AZ start met herstelde Stengs in De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Calvin Stengs start om 16.45 uur in de basis bij AZ in de uitwedstrijd tegen Feyenoord. Hij is fit genoeg om in de basis te beginnen. Stengs moest vrijdag de training overslaan, het gevolg van een 'knietje' op zijn bovenbeen in de verloren bekerwedstrijd tegen Ajax (0-1).
Trainer Pascal Jansen voert drie wijzigingen door in vergelijking met het elftal dat woensdag tegen Ajax startte. Achterin keren rechtsback Yukinari Sugawara en Bruno Martins Indi terug in de basis. Voorin heeft Jesper Karlsson een basisplaats. De Zweed vormt in De Kuip de Alkmaarse voorhoede met Myron Boadu en Stengs. Timo Letschert, Jordy Clasie en Zakaria Aboukhlal zijn naar de bank verwezen door Jansen.
AZ heeft na zeventien competitieduels 1 punt minder dan Feyenoord.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
7 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
10 uur geleden