Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ stijgt naar vierde plek dankzij eenvoudige zege bij Willem II

AZ stijgt naar vierde plek dankzij eenvoudige zege bij Willem II

TILBURG (ANP) - AZ heeft het uitduel met Willem II dankzij een overtuigende eerste helft zonder problemen gewonnen. De ploeg van trainer Maarten Martens stijgt door de 2-0-zege van de zesde naar de vierde plek, ten koste van Feyenoord en FC Twente. Willem II ziet na de tweede nederlaag op rij nummer 16 Sparta Rotterdam dichterbij komen.

Spits Troy Parrott en smaakmaker Jayden Addai raakten al in de eerste minuten de paal voor AZ. Na een klein half uur kwam de uitploeg alsnog op voorsprong, nadat de videoscheidsrechter een overtreding had gezien van Amar Ahmed Fatah op Addai. De Ier Parrott benutte de strafschop. Addai raakte voor rust nog een keer de paal, enkele minuten voordat AZ-middenvelder Sven Mijnans een fout in de Tilburgse opbouw afstrafte: 0-2.

Willem II schoot in de eerste helft geen één keer op doel, maar werd na rust iets gevaarlijker. Toch bleef AZ de betere ploeg. De Alkmaarders raakten nog een keer de paal en speelden de wedstrijd vervolgens rustig uit. Willem II'er Jeremy Bokila kreeg in de blessuretijd nog een rode kaart.

AZ staat na 21 duels op 37 punten, Feyenoord (36) en FC Twente (35) hebben nog wel een duel in te halen. Willem II is de nummer 13 met 3 punten voorsprong op Sparta, dat op de plek staat die aan het eind van het seizoen nacompetitie zou betekenen.

Meer uit Voetbal

Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

6 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

7 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

7 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

9 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

11 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

15 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

15 uur geleden