AZ stijgt naar vierde plek dankzij eenvoudige zege bij Willem II
TILBURG (ANP) - AZ heeft het uitduel met Willem II dankzij een overtuigende eerste helft zonder problemen gewonnen. De ploeg van trainer Maarten Martens stijgt door de 2-0-zege van de zesde naar de vierde plek, ten koste van Feyenoord en FC Twente. Willem II ziet na de tweede nederlaag op rij nummer 16 Sparta Rotterdam dichterbij komen.
Spits Troy Parrott en smaakmaker Jayden Addai raakten al in de eerste minuten de paal voor AZ. Na een klein half uur kwam de uitploeg alsnog op voorsprong, nadat de videoscheidsrechter een overtreding had gezien van Amar Ahmed Fatah op Addai. De Ier Parrott benutte de strafschop. Addai raakte voor rust nog een keer de paal, enkele minuten voordat AZ-middenvelder Sven Mijnans een fout in de Tilburgse opbouw afstrafte: 0-2.
Willem II schoot in de eerste helft geen één keer op doel, maar werd na rust iets gevaarlijker. Toch bleef AZ de betere ploeg. De Alkmaarders raakten nog een keer de paal en speelden de wedstrijd vervolgens rustig uit. Willem II'er Jeremy Bokila kreeg in de blessuretijd nog een rode kaart.
AZ staat na 21 duels op 37 punten, Feyenoord (36) en FC Twente (35) hebben nog wel een duel in te halen. Willem II is de nummer 13 met 3 punten voorsprong op Sparta, dat op de plek staat die aan het eind van het seizoen nacompetitie zou betekenen.
Meer uit Voetbal
PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
11 minuten geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
21 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Quinten Timber en rechtsback Bart Nieuwkoop zitten donderdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Celtic in de Europa League op de reservebank. Trainer Robin van Persie geeft de voorkeur aan Oussama Targhalline en Jordan Lotomba.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Everton-voetballers Idrissa Gueye en Michael Keane hebben hun ruzie bijgelegd. Dat is te zien op een door ploeggenoot Thierno Barry gedeeld filmpje op Instagram, waarbij beide spelers in de trainingshal van Everton een geïmproviseerde boksring betreden en elkaar met een bokshandschoen aan al snel omhelzen.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot voelt bij Liverpool nog altijd het vertrouwen van de clubleiding. Dat zei de Nederlandse trainer op een persconferentie, een dag na de met 4-1 verloren thuiswedstrijd tegen PSV in de Champions League.
2 uur geleden