AZ stijgt naar vierde plek dankzij eenvoudige zege bij Willem II
TILBURG (ANP) - AZ heeft het uitduel met Willem II dankzij een overtuigende eerste helft zonder problemen gewonnen. De ploeg van trainer Maarten Martens stijgt door de 2-0-zege van de zesde naar de vierde plek, ten koste van Feyenoord en FC Twente. Willem II ziet na de tweede nederlaag op rij nummer 16 Sparta Rotterdam dichterbij komen.
Spits Troy Parrott en smaakmaker Jayden Addai raakten al in de eerste minuten de paal voor AZ. Na een klein half uur kwam de uitploeg alsnog op voorsprong, nadat de videoscheidsrechter een overtreding had gezien van Amar Ahmed Fatah op Addai. De Ier Parrott benutte de strafschop. Addai raakte voor rust nog een keer de paal, enkele minuten voordat AZ-middenvelder Sven Mijnans een fout in de Tilburgse opbouw afstrafte: 0-2.
Willem II schoot in de eerste helft geen één keer op doel, maar werd na rust iets gevaarlijker. Toch bleef AZ de betere ploeg. De Alkmaarders raakten nog een keer de paal en speelden de wedstrijd vervolgens rustig uit. Willem II'er Jeremy Bokila kreeg in de blessuretijd nog een rode kaart.
AZ staat na 21 duels op 37 punten, Feyenoord (36) en FC Twente (35) hebben nog wel een duel in te halen. Willem II is de nummer 13 met 3 punten voorsprong op Sparta, dat op de plek staat die aan het eind van het seizoen nacompetitie zou betekenen.
Meer uit Voetbal
VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
13 minuten geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
8 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 dag geleden