.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Marokkaans international Achraf Hakimi zit bij de selectie van Paris Saint-Germain voor het thuisduel van woensdagavond in de tussenronde van de Champions League tegen Monaco. Dat meldt AFP. De 27-jarige verdediger maakte op dinsdag zelf bekend dat hij zich voor de rechter moet verantwoorden voor verkrachting. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
3 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
18 uur geleden