AZ stijgt naar vierde plek dankzij eenvoudige zege bij Willem II
TILBURG (ANP) - AZ heeft het uitduel met Willem II dankzij een overtuigende eerste helft zonder problemen gewonnen. De ploeg van trainer Maarten Martens stijgt door de 2-0-zege van de zesde naar de vierde plek, ten koste van Feyenoord en FC Twente. Willem II ziet na de tweede nederlaag op rij nummer 16 Sparta Rotterdam dichterbij komen.
Spits Troy Parrott en smaakmaker Jayden Addai raakten al in de eerste minuten de paal voor AZ. Na een klein half uur kwam de uitploeg alsnog op voorsprong, nadat de videoscheidsrechter een overtreding had gezien van Amar Ahmed Fatah op Addai. De Ier Parrott benutte de strafschop. Addai raakte voor rust nog een keer de paal, enkele minuten voordat AZ-middenvelder Sven Mijnans een fout in de Tilburgse opbouw afstrafte: 0-2.
Willem II schoot in de eerste helft geen één keer op doel, maar werd na rust iets gevaarlijker. Toch bleef AZ de betere ploeg. De Alkmaarders raakten nog een keer de paal en speelden de wedstrijd vervolgens rustig uit. Willem II'er Jeremy Bokila kreeg in de blessuretijd nog een rode kaart.
AZ staat na 21 duels op 37 punten, Feyenoord (36) en FC Twente (35) hebben nog wel een duel in te halen. Willem II is de nummer 13 met 3 punten voorsprong op Sparta, dat op de plek staat die aan het eind van het seizoen nacompetitie zou betekenen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
3 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
19 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
1 dag geleden