Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ stijgt naar vierde plek dankzij eenvoudige zege bij Willem II

AZ stijgt naar vierde plek dankzij eenvoudige zege bij Willem II

TILBURG (ANP) - AZ heeft het uitduel met Willem II dankzij een overtuigende eerste helft zonder problemen gewonnen. De ploeg van trainer Maarten Martens stijgt door de 2-0-zege van de zesde naar de vierde plek, ten koste van Feyenoord en FC Twente. Willem II ziet na de tweede nederlaag op rij nummer 16 Sparta Rotterdam dichterbij komen.

Spits Troy Parrott en smaakmaker Jayden Addai raakten al in de eerste minuten de paal voor AZ. Na een klein half uur kwam de uitploeg alsnog op voorsprong, nadat de videoscheidsrechter een overtreding had gezien van Amar Ahmed Fatah op Addai. De Ier Parrott benutte de strafschop. Addai raakte voor rust nog een keer de paal, enkele minuten voordat AZ-middenvelder Sven Mijnans een fout in de Tilburgse opbouw afstrafte: 0-2.

Willem II schoot in de eerste helft geen één keer op doel, maar werd na rust iets gevaarlijker. Toch bleef AZ de betere ploeg. De Alkmaarders raakten nog een keer de paal en speelden de wedstrijd vervolgens rustig uit. Willem II'er Jeremy Bokila kreeg in de blessuretijd nog een rode kaart.

AZ staat na 21 duels op 37 punten, Feyenoord (36) en FC Twente (35) hebben nog wel een duel in te halen. Willem II is de nummer 13 met 3 punten voorsprong op Sparta, dat op de plek staat die aan het eind van het seizoen nacompetitie zou betekenen.

Meer uit Voetbal

Bosschaart na interim-periode Feyenoord op hoogste trainerscursus

ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.

3 uur geleden
Bundesliga voor vrouwen scheidt zich af van voetbalbond DFB

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.

5 uur geleden
Halsema: Ajax en ArenA kijken naar extra maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."

5 uur geleden
De Ligt verkozen tot beste speler van ManUnited in november

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.

6 uur geleden
Real Madrid moet verdediger Alexander-Arnold twee maanden missen

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.

6 uur geleden
FC Utrecht: UEFA moet van CAS onderzoek doen naar speler Lyon

UTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.

8 uur geleden
Porto-spits De Jong loopt kort na rentree kruisbandblessure op

PORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.

8 uur geleden